Kol kas greičiausią ir akivaizdžiausią poveikį gali pasiūlyti tik specialios grožio injekcijos. Tačiau labai svarbu įvertinti, ar tų procedūrų nauda bus didesnė už galimą šalutinį poveikį. Ir ar tikrai jų reikia.
Botulino toksino injekcijos
Paskirtis. Išlyginti kaktos, tarpuakio (vadinamąsias rūpesčių) raukšles, raukšles ties išoriniais akių kampučiais, kai jos dar negilios, koreguoti nusvirusius lūpų kampučius ir pan. Raukšlės išsilygina ir negilėja. Jei raukšlės gilios, procedūras reikia kartoti.
Procedūra. Plona adata suleistas botulino toksinas atpalaiduoja mimikos raumenis ir išlygina raukšles. Prieš atliekant procedūrą, oda gali būti patepama kremu nuo skausmo, nors daugelis procedūros pojūtį prilygina uodo įkandimui.
Poveikis. Preparato veiklioji medžiaga botulino toksinas blokuoja nervinius veido mimikos raumenų impulsus, todėl jie atsipalaiduoja ir nesusitraukia. Preparatas pradeda veikti po 2–4 parų.
Pliusai. Palyginti greitai (per 10–15 min.) akivaizdžiai sušvelninamos arba visiškai sunaikinamos mimikos raukšlės.
Minusai. Laikinas (4–6 mėn.) poveikis, dėl perdozavimo ar neteisingai suleidus gali pakristi viršutiniai vokai ar nusileisti antakiai, patinti kakta, išsivystyti raumenų silpnumas.
Verta žinoti. Kadangi botulino toksino poveikis trunka 4–6 mėn., procedūrą reikia kartoti. Ši procedūra neišlygina raukšlių, susidariusių dėl ultravioletinių spindulių poveikio ar audinių pakritimo, neatstoja kaktos ar veido patempimo operacijų. Poveikiui pasibaigus, procedūrą patariama kartoti.
Raukšlių užpildai (gyvulinės kilmės arba sintetiniai preparatai)
Paskirtis. Koreguoti raukšles, susiformavusias dėl odos senėjimo ir minkštųjų audinių suglebimo, pvz., raukšlę tarp nosies ir lūpų, modeliuoti ir patempti veido odą.
Procedūra. Užpildai yra suleidžiami įprastomis adatomis arba kaniulėmis (plonomis, elastingomis, labai lanksčiomis adatėlėmis buku galu ir su šonine skylute, netraumuojančiomis odos). Populiariausi – hialurono rūgšties, kalcio hidroksilapatito, polikaprolaktono užpildai.
Poveikis. Veidas atjaunėja (t. y. paslepiami senėjimo pėdsakai), tampa putlesnis, oda atrodo stangresnė ir lygesnė, išlyginamos netgi gilios raukšlės. Raukšlių užpildais galima ne tik užpildyti raukšles, bet ir padidinti lūpas, smakrą, skruostus.
Pliusai. Ilgalaikis (kartais net iki 2 m.) poveikis. Užpildų dėka galima koreguoti nosį (panaikinti kuprelę) ir smakrą, formuoti veido kontūrą.
Minusai. Būtina tiksliai dozuoti, nes netgi truputį perdozavus, pvz., hialurono rūgšties užpildo, gali paburkti veidas (hialurono rūgštis sulaiko drėgmę) ir toks išlikti ilgesnį laiką.
Verta žinoti. Svarbu, kad injekcijoms būtų naudojami saugūs, gerai ištirti, kokybiški ir ilgai išliekantys odoje raukšlių užpildai. Šiuo atveju geriau netaupyti, nes kokybiški raukšlių užpildai brangesni.
Mezoterapija
Paskirtis. Padidinti odos elastingumą, suaktyvinti elastino ir kolageno, turinčių įtakos odos tvirtumui ir stangrumui, gamybą. Dažniausiai atliekama veido, kaklo, krūtinės, plaštakų, pilvo, sėdmenų, šlaunų, galvos srityse.
Procedūra. Į veido ir kūno giliuosius odos sluoksnius sušvirkščiamas veikliųjų medžiagų mišinys (kokteilis). Procedūrų skaičius priklauso nuo odos būklės ir amžiaus.
Poveikis. Stabdo odos senėjimą, lygina raukšles, didina odos elastingumą, skaistina odą, švelnina paakių patamsėjimą, mažina dvigubą pagurklį, spartina odos ląstelių atsinaujinimą.
Pliusai. Tinka įvairaus amžiaus vyrams ir moterims. Poveikis ilgalaikis – 6–12 mėn. Atliekama su specialiomis adatomis greitai ir tiksliai. Rezultatas matomas jau po pirmos procedūros. Galima derinti su cheminiu ar mechaniniu odos šveitimu, botulino toksino, raukšlių užpildų injekcijomis. Pastaruoju metu vis populiaresnės tampa procedūros, kurių metu aktyvios medžiagos įvedamos mezoroleriu (voleliu su smulkiomis adatėlėmis). Nors veiksmingumu ir neprilygsta klasikinei mezoterapijai, gali būti naudojamos kaip alternatyva.
Minusai. Įprastai veikliųjų medžiagų kokteilis sudaromas iš 3–4 veikliųjų medžiagų, todėl gali kilti alergija, jei organizmas netoleruoja kurios nors iš jų. Nerekomenduojama esant sutrikusiam kraujo krešumui. Po procedūrų būtina saugotis saulės.
Verta žinoti. Procedūrą gali atlikti tik gydytojas, įvertinęs odos poreikius ir parinkęs individualų veikliųjų medžiagų kokteilį, procedūrų kiekį ir dažnumą.
Biorevitalizacija (odos gaivinimas biologiniu būdu)
Paskirtis. Lėtinti odos senėjimą ir šalinti įvairius odos trūkumus: randus, strijas, raukšles, atjauninti odą, atkurti jos drėgmę.
Procedūra. Į vidurinį odos sluoksnį suleidžiama stabilios hialurono rūgšties, siekiant pašalinti šios rūgšties, svarbiausio odos jaunatviškumo šaltinio, trūkumą odoje. Procedūras galima atlikti veido, kaklo, krūtinės, plaštakų viršutinės pusės, apatinių ir viršutinių vokų ir „žąsų kojelių“ srityse.
Pliusai. Akivaizdus rezultatas matomas jau po pirmos procedūros, o po 2– 3 procedūrų.
Minusai. Tinkamiausia esant pirmiesiems senėjimo požymiams (30–35 m.) amžiaus moterims. Nors ir retai, tačiau injekcijų vietoje gali atsirasti nedidelių paraudimų, patinimų ir varginti skausmas.
Verta žinoti. Nerekomenduojama esant individualiam hialurono rūgšties netoleravimui.
Plazmoliftingas
Procedūra. Tai – odos ląstelių atkūrimas naudojant paciento kraujo plazmą. Specialiai paruošta ji suleidžiama giliai į raukšles (nosies – lūpų, aplink akis ir kt.) bei odos paviršių (veido, kaklo, krūtinės, plaštalų srityje). Dėl to suaktyvinama odos regeneracija, lygėja gilios raukšlės.
Pliusai. Vienos procedūros metu lyginamos gilios raukšlės ir ryškiai pagerinama odos būklė. Kadangi naudojamas paciento kraujas, alerginių reakcijų įprastai nekyla.
Minusai. Rezultatas priklauso nuo paciento kraujo kokybės. Procedūros atlikti negalima, jei naudojami kraują skystinantys vaistai.
Verta žinoti. Procedūrą kartojant kas mėnesį 4 kartus, rezultatas veiksmingumu prilygsta plastinei operacijai.