Siūlome grįžus namo po darbo ar aktyvių žiemos pramogų visai šeimai pasimėgauti šiltais ir kvapniais gėrimais.
Šildantį gėrimą galite ruošti iš juodosios, baltosios, raudonosios arbatos (žalioji labiau tinka vasarai, nes, pagal ajurvedą, vėsina) arba įvairių žolelių. Puikiai tinka ir natūralios vaisių ir uogų sultys: obuolių ir kriaušių, obuolių ir apelsinų, kriaušių ir svarainių, spanguolių ir apelsinų, juodųjų serbentų ir vynuogių bei visokios kitokios.
Derinį pasirinkite pagal savo skonį, gėrimą paskaninkite aromatingais prieskoniais: gvazdikėliais, kardamonais, razinomis bei kitais džiovintais vaisiais, cinamonu, kvapiaisiais pipirais bei kt.
Tinka ir žvaigždiniai anyžiai, tarkuotos žaliosios citrinos žievelės, net aitriųjų paprikų sėklytės. Tačiau neatskiriami šildančio gėrimo ingredientai – tarkuota imbiero šaknis, citrinos ir medus. Turbūt esate išbandę ar bent jau girdėję apie šį organizmą stiprinantį ir šildantį iš vidaus mišinį. Receptų ieškokite numerio temoje „Nuo žvarbos – šildantys gėrimai“.
Lapkričio 25-ąją buvo minima Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Ta proga visame pasaulyje organizuojamos akcijos, kiti reikšmingi renginiai. Apie bėdoje atsidūrusias moteris kalbamės su Vilniaus moterų namų direktore Lilija Henrika Vasiliauskiene.
Moteris sako, kad smurtas prieš moteris yra labiausiai paplitusi ir, deja, mažiausiai pripažinta žmogaus teisių pažeidimo forma. Tai universali problema, pasireiškianti kiekvienoje kultūroje ar socialinėje grupėje, nepriklausomai nuo aukos ir smurtautojo išsilavinimo, socialinės ar ekonominės padėties, amžiaus, tautybės ir kt.
Nustatyta, kad visame pasaulyje kas trečia moteris yra mušama, verčiama turėti lytinius santykius ar kitaip išnaudojama. Dažniausiai tai daro gerai pažįstamas vyras, pavyzdžiui, šeimos narys, darbdavys ar bendradarbis. Plačiau apie tai skaitykite interviu „Smurtaujama tiek lūšnose, tiek rūmuose“.
Toms, kurios domisi mada, šįkart siūlome temą apie kailinius. Kailiniai simbolizuoja prabangą ir rafinuotumą, jie – dažnos moters svajonė. Vis dėlto daugėja tų, kurios pirmenybę teikia dirbtiniam, o ne natūraliam kailiui. Pasaulis prieš kailį – tokia šių dienų tendencija. Apie sezono tendencijas, natūralaus kailio alternatyvas skaitykite straipsnyje „Pasaulis prieš kailį“.
Pasilepinti vonios malonumais mėgsta daugelis moterų. Šiltas vanduo, patinkančio kvapo eterinis aliejus, žvakės – tikras rojus. Tačiau nepamirškite dar vienos smulkmenos – tinkamos kempinės. Tačiau daugelis visai nekreipiame dėmesio, kokią perkame. Ir visai be reikalo. Į ką atkreipti dėmesį ją renkantis, patarimų ieškokite straipsnyje „Kaip išsirinkti kempinę“.
Šiais laikais daugelis tėvų taip susikoncentruoja į atžalų ateitį, jų pasiekimus, kad pamiršta pasidžiaugti ugdymo procesu. Juk pasitelkę įvairius menus galime sėkmingai lavinti vaiko kūrybingumą, formuoti vertybes ir padėti atsiskleisti asmenybei. Kaip, atsakymų ir patarimų negaili privataus darželio „Išdykęs vėjas“ įkūrėja Laura Imbrasienė straipsnyje „Menai mažųjų gyvenime“.
Na, o jei kraustotės į naują būstą, statote naują namą, nutarėte rekonstruoti senąjį būstą, labai pravers straipsnis „Virtuvė ir svetainė – kartu ar atskirai?“.
Šiuolaikiniame interjere, vis labiau išsitrinant erdvių riboms, virtuvė dažnai sujungiama su svetaine. Apie tokio sprendimo pranašumus ir trūkumus kalbamės su interjero specialiste, dizainere Kristina Grybaite.
Veido mimikos daug pasako apie žmogaus savijautą. Vien tik lūpų padėtis atskleidžia, kada asmuo drovisi, abejoja, o gal žvelgia į aplinkinius iš aukšto. Sužinokite, ką slepia tikros ir kai kada nenuoširdžios šypsenos. Plačiau apie tai skaitykite straipsnyje „Šypsena išdavikė“.
Šįkart nesiūlysime gaminti tradicinės naminės duonos: kas kepa, turi savų paslapčių, na, o kas duoną perka parduotuvėje, tas ir neminkys įprastos tešlos. Dalijamės įdomesnių, paprastai ir greitai paruošiamų labai gardžių duonos kepinių receptais. Jų ieškokite straipsnyje „Namai kvepia duona“.
Smagių eksperimentų virtuvėje ir skaitymo!