Didžiausios klaidos, renkantis ir dėvint liemenėlę:
- Kai kurios moterys, siekdamos, kad krūtinė atrodytų standesnė ir pilnesnė, griebiasi tokio triuko: renkasi kiek per mažą liemenėlę. To jokiais būdais nereikėtų daryti. Per maža įsirėžia į odą ir apsunkina kraujotaką, ji gali traumuoti stuburą ir vidaus organus, gali sukelti nugaros, pečių, kaklo, galvos skausmus, migreną, mastopatiją ar net vėžį.
- Kitas dalykas – kad ir kokia patogi būtų liemenėlė, miegoti su ja tikrai neverta: krūtinei irgi reikia poilsio. Ir dieną, ir naktį dėvima liemenėlė sutrikdo kraujo ir limfos cirkuliaciją.
- Liemenėlės su vieliniais lankeliais. Tokia liemenėlė geba puikiai prilaikyti krūtis kai aktyviai judate ar šokinėjate. Tokias liemenėles ypač vertina didelę krūtinę turinčios moterys. Tačiau jeigu jūsų apvalumai nėra itin dideli, pirmenybę teikite liemenėlei be vielos. Dabar tikrai galima rasti liemenėlių be vielinių lankelių, kurios labai gerai prilaiko krūtis. Be to, liemenėlė be vielos visada yra daug patogesnė, malonesnė kūnui, minkštesnė ir saugesnė.
- Tausojant sveikatą, taip pat nerekomenduojama nuolat, kiekvieną dieną dėvėti push–up ar liemenėlę be petnešų: nuo stipraus spaudimo kenčia krūtinės audiniai ir limfmazgiai. Tokias liemenėles rinkitės tik ypatingoms progoms ir tik tada, kai tai iš tiesų yra būtina.
- Kiekvienai dienai labiausiai tinka sportinio stiliaus liemenėlės: jos siuvamos iš elastingos (puikiai priglunda prie kūno), orui ir prakaitui pralaidaus audinio. Tokios liemenėles būna plačiomis petnešėlėmis, todėl gerai prilaiko krūtinę, neveržia ir nesirėžia į odą.
- Kai kurios moterys, ypač turinčios mažesnę krūtinę, kartais leidžia sau iš viso nedėvėti liemenėlės. To taip pat negalima daryti. Pirma, nedėvėdamos liemenėlės, rizikuojate susižeisti. Pavyzdžiui, viešajame transporte kas nors netyčia gali jūs užgauti alkūne ar rankine, o krūtinės oda yra itin švelni, ant jos iš karto atsiras skausmingos mėlynės. Antra, jeigu jūsų krūtinė yra įspūdingų formų, o jūs nedėvite liemenėles, rizikuojate ištempti krūtinės raiščius, dėl ko krūtinė dar labiau nukars ir pablogės kraujo cirkuliacija.
Taigi, kaip išsirinkti tinkamą liemenėlę, kad atrodytumėte tobulai ir nepakenktumėte sveikatai?
Liemenėlė yra tinkama, jeigu:
1. Jos petnešos yra pakankamai plačios, neįsirėžia į odą, neveržia, netrina, nespaudžia pečių ir nugaros. Jeigu dienos pabaigoje ant pečių ar nugaros atsiranda raudonų žymių nuo įsispaudusių liemenėlės petnešų – liemenėlė jums netinka.
2. Kaušeliai yra prigludę teisingai: krūtinė „nesiveržia“ iš liemenėlės šonų, į kaušelį telpa visa krūtis, bet pats kaušelis nespaudžia krūtinės ir nevaržo judesių.
3. Liemenėlės lankeliai yra minkšti ir lankstūs, nespaudžia po krūtine, o dienos pabaigoje nepalieka raudonų žymų.
4. Push–up liemenėlė neturi pakelti krūtinės per daug. Matuodamosi liemenėlę, pakelkite rankas į viršų – krūtinė turėtų stabiliai laikytis liemenėlėje.
5. Liemenėlės kaušeliai neatrodo įdubę ar kaip nors kitaip deformuoti.
6. Liemenėlė yra pagamina iš kokybiškos, natūralios, orą praleidžiančios ir prakaitą sugeriančios medžiagos, be storų siūlių ir papildomų, nereikalingų detalių ir siuvinėjimų.
7. Tinkama liemenėlė turi suteikti krūtinei formą ir palaikyti ją. O jūs, užsidėjusios liemenėlę, turite jaustis patogiai ir laisvai, tarsi jos net nebūtų.