♦ Šiai kokteilių dietai vasara tiesiog idealus metas, nes visi ingredientai yra švieži.
♦ Ši kokteilių dieta tinka įvairiems gyvenimo atvejais. Pavyzdžiui, jei po vakarėlio ar prisikirtus gamtoje ant laužo iškeptų kepsnių kitą dieną skrandis atrodo lyg pripildytas švino, prastai virškina – padarykite iškrovos dieną gerdama tik šiuos kokteilius. Pamatysite, rytojaus rytą nubusite puikios savijautos.
♦ Kur kas didesnį kokteilių poveikį pajusite, jei gersite juos 3–5 dienas. Atminkite, vien tik kokteilius ir jokio papildomo maisto! Nebent vieną kitą saują šviežių uogų: mėlynių, vyšnių, trešnių, braškių, žemuogių ir pan.
♦ Jei nenorite ar negalite visą dieną gerti vien kokteilius, ši dieta taip pat gali būti jums naudinga. Tokie kokteiliai – puikus pasirinkimas pusryčiams. Jie lengvai virškinami, maistingi ir sotūs.
♦ Dar vienas pliusas – ši dieta nenuobodi ir kūrybinga. Galite bandyti derinti įvairiausius skonius ir kaskart pasiruošti vis kitokio kokteilio.
♦ Per dieną rekomenduojama išgerti vidutiniškai 1,5 l kokteilio – maždaug penkias porcijas. Jei jausite poreikį užkąsti, tuomet suvalgykite saujelę uogų, bananą, kelis gabalėlius arbūzo ar meliono.
♦ Dienos planas būtų toks: anksti ryte būtų idealu išgerti šilto vandens su šauktu medaus arba citrinos ir pasimankštinti. Lengvas krosiukas, tempimo pratimai, pasivaikščiojimas šiaurietiško ėjimo lazdomis ir pan. būtų pats tas. Na, o už poros valandų, jau visai išsibudinusios, žvalios ir energingos, galime imti ruošti pusryčius – pirmąjį kokteilį. Kai kurių natūralios mitybos žinovų teigimu, ši porcija turėtų būti pati maistingiausia. Pusryčiams tinka kokteiliai ir su rauginto (tik jokiu būdu ne saldaus) pieno produktais: jogurtu, pasukomis. Vėliau geriau naudoti tik žalumynus, uogas ir vaisius.
Iš ko ruošti kokteilį
Pagrindiniai produktai:
Vaisiai. Pirmuoju smuiku, be abejo, griežia bananai. Jie kokteiliui suteikia malonaus saldumo, tirštumo, sotumo. Taip pat tinka melionai, saldžios sultingos kriaušės, saldūs obuoliai (tik jie turi savybę putoti).
Uogos. Tinka, ko gero, absoliučiai visos. Ypač vertingos mėlynės ir miške rinktos žemuogės.
Žalumynai. Čia nėra jokių apribojimų. Tinka viskas, ką randate ant turgelių prekystalių ar parduotuvių lentynose: įvairių rūšių salotos, špinatai, petražolės, salierų lapai, gelsvės, agurklės, bazilikai, raudonėliai, mėtos ir kiti prieskoniniai žalumynai. Žinoma, galima ir pačiai prisižoliauti. Kokteiliui puikiai tinka jaunos kiaulpienės, garšvos, žliūgės, balandų, jaunučių gysločių lapeliai ir kt. Tik laukų žolynų skonis nepripratusiems skonio receptoriams neretai būna ne ypač mielas. Be to, su laukinėmis žolėmis verčiau „nežaiskite“, jei nepažįstate jų gerai – kartais poveikis gali būti neprognozuojamas.
Papildomi produktai
Smulkintos sėmenų, kanapių sėklos, kakavos milteliai, cinamonas, agavų sirupas (jis pravers mėgstančiai saldžiau ir norinčiai daugiau skonio), kaktusų, saldžiųjų pupmedžių, gvaraninių paulinijų milteliai ir pan. Visų paminėtų ir dar daugiau įvairių augalinių miltelių galite įsigyti ekoparduotuvėse – įprastose ar interneto. Jie naudingi tuo, kad valo organizmą, palepina jį įvairiausiais mikroelementais, teikia energijos... Daugelis šių miltelių priskiriami supermaisto kategorijai. Jei rūpinatės sveika mityba, verta pasidomėti jais išsamiau.
Aliejus. Rinkitės mėgstamą. Tik svarbiausia, kad būtų šalto spaudimo ir kokybiškas (geriausiai ekologiškas).
Rauginti pieno produktai. Pasukos, jogurtas. Tačiau geriau nevartoti jų daug – tik pusryčiams.
Kaip maišyti kokteilį?
Labai paprastai: išsirinkite iš paminėtų kategorijų produktus ir sudėkite juos į elektrinį plakiklį. Po kelių plakimo minučių kokteilis paruoštas! Nepersistenkite su ingredientais. Geriausia, kad jų skaičius neviršytų penkių.
Keli populiarūs ir daugelio skoniui ypač priimtini receptai:
! DAUGIAU PATARIMŲ IR NAUDINGŲ RECEPTŲ RASITE STRAIPSNYJE ŽALIEJI KOKTEILIAI - SVEIKA IR SKANU