Glaistyti sūreliai tokį pavadinimą turi dėl to, kad sūrelio masę iš išorės dengia kakavinis glaistas. Valgant sūrelį jaučiama varškė, nes gaminant sūrelius taikoma tokia gamybos technologija, kuri išsaugo varškės grūdelius.
„Glaistytų varškės sūrelių gamybai naudojama varškė, kuri gaminama iš pasterizuoto pieno mišinio, surauginant giluminio šaldymo raugu. Specialiai paruošta varškė sudaro apie 54 proc. sūrelio masės sudėties, – pasakoja UAB „Rokiškio pienas“ maisto technologė Aldona Platukienė.
Natūralūs priedai
Pagal patvirtintą receptūrą į varškę įdedamas cukrus, sviestas ir įvairūs priedai (vaisių-uogų perdirbimo produktai ir kiti priedai, atitinkantys gaminamų sūrelių rūšį).
Svarbu pastebėti, jog į bendrą sūrelių sudėtį neįeina augaliniai riebalai, stabilizatoriai ar tirštikliai. Savitą sūrelių skonį ir aromatą suteikia vanilės, karamelė, kondensuotas pienas ar uogų (aviečių, gervuogių, mėlynių) pure.
Viršutiniam sūrelio sluoksniui (glaistui) padengti naudojamas kakavinis glaistas su sviestu.
TAIP PAT SKAITYKITE: Įdomus faktas, kurį apie jogurtą žino retas žmogus
Puikus desertas
Vidutinė sūrelių maistinė vertė 100g – 1543 kJ / 371 kcal, baltymų – 8,0 g, angliavandenių – 30,1 g ir riebalų – 24,2 g. Jie gali tapti lengvu ryto pusryčiu ar užkandžiu tarp valgių arba pietų ar vakarienės desertu.
„Sūreliai puikiai tinka prie arbatos ar kavos, jais galima pasimėgauti ryte prieš darbo pradžią, pavaišinti svečius“, – apie sūrelių vartojimo kultūrą pasakoja maisto technologė.
TAIP PAT SKAITYKITE: Kristina Ivanova pasidalijo varškės sūreliais pagardinto obuolių pyrago receptu
Pasitelkus fantaziją, glaistyti varškės sūreliai gali tapti deserto pagrindu – valgomi su ledais, šokoladu, vaisiais ar kitais desertiniais priedais. Vaikai kartais mėgsta skanauti pašildytais varškės sūreliais, kurie yra įgiję lengvos grietinėlės konsistenciją.