2015 05 14

Naujajame „Ji“ numeryje sužinokite, ar talismanai išties neša laimę?

Yra toks posakis, kad vaikus neša gandrai, laimę – talismanai. Ar galima prisivilioti sėkmę, turtus, sveikatą nešiojant kokį nors akmenėlį, o pinigus – pasisodinus pinigų medį? O gal tai – tik pramanas?..
Žurnalo „Ji“ viršelis (20 nr.)
Žurnalo „Ji“ viršelis (20 nr.) / Redakcijos archyvo nuotr.

Magijos žinovai tvirtina, kad bet koks daiktas, jeigu mintimis jam suteiksime tam tikrą prasmę, užprogramuosime, gali įgyti maginių galių. Gal žodis „maginių“ skamba kiek per skambiai, nes iš tiesų viskas yra daug paprasčiau.

Pasaulis žengia į priekį, taip pat ir mokslas. Įdomu tai, kad daugelis dalykų, vadinamų mistika ir magija, pamažu įgyja mokslinį pagrindą. Dalis mokslininkų jau pritaria, kad pasaulį kuriame minčių galia. Plačiau apie tai, kaip veikia talismanai, skaitykite numerio temoje „Ar talismanai neša laimę?..“

Na, o naujojo numerio viena pašnekovių – Vilniaus dailės akademijos Kostiumo katedros vedėja profesorė Jolanta Vazalinskienė. Ji atidžiai seka audinių technologijų naujoves. Kadangi šios vis dažniau pasiekia kasdienę madą, teiraujamės, ko galime tikėtis netolimoje ateityje. Plačiau apie išmaniuosius audinius, sugebančius keisti spalvą ir naujausias technologijas skaitykite interviu „Perversmas mūsų drabužinėse“.

Šį kartą pateikiame ir įdomių faktų iš talentingos aktorės S. Daukšaitės-Petrulėnės gyvenimo. Žinoma moteris šiuo metu filmuojasi detektyviniame įtempto siužeto seriale „Tobula kopija“, kur atlieka net du pagrindinius vaidmenis – įkūnija seseris dvynes. Jei smalsu daugiau sužinoti apie aktorę, nepraleiskite  straipsnio „10 faktų apie Sandrą Daukšaitę-Petrulėnę“.

Kodėl kai kurioms neseniai pagimdžiusioms moterims prasideda depresija, gydytojai vieno atsakymo kol kas neturi. Aišku viena, laukimo džiaugsmas liūdesiu virsta net 10–15 procentų jaunų mamų. Apie depresiją po gimdymo, kaip ją atpažinti, naudingos informacijos rasite straipsnyje „Kai laimė virsta liūdesiu“.

Vaikystėje mus mokė nebūti egoistais. Bet taip pat mokė ir mylėti save – „kaip kiti tave mylės, jei nemylėsi pats savęs“. Gal dėl to užaugę kartais girdime: „Esi egoistas! Savo interesus laikai svarbesniais už kitų!“ Koks būna egoizmas, kiek mumyse jo tūno, pasakoja psichologė Rasa Aukštinaitytė (rubrika „Psichologija / savęs pažinimas“).

Stilingai atrodyti trokštame ne tik mes, moterys. Jeigu esate pagrindinė vyro patarėja mados klausimais, šis straipsnis kaip tik jums. Naujajame numeryje pristatome didžiausias stipriosios lyties atstovų stiliaus klaidas ir šiltojo sezono mados tendencijas. Plačiau apie tai, kas šį sezoną stilingo vyro spintoje turėtų būti, skaitykite straipsnyje „Vyriška mada“.

Sužinokite daugiau, sekdami naujienas „Facebooke“!

Na, o mylintiems šunis ar ketinantiems įsigyti keturkojį augintinį siūlome nepraleisti straipsnio „Amsinti frankofonija“. Prancūzija garsėja ne tik kaip grožio ir mados šalis. Šis Europos regionas nuo senų laikų puoselėja gilias kinologijos tradicijas. Iš didikų palydovų, sargų ir medžioklinių šunų išveistos veislės populiarios visame pasaulyje. Susipažinkite su keturkojais Prancūzijos ambasadoriais.

Visos esame girdėjusios frazę „grožio miegas“. Tačiau, kad kelios pataluose praleistos valandos iš tiesų teigiamai veiktų išvaizdą, turime pasistengti pačios. Naudingų patarimų, kaip atsikelti daug žavesnėms, rasite straipsnyje „Misija – pabusti gražesnei“.

Žymaus amerikiečių medicinos mokslų daktaro, sveikos gyvensenos specialisto  Alejandro Jungerio sukurta mitybos sistema „Clean“ turi tūkstančius sekėjų visame pasaulyje, ja žavisi kino žvaigždės D. Moore, G. Paltrow ir kitos garsenybės. Norite daugiau apie tai sužinoti?  Skaitykite straipsnį „Sveikesnis maistas – švaresnis organizmas“.

 Pasirūpinome, kad nenuobodžiautumėte ir laisvalaikiu. Šįkart galėsite leistis į virtualią kelionę po Balį – vieną populiariausių Indonezijos salų. Apie ją sukurta nemažai stereotipų: tai rojus žemėje, kontrastų sala, kurioje dera prabanga ir skurdas, civilizacija ir laukinės džiunglės. Nuvykusi į šią šalį, lietuvė 7 atostogų dienas ir naktis paskyrė išsiaiškinti, kas yra tiesa, o kas mitai. Plačiau apie kelionės įspūdžius – straipsnyje „Dievų sala“.

Šiandien „Formulės-1“ lenktynės neįsivaizduojamos be „Ferrari“ – galingos ir garsios komandos, turinčios gilią istoriją. Ją sukūrė vienas drąsus, užsispyręs, variklius ir greitį dievinęs žmogus – Enzo Ferrari. Tiems, kurie nori praplėsti akiratį,  siūlome nepraleisti rubrikos „legenda“.

Tinkamų manierų mokomės nuo mažų dienų. Regis, neblogai išmanome, kur ir kaip pridera elgtis. Tačiau etiketas gali būti labai slidus reikalas. Kas vienoje šalyje mandagu, kitoje gali būti palaikyta įžeidimu. Naujojoje „Ji“ pasižvalgykite į etiketo keistenybes pasaulyje (rubrika „Spektras“). Taip pat šiame numeryje rasite naudingų sveikatos patarimų.

Kartais net nesusimąstome, kad nuolatinis poreikis judinti kojas, kuris trukdo užmigti, gali būti ligos simptomas. Šįkart – apie neramių kojų sindromą (NKS), kuris gali užklupti tiek vaikus, tiek jaunus, tiek vyresnio amžiaus žmones. Kaip atpažinti NKS, kokia tai liga ir kaip sumažinti juntamą diskomfortą, skaitykite rubrikoje „Sveikata“.

Ir, žinoma, koks gi žurnalas be valgių receptų! Gegužės vidurys – rabarbarų metas, tad nepraleiskite progos palepinti namiškius saldėsiais su malonia rūgštele.

Burnoje tirpstantys kepinukai puikiai tiks ir svečiams. Taip pat rasite naudingų patarimų ir receptų, kaip pagaminti smidrus. Sluoksniuotoje tešloje kepti smidrai ne tik labai skanūs, paprastai paruošiami, bet ir puikiai atrodo.

Ruošiantiems žaliuosius ūglius pirmą kartą vertėtų pradėti būtent nuo šio recepto, kurį siūlome išbandyti naujajame „Ji“ numeryje.

Smagių eksperimentų virtuvėje ir skaitymo su „Ji“!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai