Ką verta žinoti apie sausuosius šampūnus?

Pasaulyje sausieji šampūnai jau seniai nėra naujiena, bet juos vis tiek galima pavadinti tam tikra egzotika. Moterys, dažniausiai įpratusios plaukų priežiūrai naudoti įprastas priemones, sugaišta nemažai laiko. Tačiau, pasirodo, galima ir kitaip: be vandens ir vos per kelias minutes puikuotis tvarkingais ir švariais plaukais.
Plaukai
Plaukai / Fotolia nuotr.

Kaip juos naudoti?

Sausųjų šampūnų veikimo būdas paprastas, bet geriausia sekti gamintojų rekomendacijomis. Dažniausiai reikia tik kruopščiai išsišukuoti plaukus, rankšluosčiu uždengti nugarą ir pečius, kad nesuteptumėte drabužių, suplakti sausojo šampūno buteliuką ir jo turiniu 20–30 cm atstumu padengti plaukus per visą jų ilgį. Šiek tiek palaukti ir iššukuoti. Štai ir viskas! Kur slypi paslaptis? Sausojo šampūno sudėtyje yra miltelių, pasižyminčių absorbuojančiomis savybėmis. Patekę į plaukus, jie sugeria visus plaukų riebalus ir nešvarumus. Tad iššukuodamos plaukus šampūno dalelėmis, pašaliname jau minėtus nešvarumus ir galime džiaugtis švariais plaukais. Sausieji šampūnai labiausiai gelbsti tokiose situacijose, kai reikia atrodyti puikiai, bet nėra nei laiko, nei galimybių įprastu būdu ištrinkti galvą, pavyzdžiui, kelionėje.

Naudokite ne kasdien

Kad ir kaip būtų patogu, tokiais šampūnais nereikėtų piktnaudžiauti, nes tradicinis galvos ir plaukų plovimas suteikia gerokai puikesnių rezultatų ir gaivumo pojūtį. Be to, dažnas valomųjų miltelių naudojimas sausina galvos odą, plaukai netenka blizgesio. Tiek kosmetologai, tiek kirpėjai šiuos šampūnus vadina skubiąja priemone, padedančia tam tikrose situacijose atrodyti puikiai: kai nėra vandens, kelionėse, atostogose... Dar vienas būdas tapti sausojo šampūno gerbėjomis – jei vargina itin greitai susiriebaluojantys plaukai, pavyzdžiui, ryte išsiplovus, vakare jie jau atrodo nešvarūs, o reikia keliauti į svarbų pasimatymą, renginį ar susitikimą.

Iš ko jie pagaminti?

Sausųjų šampūnų pagrindą gali sudaryti baltasis molis, ryžių, kukurūzų, avižinių dribsnių ekstraktai, tad bet kuriuo atveju kiekvienas iš šampūnų daugiau mažiau pasižymi efektyviu poveikiu. Vis dėlto dėl kitų papildomų priedų derėtų susimąstyti.

♦ Kai kuriuose sausuosiuose šampūnuose galima rasti mentolio, kad po tokio šampūno naudojimo ne tik plaukai atrodytų gražiai, bet ir žmogus jaustųsi gaiviai. Tad rinktis tokius ar ne – skonio reikalas, nes ne visoms priimtinas mentolio kvapas, o kitas gali kamuoti alergija.

♦ Sausuosiuose šampūnuose, kaip ir įprastuose, galima rasti įvairių eterinių aliejų, naudingų galvos odai, vitaminų, saugančių plaukus nuo išorinių veiksnių, komponentų, padedančių išvengti pleiskanojimo, glicerino ir t. t. Vis dėlto nereikėtų tikėtis didelio efekto. Sausieji šampūnai – ne plaukų kaukės, ant plaukų nebūna ilgai, tad kokį geriau rinktis, kiekviena tegul sprendžia atsižvelgdama į savo poreikius.

♦ Šiose plaukų priežiūros priemonėse galima rasti konservantų, kvapiųjų ir kitų medžiagų, kurios nedžiugina ekologijos puoselėtojų. Tad jeigu sausasis šampūnas labai reikalingas – galima įsigyti ir ekologišką arba pačioms pasigaminti. Tiesa, koks bus efektas – sunku pasakyti, nes savos gamybos sausieji šampūnai ne visiems įtinka.

 

Taip pat skaitykite:

Pasidarykite pačios: 8 puikios kaukės plaukams

Ar medikamentai kenkia plaukams?

Plaukų priežiūros specialistė Renata Navickė: „Ruduo – eksperimentų su plaukų spalva metas!“

Mankšta... plaukams

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis