„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2015 09 03

Naujajame „Ji“ numeryje – sveikatos testas!

Sakoma, prevencija – geriausias gydymo būdas arba galimybė nesusirgti. Taigi šis testas padės jums geriau pažinti savo organizmą, laiku pastebėti gresiančios ligos signalus ir griebtis profilaktinių priemonių. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad liga neatsėlintų nepastebimai ir išliktumėte sveika ir trykštanti gyvenimo džiaugsmu, sužinosite atsivertusi numerio temą „Sveikatos testas“.
Žurnalo „Ji“ viršelis (36 nr.)
Žurnalo „Ji“ viršelis (36 nr.) / Redakcijos archyvo nuotr.

Naujajame „Ji“ numeryje, kaip visada,  jūsų laukia ir įdomūs pašnekovai, aktualios temos. Štai VDU Demografinių tyrimų centro vadovė Vlada Stankūnienė sako, kad pagal prognozes, jei dar apie dešimt metų emigracija išliks intensyvi, šio šimtmečio viduryje Lietuvoje gyvens gerokai mažiau nei du milijonai žmonių, iš kurių daugiau kaip 30 procentų bus vyresni nei šešiasdešimt penkerių metų.

Net ir nesant emigracijai gyventojų skaičius toliau mažės, o pagyvenusių žmonių didės. Šimtmečio viduryje nebus kam dirbti. Taigi esame greitai nykstanti ir labai senstanti tauta. Plačiau apie tai skaitykite interviu „Liūdnos prognozės – esame greitai nykstanti tauta“.

Prieš penkerius metus studijas baigusiai specialistei, Ukmergės ligoninėje Odontologijos paslaugų skyriuje šiuo metu vedėja dirbančiai Laurai Petrovai praktika Leardalio privačioje klinikoje buvo puikus karjeros startas. Odontologė juokauja savo kailiu patyrusi, kad prie gero priprantama labai greitai. Kultūrinis šokas, pamačius norvegų gydytojų kasdienybę, ilgai netruko... Plačiau apie tai, kaip gydytojai sekėsi dirbti svečioje šalyje, skaitykite straipsnyje „Mintimis vis grįžtu į Norvegiją...“ (rubrika „Emigrantai“).

Daugelį įkvėps ir kito mūsų pašnekovo patirtis. „Ta diena, regis, nieko nesiskyrė nuo kitų. Buvo puikus rytas, paskui darbas, vakare – sporto klubas. Ir grįžtant iš jo namo ištiko insultas“, – pasakojimą pradeda 30-metis Irmantas Kuzas. Pasveikęs jis socialiniame tinkle įkūrė bendruomenę „Gyvenimo ambasadoriai“ ir kviečia dalytis įkvepiančiomis istorijomis. Kaip  jam sekėsi grįžti į gyvenimą po ligos, skaitykite straipsnyje „Norėjau būti sveikas, vaikščioti...“.

Na, o rubrikoje „ŽMONĖS / pasmalsaukime“ rasite įdomių faktų apie Justę Arlauskaitę-Jazzu. Talentinga dainininkė ir dainų autorė neseniai prisidėjo prie muzikinio projekto „X faktorius“ komandos. Ji vertins ir mokys pramogų pasaulyje įsitvirtinti norinčius žmones. Naujajame „Ji“ numeryje atlikėja atvirauja ir apie asmeninį gyvenimą.

Rudenį vis labiau aktualios tampa sveikatos temos. Straipsnyje „Vaistažolių vonios“ rasite naudingos informacijos apie vaistinių augalų gydomąsias vonias, kurios atpalaiduoja įsitempusius raumenis, greitai šalina nuovargį, ramina nervų sistemą, valo odą, visokeriopai stiprina organizmą ir gydo įvairius negalavimus.

Reiki meistras-mokytojas Virginijus Mockus, skaitytojų pageidavimu, atveria šio metodo paslaptis. Pasak specialisto, reiki – veiksminga ir visai šalutinio poveikio neturinti terapija, padedanti greičiau pasveikti, gyventi dvasingiau, nes reguliuoja gyvybinės energijos tekėjimą, šalina energinius blokus ir ligos priežastis. Mokytojas sako, kad su reiki lengviau keistis, siekti kasdienių tikslų, svajonių, atrasti ir išreikšti save. Plačiau apie tai skaitykite straipsnyje „Reiki padeda greičiau pasveikti“.

Legendinės kino juostos „Vėjo nublokšti“ herojė nuostabioji Skarlet O‘Hara buvo tikra atidėliojimo meistrė. Ji nuolat kartojo: „Dabar apie tai negalvosiu. Išeisiu iš proto, jeigu dabar apie tai galvosiu. Pagalvosiu apie tai rytoj!“ Tokių skarlet o‘harų pasitaiko ir dabar. Mažai yra žmonių, kuriems nebūtų pažįstamas noras kaip nors išsisukti nuo sąrašo įvairių, dažniausiai sudėtingų ir sunkių darbų.

Teisinamasi žema motyvacija ir sau žadama „rytoj būtinai to imsiuos“. Bet kai rytojus tampa šiandiena, vėl vilioja pagunda atidėti, todėl priimamas toks pat sprendimas. Kyla klausimas: kaip sau padėti į darnią visumą susieti discipliną ir motyvacinius veiksnius, kad veikti imtume tuoj pat, o ne rytoj? Apie tai skaitykite psichologės Rasos Aukštinaitytės straipsnyje „Padarysiu tai rytoj!“.

Naujajame žurnale rasite ir grožio patarimų. Šįkart straipsnyje „6 klausimai apie riebią ir spuoguotą odą“ kosmetologė patars, kaip prižiūrėti ir puoselėti riebią, spuogais nusėtą odą.

Turbūt sutiksite, kad auklėti vaikus – ne juokų darbas, suaugusieji tai puikiai žino. Ir vienos tiesos, kaip gerai tai daryti, deja, nėra. Juk kas tinka vienam mažyliui, galbūt visiškai netiks kitam. Visgi patyrusieji sako, kad tam tikros taisyklės egzistuoja ir griauna įsišaknijusius stereotipus.  Plačiau apie tai – straipsnyje „5 mitai apie auklėjimą“.

Kelionių gurmanams šįkart siūlome leistis į virtualią kelionę po Maltą. Turtinga šalies istorija, daugybė įspūdingų lankytinų objektų ir archeologinių vietovių, šurmulingas naktinis gyvenimas, puikus maistas ir žydra krištolo skaidrumo jūra. Malta – būtent tai, ko reikia įdomiam, turiningam ir įspūdžių kupinam poilsiui (straipsnis „Malta. Gamtos ir kultūros harmonija“).

Na, o gaminti mėgstančioms šeimininkėms siūlome puikių karštų pyragėlių receptų: picos kąsnelių, su špinatais ir voveraitėmis ir kt. Idėjų semkitės rubrikoje „Virtuvė / 4 receptai“. Taip pat sužinosite, kaip pasigaminti Genujos pesto ir kitų padažų (rubrika „VIRTUVĖ / Italijos skonis“).

Smagių eksperimentų virtuvėje ir skaitymo su „Ji“!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs