Veide, kitaip nei kitose kūno dalyse, raumenys labai smarkiai įtakoja odos būklę. Viskas, kas veikia raumenis, raukšlėja, tempia, vargina ir odą. Todėl tik pašalinus raumenų įtampą sušvelnėja veido bruožai, o raukšlelės pasidaro mažiau pastebimos. Tai puikiai matyti po gero veido masažo.
Tik tokiu masažu lepinamės nedažnai ir apskritai apie veido raumenų mankštą nedaug tegalvojame. Treniruojame pilvo presą, sėdmenis, o veido raumenų ne. Anot specialistų, jeigu taip kaip veido raumenimis, rūpintumėmės kojų ir rankų raumenimis, nepajėgtume nė krustelėti.
Taigi pats laikas nors keliais pratimėliais pamaloninti veidą. Juolab kad veido treniravimo metodikų skirtinguose pasaulio kraštuose sukurta gana įvairių. Be to, norint įvaldyti veiksmingą jauninimosi priemonę, tikrai nebūtina būti mankštos ar masažo profesionale. Savimasažas ir mankštos pratimai yra nesudėtingi, todėl lengva jų išmokti.
Akupresūra ir veido modeliavimas
Veidą jauninančio masažo ištakos glūdi tradicinėje kinų ir japonų medicinoje. Jo dėka nuo veido įmanoma „nužerti“ penkis ar net dešimt metų. Šis masažas naudingas ir sveikatai, nes tam tikrų veido taškų spaudimas skatina susireguliuoti su jais susijusių vidaus organų veiklą.
Masažo technikos esmė – spausti atitinkamus taškus. Tai stimuliuoja nervų galūnes, tuo pačiu suaktyvina raumens ir odos kraujotaką. Pasirinktas taškas spaudžiamas 20–30 sekundžių, o tada staigiai atleidžiamas. Spaudimas kraujo tekėjimą trumpam pristabdo, o spaudimą pašalinus kraujas plūsteli gerokai smarkiau. Tokiu būdu iš kraujagyslių išnešami jose kauptis pradėję šlakai ir kraujotaka akivaizdžiai pagerėja.
Iš pradžių tokį masažą patartina pasidaryti bent du kartus per dieną, ryte ir vakare. Maždaug po 10–14 dienų pakaks jį atlikti ir vieną kartą per dieną.
1. Keliame užkritusius vokus
Pažvelkite į veidrodį ir įsivaizduokite, kad ties akių lėliukėmis nubrėžiate statmenus brūkšnius. Įsidėmėkite, kuriuose taškuose jie kerta antakio liniją ir apatinį akiduobės kraštelį. Pasižymėkite juos (nors ir drėkinamojo kremo taškeliais) ties abiem akimis. Tada abiejų rankų rodomaisiais pirštais spustelkite tašką ant antakio lanko, o viduriniaisiais – taškus po akimis. Prispaudusi suskaičiuokite iki 30 ir tada staigiai atitraukite pirštus. Jau po pirmojo karto pajusite, kad akys atsiveria plačiau. Pakartokite taip dar kelis kartus.
2. Išlyginame “žąsies kojeles” prie išorinių akių kampučių ir skersines raukšleles kaktoje
Didžiųjų pirštų galiukus pridėkite prie antakių linijos toje vietoje, kur juos kerta įsivaizduojamas brūkšnys, nubrėžtas statmenai per akies vyzdį. O smilių galiukus priglauskite ties antakio lanko pabaiga. Tada stipriai spustelkite ir palaikykite, kol suskaičiuosite iki 30-ties. Staigiai atleiskite. Pratimą pakartokite kelis kartus.
3. Lyginame liūdesio raukšles ir keliame nusvirusius lūpų kampučius
Stovėdama priešais veidrodį kaip galite stipriau įtraukite skruostus, lūpas atkišdama į priekį. Tik nesutraukite jų tarsi bučiuodamos, nes taip susimes raukšlelės. Lūpos turi atsikišti vien dėl skruostų įtraukimo. Tuo pat metu pirštu prispauskite nosies galiuką. Suskaičiuokite iki 30-ties ir viską atpalaiduokite. Pakartokite šį veiksmą kelis kartus.
4. Stangriname odą
a) Trijų pirštų (bevardį, didįjį ir smilių) galiukus priglauskite ties linija, mintyse nužymėta nuo išorinio akies kampučio iki smilkinio. Prispauskite juos, kad pajustumėte pulso tvinksnius. Tolygiai spausdama švelniai patempkite odą aukštyn ir palaikykite taip nuo 30 sekundžių iki 2 minučių. Tada pirštus atitraukite. Truputėlį pailsėjusi, šį veiksmą pakartokite dar du ar tris kartus.
b) Abiejų rankų pirštų (tik be nykščių) galiukais susiraskite stuburo liniją kakle. Tada traukite rankas į šalis, pirštais švelniai bet stipriai braukdama per kaklo raumenis perpetės link. Spaudimas turėtų būti stiprus, kad pirštais net jaustumėte pulsavimą. Pasiekusi perpetę, stipriai spustelkite ją pirštais nuo pusės iki dviejų minučių. Tada atleiskite.
5. Tiesiname ir lyginame kaklą
Atsistokite kiek sulenktomis kojomis, švelniai išrietusi užpakaliuką (slidininkės padėtis). Viena ranka įsiremkite į vidurį strėnų, kitą uždėkite ant krūtinkaulio. Pakelkite smakrą ir ištempkite kaklą, tuo pat metu delnu stipriai paspausdama strėnas ir žemyn kita ranka stumteldama krūtinkaulį. Tokią padėtį išlaikykite 30 sekundžių, tada atsipalaiduokite. Pratimą pakartokite kelis kartus.
Veido mankšta
Sistemingas mankštinimasis padeda palaikyti gerą kūno formą. Kasdienė porcija tam tikrų pratimų į naudą veidui ir kaklui.
Galva ir kaklas
1. Stovėdama arba sėdėdama lėtai atloškite galvą (bet nesistenkite jos pernelyg užversti, kad neperspaustumėte kaklinės stuburo dalies slankstelių), o paskui taip pat lėtai lenkite ją į priekį, artindama barzdą prie krūtinkaulio. Ramiai, lygiai kvėpuodama, pratimą pakartokite 7–10 kartų.
2. Pasitiesinkite taip, kad ausis, petys, klubas, kelis ir čiurnos kauliukas būtų vienoje linijoje. Tokioje padėtyje veidą lėtai pasukite kiek galite į vieną pusę, įkvėpkite, tada pasukite į priešingą pusę ir iškvėpkite. Taip į abi puses galvą pasukiokite 10–15 kartų.
3. Stovėdama taip pat tiesiai, kaip ir atlikdama ankstesnį pratimą, atsargiai galvą lenkite į vieną pusę, o paskui į kitą, lyg mėgintumėte paguldyti galvą iš pradžių ant dešiniojo, paskui – ant kairio peties. Tokį judesį atlikite bent po 10 kartų į kiekvieną pusę.
4. Stovėdama tiesiai smakrą ir apatinį žandikaulį atkiškite į priekį. Pratimą pakartokite 15 kartų.
Akys
1. Atsisėskite kuo tiesesne nugara. Galvą laikydama tiesiai, jos nė kiek nejudindama, sukite ratu akių obuolius. 10 sukinių į kairę pusę, paskui tiek pat – į dešinę.
2. Nekeldama galvos, judindama tik akis, pasižiūrėkite kaip tik galite aukščiau į viršų, paskui iš lėto perkelkite žvilgsnį į apačią. Šį pratimą pakartokite 10 kartų.
3. Galvą laikydama vis taip pat tiesiai ir ramiai, judindama tik akių obuolius, pasižiūrėkite kaip galite labiau į kairę. Paskui lėtai slinkite žvilgsniu į dešinę, trumpam sulaikydama jį tiesiai priešais save. Stenkitės pasižiūrėti kaip tik galite dešiniau. Pratimą kartokite 10 kartų.
4. Dabar žvelkite įstrižai – į kairį viršutinį kampą, paskui žvilgsniu nukeliaukite į apatinį dešinį kampą. Paskui aukštyn į dešinį kampą, o iš ten įstrižai į apatinį kairįjį. Kiekvieną įstrižainę reikėtų “nubrėžti” po 10 kartų.
5. Delnus ir suglaustus pirštus sulenkite taip, kad gautųsi tarsi gaubteliai. Jais uždenkite akis, uždėdama taip, kad pirštų galiukai priglustų prie antakių lanko. Stenkitės įveikti pirštų spaudimą ir antakius pakelti. Šis pratimas treniruoja viršutinius vokus, saugo juos nuo paburkimo ir kritimo žemyn.
6. Pirštų galiukais stipriai prispauskite antakių išorinius taškus. Tada mėginkite antakius suraukti, nors tai padaryti trukdys prispausti pirštai. Šis pratimas palygina vertikalias rūpesčių raukšleles, įsirėžusias tarp antakių.
Lūpos
1. Tarkite balses A, O, E ir U, burną praverdama ir lūpas įtempdama labiau negu reikia. Kiekvieną balsę tęskite, kol suskaičiuosite iki trijų, tada pereikite prie kitos.
2. Tas pačias balses tarkite vieną po kitos kuo greičiau, tarsi jos sudarytų vieną junginį.
3. Pasitreniruokite ir su priebalsėmis. Veiksmingai lūpas išmankština pakaitomis tariamos B, P ir F. Jas, kaip ir balses, reikia tarti kiek perspaudžiant.
4. Plačiai nusišypsokite sau veidrodyje.
5. Padarykite kelias grimasas. Visaip pakraipykite lūpas, tuo pat metu aktyviai pajudindama ir apatinį žandikaulį. Lūpas ištempkite į plačią šypseną, paskui atkiškite vamzdeliu.
„Treniruoklių salė“ kosmetinėje
Internetinėse parduotuvėse jau seniai galima nusipirkti tokį daikčiuką – japonų sukurtą lūpų gimnastikai skirtą prietaisą (pavadintą „Slim mouth piece“) - ebay.com kainuoja kelis dolerius. Tai kažkas panašaus į spyruoklę: tik skirtąją rankoms – reikia ištempti, o šią lūpoms – suspausti. Mažas plastikinis prietaisėlis turi švelnius antgalius, kurie įstatomi į lūpų kampučius ir, norint lūpas sučiaupti, tenka nugalėti pasipriešinimą. Tokia mankšta stiprina ne tik lūpas, bet ir žiedinį raumenį aplink jas bei skruostų raumenukus.
Jūsų dėmesiui, keli veido masažo bei mankštos pavyzdžiai. Tiesa, reikėtų pridurti, kad žiūrint iš šalies, veido mankšta gali atrodyti gana juokingai. Bet galite neabejoti – tai rimtas reikalas.