Pietų Azijos moterys neabejoja, kad grožis yra ramaus ir laimingo gyvenimo, kurį lemia gera sveikata bei harmoningas ryšys su pasauliu, rezultatas. Ką tada daryti mums, nuvargintoms kasdienio tempo, kas žingsnis susiduriančioms su stresu ir kone devynis mėnesius per metus persekiojamoms peršalimo ir kitokių pavojų? Apie kuo glaudesnį ryšį su gamta neverta svaičioti, nes geriausiu atveju jį patirti įmanoma kartą per metus, kai išvažiuojame atostogauti. Bet ir prašmatnių kosmetikos priemonių pirkti neverta.
Rytiečių moterų nuomone, geriau užmesti žvilgsnį į... virtuvės lentynas. Ten tikrai yra natūralaus aliejaus, prieskonių, arbatžolių, iš kurių galima pasiruošti naudingų pavilgų, šveitiklių, kosmetinių kaukių. Kaip tik tokios priemonės, pagamintos iš natūralių komponentų, veiksmingiausiai atpalaiduoja, ramina, jaunina ir gydo. O receptai, pagal kuriuos jos paruošiamos, visai paprasti.
Kas tinka kaukėms
Rytietiškiems kremams ir kaukėms maišyti naudojamas alyvuogių, sezamų, rečiau saulėgrąžų aliejus. Beje, kaip tik aliejus yra gražaus indžių pilvo paslaptis. Į bambos duobutę reikia įlašinti kelis lašelius aliejaus ir švelniai liečiant pirštų galiukais sukamaisiais judesiais pagal laikrodžio rodyklę paskleisti aliejų ant viso pilvo odos. Paskui pradėti sukinius priešinga kryptimi, brėžti pirštų galiukais vis mažėjančius apskritimus prieš laikrodžio rodyklę, kol grįžtama prie išeities taško – bambos duobutės. Tikinama, kad tokį masažą kasdien darosi pilvo šokio atlikėjos.
- • Alyvuogių aliejus, lygiomis dalimis sumaišytas su linų sėmenų aliejumi, suvilgo ir pamaitina odą, todėl yra idealus veido, kaklo bei dekoltė srities kremo pakaitalas. Natūralius aliejus kaip pagrindą tinka naudoti ir gaminantis kaukes ar šveitiklius su cinamonu, imbieru ar ciberžole. Šie pikantiški prieskoniai veiksmingai skatina kraujotaką, dėl to oda deramai pamaitinama.
- • Jėgų ir žvalumo suteiks ir ant kojų greitai pastatys vonia, „pagardinta“ kinrožių nuoviru, lotosų žiedų arba žaliąja arbata. Ar žinote, kad kinrožės ne tik gražios, bet ir turi daug medžiagų, kurios gaivina ir skaistina odą. Lotosai, ilgaamžiškumo simbolis, padeda išvengti pernelyg ankstyvo raukšlių susidarymo, o žalioji arbata valo odą, mažina pabrinkimus, saugo nuo uždegimų.
Lotosų tonikas
Tris šaukštus sausos lotosų arbatos (tiesa, Lietuvoje grynos lotosų arbatos nusipirkti vis dar kebloka, bet šiais internetinės prekybos klestėjimo laikais - ne problema parsisiųsdinti) užpilkite puse litro verdančio vandens. Kai antpilas atvės, įtrinkite juo veidą, kaklą ir visą kūną. Šis tonikas saugo odą nuo laisvųjų radikalų, suteikia jai patrauklų atspalvį bei neleidžia susidaryti raukšlėms.
Deivių šveitiklis
Šaukštą rupios druskos, šaukštą žaliosios arbatos lapelių, po šaukštą avižinių dribsnių ir malto cinamono sumaišykite ir stropiai išsukite su puse stiklinės šaltai spausto alyvuogių aliejaus. Gauta tyre įtrinkite sudrėkintą kūno odą ir palįskite po dušu.
Toks šveičiamasis kremas mažina celiulitą, oda tampa nepaprastai švelni, stangri ir maloniai kvepia.
Purpurinės maudynės
Saują šalavijų ir saują kinrožių žiedų suberkite į kiek didesnį indą. Užplikykite žoles nedideliu kiekiu verdančio vandens ir sumaigykite jas, paskui dar įpilkite stiklinaitę kukurūzų arba alyvuogių aliejaus ir viską gerai išmaišykite. Gautą mišinį supilkite į maudynėms paruoštą šiltą vandenį (kinrožių žiedlapiai nudažys vandenį raudonai).
Prieš pasinerdama į vonią, kūną išsitrinkite alyvuogių aliejumi. Prausdamasi nenaudokite muilo.
Purpurinė vonia švelnina uždegimus bei atgaivina odą.
Kad akys spindėtų...
Į puodelį įberkite tris šaukštus džiovintų kinrožių žiedų, užpilkite 150 ml verdančio vandens ir uždengusi palaikykite. Kai antpilas atvės, pamirkykite jame vatos skritulėlius ir užsidėjusi tokį kompresą ant akių pagulėkite nors 15 minučių.
Stiprus kinrožių žiedų nuoviras greitai pašalina akių nuovargį. Akys atgauna žvilgesį, žvilgsnis tampa išraiškingas, o paakiuose nelieka ne tik nepageidaujamų patamsėjimų, bet ir smulkiosios raukšlelės pasilygina.
Nuo tamsių ratilų
Šaukštelį ciberžolės išmaišykite su tokiu pačiu kiekiu ananasų sulčių, kad mišinys būtų lyg kremas. Gautą tyrelę atsargiai įtapšnokite į paakių odą, maždaug 10 min. Palaikykite ir nuplaukite drungnu vandeniu.
Kaukė suaktyvina smulkiųjų kraujagyslių kraujotaką, dėl to ratilai aplink akis pašviesėja, nuo veido pranyksta nuovargio požymiai.
Ryžių kaukė veidui ir kūnui
Išmaišykite 4 kiaušinio trynius, 2 šaukštus citrinų sulčių, 8 šaukštus virtų rudųjų ryžių ir 8 šaukštus pašildyto alyvuogių aliejaus. Košele ištepkite visą kūną aplenkdama akis ir plotelį aplink jas. Po 10 min. nuskalaukite drungnu vandeniu.
Po procedūros kūno oda pasidaro skaisčiai rausva, elastinga. Gražinantis šios kaukės poveikis itin akivaizdus ir ypač tinka nuvargusiai, išsausėjusiai, šerpetojančiai odai.
Imbierai grąžina jaunystę
Žiupsnį imbierų miltelių sumaišykite su dviem šaukšteliais maltų linų sėmenų, užpilkite dviem trečdaliais stiklinės verdančio vandens ir išsukite. Pravėsusiu mišiniu aptepkite veidą. Praėjus 5 minutėms, nuplaukite drungnu vandeniu.
Imbierai neleidžia rastis raukšlelėms, be to, padaro odą pavydėtinai stangrią.
Būkite atidi – ši kosmetinė priemonė nerekomenduojama toms, kurių oda nusėta apgamėliais.
Bambukinis masažas
Paimkite vieną storesnį ir du liaunus bambukų ūglius (tokių galima įsigyti kone kiekvienoje gėlių parduotuvėje). Stambiuoju ūgliu gana stipriai paspausdama ilgais šliaužiančiais judesiais masažuokite rankas (iš pradžių kairę, paskui dešinę) nuo plaštakų iki pečių ir išorinę kojų pusę braukdama nuo čiurnų kauliukų per blauzdas, šlaunis iki pat klubų sąnarių. Paskui lygiais judesiais kelis kartus perbraukite per pečius nuo kaklo žemyn ir per sėdmenis iš apačios į viršų.
Paėmusi dvi liaunas bambukų lazdeles, pastuksenkite jomis per pėdas, kelius, klubus bei pilvą.
Masažas bei plekšnojimas bambukų ūgliais skatina energiją pasiskirstyti tolygiai ir pripildo organizmą gyvybingumo, suteikia gyvenimo džiaugsmo pojūtį.
Daugiau nereikės gėdytis spuogų
Spuogelius naikinantis tepalas ruošiamas taip: virta svogūno galvutė sumaigoma su žiupsneliu imbierų miltelių ir šaukšteliu pašildyto medaus. Tokiu mišiniu tepamos vietos, kuriose kyla spuogeliai. Šiuo tepalu pateptos „akelės“, atsiradusios valant odą nuo inkštirų, greičiau užsitraukia ir nelieka jokių žymių.
Plaukai kaip indų filmų gražuolių
Susiruošusi trinkti galvą, įtrinkite galvos odą sezamų aliejumi. Po valandos išplaukite galvą švelniu šampūnu. Tada iki putų išplakite dviejų kiaušinių baltymus ir sukrėskite ant galvos. Po pusvalandžio išskalaukite plaukus šiltame vandenyje.