15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Stiliaus klaidos darbe: venkite tokio įvaizdžio, jei norite atrodyti profesionaliai

Jeigu manote, kad darbinė apranga – tik balti marškinėliai ir juodos kelnės ar sijonas, tuomet metas tapti kur kas atviresnėms ir paieškoti savojo stiliaus.
Stilius
Stilius / Fotolia nuotr.

Tiesa, tose paieškose kartais paklystama ir į darbą atžingsniuojama permatoma palaidine ir masyviais barškančiais papuošalais.

Kaip neprarasti saiko? Sužinokite, kokios klaidos darbiniame stiliuje pasitaiko dažniausiai.

Visada tik juoda ir balta

Nuo vaikystės, o kai kam ir dabar, buvo kalama, kad juoda ir balta – tai labiausiai tinkanti apranga, kuri ir puošni, ir tvarkinga, tinkanti bet kokiam oficialiam renginiui. Žinoma, sunku paneigti, kad tame nėra tiesos. Tačiau jeigu nuolat vaikščiosite taip apsirengusi, atrodysite gal ir paprastai, oficialiai, tačiau taip ir liksite nematoma ir nepastebima savo kolegoms. Todėl nevenkite rinktis ryškesnių oficialios aprangos spalvų, tarkime, kad ir žydrą derinti su smėline, kūno spalva arba pastelinius atspalvius su ryškesniais, pavyzdžiui, raudonais.

Papuošalai netinka darbui?

Tikrai neverta vadovautis tokia nuomone. Papuošalai ir kiti aksesuarai jūsų įvaizdžiui kaip tik gali suteikti modernumo ir subtilumo, tiesa, juos reikėtų rinktis remiantis savo darbo specifika. Visgi, niekada neapsiriksite, jeigu nuspręsite puoštis minimaliais, santūriais ir nedideliais papuošalais, kurie pagaminti iš kokybiškų medžiagų. Žodžiu, klasika niekada nenuvilia. Tačiau jei darbas kūrybinis, tikrai galite nevengti masyvių ir originalių papuošalų.

Kalėdinė eglutė

Kitas kraštutinumas tas, jog ant savęs susikraunate visus turimus papuošalus – auskarus, karolius, žiedus, seges. Tuomet vaizdas tikrai nedžiugina, ypač, jeigu tie papuošalai labai ryškūs, stambūs ir rėžia akis. Stenkitės išlaikyti saiką ir formuoti nuosaikų, vientisą stilių darbinėje aplinkoje.

Pernelyg senamadiškas stilius

Griežtas, uždaras drabužių pasirinkimas gal ir nukreips nuo jūsų dėmesį, tiksliau, liksite nepastebima, tačiau ar jausitės patogiai pasislėpusi duksliuose ir iki pat kaklo užsagstytuose apdaruose? Žinoma, darbas – tai ne mados podiumas, visgi, naujausias tendencijas galite įtraukti į savo aprangą taip, kad jos įsipaišytų į bendrą visumą.

Supermadinga

Jau kalbėjome apie tai, kad kai kurie madingi daiktai puikiai tinka darbiniam stiliui ir jį pagyvina, pavyzdžiui, kokybiška rankinė, akiniai, spalvingas švarkas, subtili suknelė ir panašiai. Tačiau sutikite, kad jeigu darbe pasirodysite lyg nužengusi nuo mados podiumo ir pompastiškai demonstruosite naujausius dizainerių drabužius, tinkančius tik mados pristatymuose, atrodysite keistai. Tiesiog atsirinkite, kas tinka darbui, o kas vakarėliams.

Seksualumo kirtis

Tai viena grubiausių darbinio stiliaus klaidų – atvirai demonstruojamas seksualumas. Pagalvokite, ko tuo siekiate? Norite būti pastebėta dėl savo išvaizdos ar dėl darbinių pasiekimų? Išvada viena: pernelyg seksualus stilius tikrai neformuoja geros nuomonės apie jus, o netgi atvirkščiai, juo labiau, kad daugelis mano, kad tuo tik norite sau pasilengvinti dalią. Permatomi, atviri, su giliomis iškirptėmis, blizgantys ar siuvinėti žvyneliais drabužiai turėtų būti pasirenkami ne darbui, bet ypatingoms progoms.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tvarkome spintą: drabužiai, kuriems vertėtų tarti „sudie“

Laisvalaikio apranga pernelyg laisva

Čia kalba eina apie penktadienius, kuomet kai kuriose įstaigose griežtas aprangos kodas tampa kur kas laisvesnis. Tačiau net ir tada nereikėtų persistengti ir atkeliauti su sportine apranga, nuskalbtais apdribusiais drabužiais, trumpais aptemptais šortukais ir pan. Laisvalaikio stilius pirmiausia turėtų būti patogus, bet tuo pačiu tikti ir tvarkyti darbo reikalus.

Tinklinės pėdkelnės

Venkite jų visais įmanomais atvejais, kad ir kokia spalva – juoda ar kūno pasitaikytų. Toks apdaras visiškai nedera prie darbinio stiliaus, todėl verčiau jau atsiklauskite, ar galite darbe vasarą būti nuogomis kojomis, ar visgi reikia nešioti pėdkelnes. Pastaruoju atveju rinkitės paprastas kūno spalvos ir tokias, kurios neblizga. Šiltuoju metu, beje, galite išmėginti ir purškiamas pėdkelnes.

„Fotolia“ nuotr./Lūpų pieštukas
„Fotolia“ nuotr./Lūpų pieštukas

Jokio makiažo

Nors pasaulyje natūralumas vis labiau įgauna pagreitį, tačiau minimalus makiažas dažniausiai padeda paryškinti gražiausius veido bruožus ir neatrodo dirbtinai. Kai kuriuose darbuose net pageidautina, kad moterys dažytųsi, tik tuomet reikia paisyti tam tikrų taisyklių, kuriose vyrauja švelnios, pastelinės spalvos.

Makiažo per daug

Štai ir dar vienas kraštutinumas – ryškiai juodi antakiai, raudonos lūpos, neoninėmis spalvomis šviečiantys smailūs nagai, priklijuotos blakstienos, mėlynas akių kontūras... Greičiausiai suprantate, kad darbe toks makiažas rėžia akį ir net priverčia aplinkinius jaustis nejaukiai. Dieną visiškai pakanka sulyginti veido odos spalvą, perbraukti blakstienas tušu bei švelniai paryškinti lūpas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais