„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kiek laiko reikia miegoti vaikams? Rekomendacijos po tyrimo

Kiek laiko turi miegoti kūdikis, keleto metų mažylis ar paauglys? Tai klausimai, kurie kamuoja daugelį tėvų. Ir mokslininkai galiausiai nusprendė į juos atsakyti.
Vaikas
Vaikas / „Shutterstock“ nuotr.
Temos: 3 Vaikai Šeima Miegas

Kadangi pastaruoju metu vis daugiau tyrimų įrodo, kad miego trūkumas ar prasta jo kokybė yra atsakinga už įvairias ilgalaikes sveikatos problemas, tokias kaip antsvoris ar širdies ligų rizika, mokslininkai ir miego ekspertai nusprendė pateikti miego rekomendacijas įvairių amžiaus grupių vaikams, praneša portalas time.com.

Trylika miego ekspertų atliko 864 tyrimus apie vaikų miego įpročius bei gero poilsio poveikį jų sveikatai ir išsiaiškino, kad vaikai, miegantys rekomenduojamą kiekį valandų, rečiau turės dėmesio ir mokymosi sutrikimų, bei mažesnę depresijos, antsvorio ir hipertenzijos riziką.

Mokslininkų tyrimai taip pat atskleidė, kad ir persimiegoti vaikams nederėtų, mat miego perteklius buvo susietas su diabeto atsiradimu, antsvoriu ir protinės sveikatos problemomis.

„Visoms amžiaus grupėms svarbu tinkamas poilsis. Kokybiškas miegas kiekvienam iš mūsų gerina sugebėjimą sutelkti dėmesį, tobulina atmintį ir bendrą protinę bei fizinę sveikatą, o miego trūkumas turi išties ne pačias geriausias pasekmes. Miegant nepakankamą kiekį valandų gali išsivystyti hipertenzija, atsirasti antsvoris, depresija ar bendras organizmo silpnumas.

Tad ką gi tėvams daryti, kad vaikai nebūtų neišsimiegoję ir irzlūs?

Svarbu savo atžaloms nustatyti pastovią miego rutiną (ėjimo miegoti ir kėlimosi laikus) ir laikytis jos septynias dienas per savaitę, o iš vaikų miegamojo išnešti visas miegą blaškančias priemones: televizorių, kompiuterį, planšetę ir telefoną“, – patarimus dalija vaikų miego specialistė ir viena iš tyrimą atlikusių mokslininkių Hilary Myron.

Štai kokias miego rekomendacijas vaikams pateikė mokslininkai:

  • 4–12 mėnesių kūdikiai: nuo 12 iki 16 valandų;
  • 1–2 metų vaikai: nuo 11 iki 14 valandų;
  • 3–5 metų vaikai: nuo 10 iki 13 valandų;
  • 6–12 metų vaikai: nuo 9 iki 12 valandų;
  • paaugliai: nuo 8 iki 10 valandų.

Pirmadienį išleistas ir žurnale „Clinical Sleep Medicine“ publikuotas rekomendacijas patvirtino ir JAV Pediatrijos akademija (American Academy of Pediatrics).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“