Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ką per šventes dovanoti vaikui?

Prieš rinkdami vaikui dovaną, svarstydami, kas geriau: vokelis su pinigais ar išsvajotas žaislas, nuoširdžiai pagalvokite, ko norėtų atžala, o ne jūs patys. Pasak psichologų, tiek pradžiuginti, tiek nuliūdinti vaiką gali abu variantai, jeigu nebus atsižvelgta į jo lūkesčius ir svajones.
Vaikas laiko kalėdinę dovaną
Vaikas laiko kalėdinę dovaną / „Fotolia“ nuotr.

Atmintinė tėveliams

  • Savo sūnaus paklausiau: „Kas tau yra dovana?“ Jo atsakymas buvo: „Daiktas, kuris man patinka.“ Taigi pirmoji taisyklė, renkant vaikui dovaną, – ji turi patikti ne jums, o jūsų vaikui.
  • Antroji taisyklė – iki paauglystės vaikai „labiau dovana“ laiko materialius dalykus nei pramogas. Kodėl? Nes įprastai tokio amžiaus atžaloms tėveliai pramogų ir taip nuperka (pasivažinėjimas mašinytėmis, kinas ar žaidimų aikštelė). Taip pat dėl to, kad konkretaus daikto turėjimas labiau siejasi su dovana nei išgyventas potyris. Įsimintinos bendros patirtys tinkamesnės vyresniems vaikams, su kuriais tėvai praleidžia mažiau laiko.
  • Šiais visagalio interneto laikais tėvams paprasčiau išrinkti dovanas – galima vaikui pačiam leisti išsirinkti žaislą ar knygą virtualioje parduotuvėje, apibrėžus tam tikrą pinigų sumą.
  • Kai vaikas gauna dovanų, paprastai džiaugiasi visais naujais žaislais (trumpalaikis efektas), tačiau ne su visais žaidžia vėliau (ilgalaikis efektas). Jei norite, kad atžala ilgiau nesiskirtų su dovana ir žaislas ar kitas daiktas labiau džiugintų, jis turi atitikti vaiko amžių, pomėgius ir interesus. Jūsų pastangos įpratinti atžalą dėlioti lavinamąsias „Lego“ kaladėles nueis šuniui ant uodegos, jei jūsų mažylis nemėgsta tokio pobūdžio veiklos, o jam labiau patinka judrūs ar kompiuteriniai žaidimai.
  • Vyresnio amžiaus vaikams piniginė dovana suteikia galimybę mokytis išmintingai panaudoti savo pinigus. Dovanodami grynuosius gaunate progą sužinoti, kaip jūsų atžala planuoja išleisti gautus eurus. Atviras pokalbis paprastai parodo, kokios vaiko svajonės, vertybės, poreikiai. Tačiau ne piniginė dovana yra vertingesnė, nes ji paprastai būna ugdomoji priemonė. Tai – geresnė investicija į vaiko ateitį.

Plačiau apie tai, kaip vaikams išrinkti dovanas, skaitykite 48-ajame savaitraščio „Ji“ numeryje!

Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalo „Ji“ viršelis (48 nr.)
Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalo „Ji“ viršelis (48 nr.)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos