Šis sūris dažniausiai gaminamas namuose. Pienui sutraukti paprastai naudojamos šviežiai spaustos citrinų sultys. Iš pažiūros panyras panašus į mūsiškį varškės sūrį, bet yra švelnesnio skonio, visiškai nesūrus. Slėgtą sūrį galima pjaustyti kubeliais. Neslėgtas panyras vartojamas kaip saldaus pieno varškė.
Šis sūris valgomas vienas, juo gardinamos sriubos. Šviežio arba apkepto panyro dedama į daržovių valgius, mėsos troškinius, iš jo gaminami saldumynai, pyragėlių įdarai. Kaitinamas aukštoje temperatūroje panyras netirpsta ir netrupa, todėl jį galima maišyti į sriubas ir troškinius: sūris išbrinksta, prisigeria skonio ir aromato.
Reikės:
2,5 l pieno (ne riebesnio nei 3,5 proc.) ir 5 šaukštų citrinos sulčių.
Kaip gaminti:
1. Pieną supilkite į puodą storu dugnu. Nuolat maišydama, kaitinkite, kol užvirs.
2. Kai pienas ims kilti, supilkite citrinos sultis. Beveik iš karto varškė atsiskirs nuo gelsvos spalvos išrūgų. Jei išrūgos liko balzganos, įpilkite dar šiek tiek citrinos sulčių, vėl išmaišykite.
3. Perkoškite varškę per dvigubą marlę, perplaukite šaltu vandeniu, kad neliktų rūgšties, ir pakabinkite, jog nuvarvėtų. Jei norite, kad panyras būtų kietas, paslėkite sūrį.
4. Kietą panyrą galima pjaustyti kubeliais, minkyti. Jei reikia minkšto sūrio, nuspauskite vandenį.
Paskanaukite!
Fotolia nuotr. / Gruzdinti panyro gabalėliai |
Reikės:
200 g panyro, 150 g avinžirnių miltų, žiupsnelio imbiero, 0,5 arbat š. maltos aitriosios paprikos, žiupsnelio sodos, druskos ir aliejaus.
Kaip gaminti:
1. Supjaustykite sūrį stambiais kubeliais.
2. Dubenyje sumaišykite avinžirnių miltus, sodą, druską ir prieskonius, įpilkite šiek tiek vandens, kad gautumėte tirštoką gruzdinimo tešlą.
3. Puode įkaitinkite aliejų. Panardinkite sūrio gabalėlį į tešlą, nuvarvinkite ir įdėkite į karštą aliejų. Kepkite, kol gražiai apskrus.
4. Patiekite kaip užkandį.