„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Dalijasi mokytojai: absurdiškiausi dalykai, kuriuos kada teko išgirsti iš mokinių tėvų

Norint įveikti mokytojavimo sunkumus, reikia būti ypač kantriam. Mokytojams tenka susidurti su pykčio priepuoliais, patyčiomis, nenoru pripažinti realybę – a, tiesa, dar reikia dirbti su vaikais.
Mokytoja.
Mokytoja. / Fotolia nuotr.

Portalas time.com pateikia pačius absurdiškiausius dalykus, kuriuos mokytojams teko išgirsti iš savo mokinių tėvų.

1. „Viena mergaitė nepasiruošė kontroliniam darbui ir praleido didžiąją daugumą klausimų. Pasipiktinusi nepatenkinamu dukters pažymiu, atėjo moksleivės mama ir pareiškė, kad ją reikia vertinti tik už tuos atsakymus, kuriuos ji pateikė, todėl ją reikėtų įvertinti 10 balų, kadangi visi atsakymai, kuriuos ji pasirinko parašyti, buvo teisingi.“

2. „Mano vaikinui 23-eji ir jis neseniai pradėjo dėstyti anglų kalbą vidurinėje mokykloje. Šiuo metu jis dirba vasaros mokykloje, ir vienas tėvas paprašė mano vaikino nebesirengti taip gražiai. Ir dar pasidomėjo, ar nėra vyresnių mokytojų, galinčių dirbti, kadangi jo dukra vis pasakoja, koks patrauklus jos mokytojas.“

3. „Tėvų susirinkime: Nesirūpinkit dėl mano dukters, ji buka. Jai tereikia gaminti ir tvarkytis. O kaip sekasi mano sūnui?“

4. „Savo klasėje turėjau dešimtukininką. Iš visų dalykų jis turėjo vien dešimtukus. Pasakiau jo mamai, kad manau, jog jam nuobodoka. Ji šniokštelėjo ir pasakė: „Grįšiu namo ir skubiai su juo apie tai pakalbėsiu.“

5. Vaikas akivaizdžiai padirbo tėvo parašą šalia nepatenkinamo kontrolinio darbo pažymio. Mokytojas išaiškina klastą, tėvas ateina į mokyklą ir tikina, kad tai yra jo parašas; jo mažasis princas išvengia nemalonumų.

Po dviejų savaičių tas pats tėvas ateina į mokyklą pasipiktinęs, kad jo neinformavo apie didelį projektą, sukeliantį jo princui daug streso. „Tačiau jus informavau, – sako mokytojas. – Štai informacinis lapelis, kurį daviau perduoti tėvams, ir štai jūsų parašas. Juk čia jūsų parašas?“. „Taip“, – atsako tėvas.

4. „O, taip, jos elgesys ir agresija priklauso nuo mėnulio fazės. Mokinė viešai pagrasino mane nužudyti dėl to, kad ištraukiau iš lizdo jos mobiliojo telefono įkroviklį.“

Kai kalbėjau su vienu iš tėvų apie jo atžalos netinkamą elgesį, gavau atsakymą: „Nuo 8-tos iki 14-tos valandos jis jūsų bėda, ne mano.“

5. „Nesu mokytojas, tačiau treniruoju savo jaunių sporto komandas. Kartą prie manęs priėjo vienas tėtis, ketindamas mane papirkti (50 JAV dolerių) – kad neleisčiau vienam vaikui žaisti ateinančiose futbolo rungtynėse. Tai buvo šešiamečiai vaikai. Taip, tas vaikas paskutinėse rungtynėse padarė kritinę klaidą, tačiau pats faktas, kad vienas iš tėvų buvo pasiryžęs man sumokėti, kad pasodinčiau vaiką ant suoliuko, protu nesuvokiamas.“

6. „Ne jūsų darbas auklėti mano sūnus. Nejuokauju.“

7. „Mes mokame tokius mokesčius, todėl mūsų mokytojai privalo dirbti taip, kad mūsų vaikai įstotų į mūsų išrinktą aukštąją mokyklą.“

8. „Turėjau augančią sporto žvaigždę, verbuojamą geriausių šalies mokyklų, kuriam nesisekė mano anglų kalbos pamokose. Be to, kad jis iš esmės blogai mokėsi, pagavau jį nusirašinėjant namų darbus. Žinoma, jis tai neigė.

Jo mama suderino susitikimą su administratore, kurio metu plūdo mane bei kaltino moksleivių sportininkų diskriminacija. Tada ji pasakė, kad jos sūnus niekada nenusirašinėtų. Aš ištraukiau jo namų darbus ir paskaičiau jo atsakymus: „Aš, kaip šešiolikmetė mergaitė...“. Mama pradeda rėkti ant jo „Tu net nesugebi tinkamai nusirašyti! Tu gal durnas? Kaip įstosi į universitetą, jei nemoki nusirašinėti?“

9. „Tėvas pasakė man, kad jis neleis savo sūnui skaityti poezijos, nes dėl to „jis taps gėjus“.

10. „Intelektinė nuosavybė yra labai neaiški sritis, kalbant apie akivaizdų plagiatą.“

11. „Jei neleisite mano dukrai per kalėdinį pasirodymą dainuoti „Šventa naktis“, pervesiu ją ir savo sūnų į kitą mokyklą, ir niekada daugiau neturėsite tokio talento.“ Jos dukra visiškai nepataikė į tonaciją, nors tu ką, ir, tiesą pasakius, net nesistengė, nes jai tai buvo visiškai neįdomu.“

12. „Ispanų kalbos pamoka. Viena mama paprašė atleisti jos vaiką nuo kalbėjimo ispanų kalba. Ji teigė, kad jos dukrai buvo nepatogu kažką sakyti ispaniškai.“

TAIP PAT SKAITYKITE: Vaiko sveikatos patikrinimas: ką reikia žinoti darželinuko ar mokyklinuko tėvams?

13. „Kai kalbėjau su vienu iš tėvų apie jo atžalos netinkamą elgesį, gavau atsakymą: „Nuo 8-tos iki 14-tos valandos jis jūsų bėda, ne mano.“

14. „Ateina trečiokės tėvai su reikalavimų sąrašu. 1. Mano klasės vaikams draudžiama atsinešti glitimo turinčio maisto. Mat jie nenori, kad jų dukra jaustųsi išskirtinė, kai kiti vaikai valgo glitimo turinčius produktus, o ji ne. Ne, ji neserga celiakija, tai tiesiog asmeninis šeimos sprendimas. 2. Privalau leisti jų dukrai kasdien rinktis, su kuo sėdėti per pamokas (vaikų sėdėjimo planas buvo kruopšiai suderintas). 3. Ji bus atleista nuo istorijos pamokų, kadangi ji per daug pažengusi mūsų istorijos pamokų kursui, tačiau nepakankamai pažengusi pažengusiųjų pamokoms.“

15. „Kai buvau plaukimo instruktorius, viena mamytė skundėsi, kad jos sūnus „netobulėja“. Tiesa, kartais jausdavausi nesugebantis jo tinkamai motyvuoti, tačiau mano nuomone, jam sekėsi puikiai.“

Kito užsiėmimo metu pamačiau, kad vaikas ir vėl patobulėjo. Net leidau jam vienam (be pagalbos) plaukti trumpas distancijas (jam buvo penkeri ir jis nesiekė dugno). Mamai atrodė kitaip. Ji rėžė kažką panašaus į „jis negali tiesiog judėti pirmyn atgal ir spardytis...“ Juk suvokiate, kad žmonės būtent taip ir plaukia, tiesa?“

16. „Taip, mano vaikas blogai elgiasi, mėto kėdes, muša kitus vaikus ir t. t., tačiau antroje klasėje jūs atėmėte iš jo popierinį lėktuvėlį ir suglamžėte. Taigi esate pats kaltas. Manau, kad geriausia išeitis būtų jums padėti jam išlankstyti naują lėktuvėlį ir atsiprašyti. Tikiu, kad tada jo elgesys pasitaisys.“ Vaikas jau buvo šeštoje klasėje.“

17. „Kai buvau studentas ir dirbau mokytoju, vienas iš tėvų parašė man elektroninį laišką, kad parašyčiau jo vaikui 7. Be jokios priežasties. Tiesiog... „parašykite jai 7.“ Ji gavo nepatenkinamą pažymį, ir aš negalėjau patikėti tokiu beprotišku poelgiu „7, nedelsiant.“

18. „Caitlyn nepatinka rašyti. Todėl nuo šiol kontrolinių darbų atsakymus ji sakys žodžiu.“

19. „Dalyvavau Individualizuotos mokymo programos susirinkime. Kai patarėjas paklausė moksleivio, kokie jo planai baigus mokyklą, jis pasakė, kad domisi gyvūnų mokslu. Jo motina piktai pasisuko į jį ir šūktelėjo: „Gyvūnų mokslas? Tai jau ne! O kaip mūsų planai dėl NFL (Nacionalinė futbolo lyga)?!“ Moksleivis susigėdo ir tarė „Mam, juk turi būti atsarginis planas...“, o ji tada pasakė: „Tik ne tada, kai esi toks geras žaidėjas.“ Mokinys geriausiu atveju futbolą žaidė vidutiniškai.“

TAIP PAT SKAITYKITE: Dėl kokios priežasties dažniausiai vyrai ryžtasi neištikimybei?

20. „Praėjusiais metais man pasakė, kad „akivaizdi priežastis“, dėl kurios dirbu su ypatingų poreikių turinčiais vaikais, yra ta, kad „negaliu rasti darbo su normaliais vaikais.“

21. „Per konferenciją pediatro išraše buvo paminėta galima autizmo diagnozė. Mama pasakė: „Nežinau, kas tai yra, ir nenoriu žinoti. Niekada per „Google“ neieškau nieko mediciniško.“ Toje pačioje konferencijoje ji paminėjo, kad vienas iš galimų vaiko tėvų turi „kažkokį Aspergerį.“

22. „Mažas berniukas trenkė mergaitei per veidą ir sulaužė nosį. Tėtis, atėjęs į susitikimą su mokytoju ir direktoriumi, davė penkis savo sūnui už jo poelgį.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų