Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Ilgalaikis nagų lakavimas – ką verta žinoti?

Gražūs ir tvarkingi nagai – kiekvienos moters vizitinė kortelė. Tačiau nuolat skubėdamos ne visada turime laiko jais pasirūpinti. Gal todėl taip išpopuliarėjo ilgalaikis gelinis nagų lakavimo būdas, kuriam sunku atsispirti – nusilakavai ir vaikštai bent porą savaičių nesukdama galvos. Tačiau ką žinome apie šį manikiūrą? Ar jis nekenkia nagams?..
Nagų lakavimo priemonės
Nagų lakavimo priemonės / Fotolia nuotr.
Nagų meistrė-instruktorė Vita Liutkienė
Nagų meistrė-instruktorė Vita Liutkienė

 Apie ilgalaikio nagų lakavimo ypatybes kalbamės su ilgametę patirtį turinčia nagų meistre-instruktore Vita Liutkiene.

- Kuo ypatingas šis nagų lakavimo būdas?

- Pirmiausia norėčiau pasakyti, kad tai be galo patogu: moteris, nusilakavusi nagus tokiu laku, gali jaustis rami net dvi savaites, o kartais ir ilgiau. Ilgalaikiam nagų lakavimo būdui skirtas nagų lakas nenutrupa, nesilupa, netgi dirbant kompiuteriu nagų galiukai išlieka tvarkingi ir gražūs. Vienintelis trūkumas būtų toks: jei pasirinkote itin ryškią spalvą, nagams ataugus ima matytis tarpas tarp odelių ir padengto nagų lako. Todėl prieš lakuojant verta pagalvoti, kokia spalva būtų tinkamesnė, kaip dažnai galėsite lankytis pas nagų priežiūros specialistę.

- Ką galima padaryti, jeigu neturime laiko apsilankyti pas specialistę, o nagai auga itin greitai?

- „Išgelbėti“ nagų spalvą, jeigu neturite laiko vizitui pas manikiūrininkę, galite pasirinkusios panašią spalvą ir ją užlakavusios ant viršaus. Labai gražiai atrodo, jei blizgiu sidabro spalvos nagų laku užlakuojamas tarpelis tarp odelių ir ataugusių nagų. Tačiau tokiu atveju svarbu pasirinkti derančius atspalvius.

- Ar galima pačioms nusivalyti tokį nagų laką?

- Nerekomenduočiau, nors nesakau, kad to padaryti neįmanoma. Būna, merginos nusivalo nagų laką su paprasčiausiu acetonu, nors salonuose naudojamos specialios profesionalios priemonės. Žinoma, ir jų sudėtyje yra acetono, tačiau ne toks kiekis. Matome ir tokių atvejų, kai merginos po savarankiško nagų lako nuėmimo ateina su apsilupusiomis odelėmis, pažeistais nagais, todėl šią procedūrą geriau patikėkite profesionalams.

- Kaip vyksta gelinis lakavimas?

- Pirmiausia nago paviršius pašiaušiamas labai švelnia dilde, nuimamas nago blizgesys, paskui nagai nuriebalinami, dezinfekuojami, galiausiai lakuojami ir džiovinami po specialia lempa. Rekomenduočiau prieš tai atlikti manikiūrą, atstumti odeles, kad pats lakavimas atrodytų dailiai ir tvarkingai. Didelis privalumas – nereikia ilgai laukti, kol nagai nudžius, t. y. tam pakanka vos poros minučių.

- Kiek laiko užtrunka gelinis lakavimas?

- Kruopščiai ir tvarkingai dirbant – apie 20–30 minučių. Jei reikia daryti manikiūrą ir nuimti prieš tai buvusį gelinį nagų laką – apie valandą.

- Kokiems nagams nerekomenduotumėte ilgalaikio gelinio lakavimo?

- Moterims, kurių nagai silpni, trumpi, lūžinėja, ne tik nerekomenduočiau jo, bet ir norėčiau pasakyti, kad tokiu atveju šis nagų lakas tiek ilgai (apie 14 dienų) nesilaikys – paprasčiausiai jis pradės trupėti, luptis nuo nagų galiukų. Todėl visada įspėjame klientes, ko gali tikėtis. O turinčiosios labai stiprius, sveikus nagus geliniu laku gali džiaugtis kone 3–4 savaites.

- Kaip dažnai galima darytis ilgalaikį gelinį lakavimą?

- Dažnai lakuotis nepatarčiau. Būna, kad moterys itin pamėgsta, susižavi juo – juk patogu, praktiška. Tačiau jeigu nagai nėra stiprūs ir kieti, jie dar labiau suminkštėja, pradeda sluoksniuotis ir įlūžti šonuose. Tokiu atveju būtina bent kelių savaičių pertrauka, kad nagai sustiprėtų. Klientės, turinčios tvirtus nagus, šio nepatogumo taip greitai nepajunta.

- Kaip galima sustiprinti nagus po ilgalaikio lakavimo?

- Dabar galima įsigyti įvairiausių nagų stiprinimo priemonių: specialių lakų, stipriklių, kremų. Taip pat tinkamos ir liaudies priemonės, pavyzdžiui, paprasčiausios druskų vonelės. Rekomenduočiau ir parafino voneles, mat jos puikiai atgaivina ir nagus, ir odeles.

- Kokios nagų formos populiarios šį sezoną?

- Formos priklauso nuo klientės pageidavimų ir pačių rankų, todėl visada deriname. Tačiau iš mados neišeina migdolo formos nagai, kurie tinka ir jaunoms, ir senoms, ir įvairių ilgių nagams, be to, yra „patogūs“, mažiau lūžinėja kampučiai.

- Kokios šio sezono manikiūro tendencijos, naujovės?

- Populiarus ne tik gelinis lakavimas. Savo pozicijų neužleidžia ir priauginami geliniai, akriliniai nagai. Dabar labai madingos tamsios spalvos, kuriomis lakuojami tiek trumpi, tiek ilgi nagai: raudonos, pereinančios į rudumą, vyšnių, tamsiai violetinė ir pan. Taip pat labai populiaru lakuoti visus nagus viena spalva ir po vieną abiejų rankų nagą – visiškai kita. Aišku, atspalviai turėtų būti panašūs, pavyzdžiui, puikiai derės ruda ir raudonos spalvos. Pasikeitė ir klasikinio prancūziško manikiūro tendencijos: dabar visi nagai lakuojami, pavyzdžiui, tamsia spalva, o nagų galiukai – keliais tonais šviesiau arba tamsiau. Puikiai atrodo juodu matiniu nagų laku padengti visi nagai, o galiukai nulakuoti taip pat juoda, bet spindinčia spalva.

Artimiausiu metu nagus bus galima padengti ir specialiomis lipniomis formelėmis, kurios klijuojamos ant nago ir, pakaitintos džiovintuvu, prilimpa. Tačiau tokia naujovė tiks tik natūraliems nagams. Čia galima įžvelgti sąsajų su geliniu lakavimu, nes nagai, padengti tokiomis formelėmis, tvarkingai ir dailiai turėtų atrodyti apie dvi savaites. Didžiausias lipnių formelių privalumas – patogumas ir įvairiausios spalvos, raštai, kurių neišgautume įprastais nagų lakais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos