2015 03 19

Naujajame „Ji“ numeryje – naudingi patarimai daržininkams!

Pavasaris – sėjos ir sodinimo metas. Visi daržininkai svajoja apie gerą derlių, o norint sulaukti gerų rezultatų labai svarbu į žemę suberti geras ir kokybiškas sėklas.
Žurnalo „Ji“ viršelis (12 nr.)
Žurnalo „Ji“ viršelis (12 nr.) / Redakcijos archyvo nuotr.

Kaip sakoma, ką pasėsi, tą ir pjausi... O ką ir kada sėti, kaip išsirinkti sėklas, naudingų specialistės patarimų rasite numerio temoje „Kad derlius būtų gausesnis“.

„Praėjusiame šimtmetyje mokslininkams iššifravus genetinį kodą įvyko didelis biologijos mokslo šuolis į priekį. Tai atvėrė galimybes geriau suprasti apie ligas, jų paveldėjimo priežastis...“ – sako gydytojas genetikas, Medicininės genetikos centro vadovas prof. Algirdas Utkus. Plačiau apie klonavimą, genetines ligas skaitykite interviu  „Genai lemia ne tik išvaizdą ar intelektą“.

Interviu su mados žurnaliste Jurga Jurkevičiene ir gastronomijos publicistu, restoranų konsultantu Pauliumi Jurkevičiumi, nejučiomis perkels jus į viliojančių aromatų ir ryškių skonių Italiją, o prieš akis išnirs visą pasaulį elegancija užburiančios moterys... Jei įdomu, kaip sekasi lietuviams gyventi svetur, nepraleiskite straipsnio „Nelaikome savęs emigrantais“.

Naujajame „Ji“ numeryje taip pat sužinosite, kokios permainos Evos Longorios gyvenime. Visi pirmiausia ją pažįsta kaip Gabrielę Solis iš milžiniško populiarumo sulaukusio serialo „Nusivylusios namų šeimininkės“. Aštuonis sezonus rodytas serialas aktorei pelnė pasaulinę šlovę, tačiau jam pasibaigus gražuolė kibo į visai kitus darbus... Plačiau apie tai – „Naujas gyvenimo puslapis“ (rubrika „Žvaigždė“).

Taip pat skaitykite: Aromaterapijos specialistė Rima Balaišienė – apie eterinių aliejų rūšis ir veiksmingiausius derinius

Visos norime būti gražios ir sveikos. Deja, daugelį moterų į neviltį varo per odą šviečiančios mažutės rausvos ar net violetinės gyslelės, dažniausiai išryškėjančios ant skruostų ar nosies. Dažniausiai šis kosmetinis defektas – kuperozė – sveikatai nepavojingas, bet ir grožio neprideda. Ką daryti?.. Naudingų patarimų rasite straipsnyje „Apie veido raudonį“.

Pasaulyje sukurta begalės dietų – vienos išnyksta, taip ir nesulaukusios populiarumo, kitos, laiko patikrintos, tampa daugybės moterų išsigelbėjimu. Viena tokių – pas mus mažai girdėta Šangrilos dieta, prieš devynerius metus sukurta amerikiečių psichologijos profesoriaus Setho Robertso. Jei aktualu ir ketinate padailinti kūno linijas, nepraleiskite straipsnio „Šangrilos dieta, arba kelias į išmintingą lieknėjimą“ (rubrika „Gerai savijautai“).

Turbūt sutiksite, kad daugelis mūsų visą darbo dieną beveik nepakylame nuo kėdės. Paskui sėdame į automobilį, pakeliui į namus dar užsukame į parduotuvę. Pavakarieniavę susirangome prieš televizorių ar prisėdame prie kompiuterio.

Nedažnai susimąstome, kuo tai gali baigtis. Pasak gydytojų, daugiau nei 60 proc. žmonių yra susidūrę su nugaros skausmu. Anksčiau dėl to į juos kreipdavosi vyresnio amžiaus žmonės, o dabar vis dažniau ateina net moksleivių ar studentų. Taigi ką turėtume žinoti apie stuburo skausmus ir kaip jų išvengti, skaitykite straipsnyje „Skauda nugarą! Ko griebtis?“.

Šiais streso kupinais laikais dažnai papuolame į labirintą, iš kurio nerandame išėjimo. Juk gyvenimas – taisyklių, normų ir suvaržymų rinkinys. Nesakome, ką galvojame, ir nesielgiame, kaip norime, jeigu tai neatitinka standartų. Esame tikros savo jausmų, emocijų ir minčių slopinimo meistrės. O kartais apima toks noras išsilieti!

Meno terapija – geras būdas saugiai išlieti pyktį, susierzinimą ar blogą nuotaiką. Nežinia, ar kūrybiški žmonės gyvena ilgiau, bet neabejotinai kokybiškiau. Menas – tikras vaistas sielai, o meno terapija neturi šalutinio poveikio ir tinka visiems. Be to, taip gydytis įdomu ir nesudėtinga. Kaip tą padaryti, sužinosite skaitydama straipsnį „Meno terapija – sielos atgaiva“.

Taip pat skaitykite: Ką valgyti po treniruotės?

Daugeliui tikrai aktuali tema – vaikų auklėjimas. Garsi psichiatrė, vaikų sveikatos specialistė ir knygų apie auklėjimą autorė Shimi Kang tėvus pagal auklėjimo metodus skiria į tris grupes, siedama juos su laukinės gamtos atstovais: tigrais, medūzomis ir delfinais. Ar žinote, kuriam tipui priklausote? Jei smalsu, skaitykite straipsnį „Kokie esate tėvai?“.

Na, o laisvalaikiui, siūlome daug įdomių kitų temų. Mėgstantieji keliones galės leistis į virtualią kelionę po slėpiningąją Gruziją.  Ši šalis žavi  visais metų laikais. Tuo įsitikinome savo akimis, pasirinkę keturių dienų kelionę į šią turistų dar neišlepintą šalį.

Nuvykti labai paprasta ir patogu: iš Vilniaus oro uosto du kartus per savaitę skrenda lėktuvai į antrą pagal dydį Gruzijos miestą Kutaisį. Plačiau apie Gruzijos įdomybes ir ypatumus, rasite rubrikoje „Kelionės“.

Žinoma, naujajame numeryje apstu ir valgių receptų. Šįkart siūlome pasigaminti salotas iš džiovintų vaisių. Išbrinkinkite juos obuolių sultyse, apibarstykite daigintais rugiais ir patiekite su natūraliu jogurtu. Skanumėlis!

Taip pat rekomenduojame dailiais mėsos kąsneliais namiškius nudžiuginti ne tik ypatingomis progomis. Šįkart nereikės teisintis neva jų gamyba reikalauja daug laiko ir pastangų. Iš tiesų suktinukus paruošti paprasta, jų įvairovė stebina, o skonis niekada nenuvilia. Metas keisti požiūrį ir lepintis dažniau!.. (rubrika „Virtuvė“). 

Smagių eksperimentų virtuvėje ir skaitymo su „Ji“!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis