A.Gataveckas pasakojo, kad Kisa jiems, kaip menininkams, daro didelę įtaką:
„Būtinai rašykite, kad ji yra žvaigždė. Kisa jau ne kartą buvo spaudoje, televizijoje. Remigijus nemoka paaiškinti, bet ji mums daro didelę įtaką. Realybė tokia, kad nepapultume nei į jokį MO muziejų, jeigu ne katė. Žurnalistai pirmiausia susidomi ją, o paskui rašo, kas su ja gyvena. Taigi, ne ji pas mus gyvena, o mes pas ją! Ji net į klausimus neatsakinėja, mes turime tą daryti už ją.“
Atkeliavo iš prieglaudos
Augintinė į brolių namus atkeliavo iš prieglaudos. Tačiau, A.Gatavecko teigimu, čia itin svarbi priešistorė: „Su mumis mažame butelyje gyveno draugas Paulius ir jis turėjo merginą, kuri labai norėjo kačiuko. Viena kartą ant Gedimino 9 prekybos centro durų ji pamatė iškabą apie Vilniuje vyksiančią kačių parodą ir sako: noriu tokio! Paulius pagalvojo, kad plakato, tad jį, o ne kačiuką ir atnešė savo merginai. Taip mūsų namuose ir užgimė mintis apie kačiuką.“
Pirmąjį kartą A.Gataveckas Kisą Samurai pamatė internete: „Sakiau Pauliui – žiūrėk, yra katė ir galime ją pasiimti. Ji gyvens su mumis kartu ir bus visų keturių – mano, brolio ir jūsų su drauge. Nesvarbu, kad gyvename mažoje kamurkėje. Ilgai nelaukę ir nepaisydami, kad buvo vėlus vakaras, paskambinome katytės globėjai. Kitos dienos vakarą mums ją jau atvežė, kiek įmanoma sutvarkytą. Taigi globėja atvežė katytę, bet pamačiusi, kokio mažumo tai butas, suabejojo: nežinau, jeigu kartais nebenorėsite kačiuko geriau mums paskambinkite, nepalikite ir niekam neatiduokite. Mums buvo keista, kaip jai gali kilti tokios mintys!“
Kadangi ji yra vyresnė, daugiausia miega, tačiau numetus stalo teniso kamuoliuką, ji puola žaisti.
R.Gataveckas sakė, kad pradžioje buvo labai apleista – buvo per mažo svorio bei apkrėstomis ausytėmis: „Reikėjo gydyti uždegimus.“ Šiuo metu Kisa yra jau garbaus amžiaus. Į Gataveckų namus ji atvyko jau suaugusi, o dabar jie ją augina jau virš 10 metų: „Kadangi ji yra vyresnė, daugiausia miega, tačiau numetus stalo teniso kamuoliuką, ji puola žaisti.“
Jaunystėje Kisa taip pat buvo aktyvi peliautoja: „Kadangi mūsų name buvo bendra virtuvė, kaimynai prašė, kad paleistume ją ten. Šiaip ir dabar išgirdusi, kad kažkas krebžda, atrodo kaip vienerių metų katė“, – pasakojo R.Gataveckas.
Kodėl katytė vardu Kisa Samurai?
R.Gatavecko žodžiais, augintinė vardu Kisa, nes ją namiškiai kvietė, sakydami „kis kis kis“. Apie tai daug jie negalvojo. Tačiau pavardę Samurai lydi kita istorija:
„Mūsų mažame butelyje buvo vienas nedidelis langas į bromą, todėl namuose visada būdavo tamsu. Po visos dienos grįžus namo ir įjungus šviesą, ją aptikdavome prisimerkusią it kokį samurajų.“
Buvo surengę parodą „Menas mylėti katę“
2015 metais galerijoje „Arka“ dailininkai pristatė parodą „Menas mylėti katę“, kuriame įsiamžino ir Kisa. Parodoje siekiama atskleisti ryšį tarp kačių ir jų šeimininkų.
„Šis paveikslas su trafareto technika, kas nėra iki galo tapyba, buvo kuriamas vienai reklamai. Nusitapėme save ir Kisą, tačiau toje pačioje serijoje buvo atvaizduoti ir žinomi žmonės su savo katėmis“, – teigė R.Gataveckas.
Jo teigimu, Kisa Samurai yra ir meno mėgėja: „Kai tik ją pasiėmėm, ji atsisėsdavo šalia ir žiūrėdavo į paveikslus, o kuomet tapome, visada sėdi kartu ir stebi. Nežinau, galbūt ją tai veikia, kaip meditacija, ar nori pagauti judesius, tačiau teptuko ji negriebia. Žinoma, mėgsta ji dažuose išsivolioti, įšokti į paletę, bet ji ir pati yra kaip menininko paletė, nes kailiukas yra baltos, kaštoninės, juodos, pilkos spalvos.“
Tie, kurie myli gyvūnus, mėgsta juos piešti. Atkreipkite dėmesį į mažų vaikų kūrybą.
Kultūroje katės įvaizdis svarbus nuo senovės, o kuo šis gyvūnas svarbus menininkui? „Tie, kurie myli gyvūnus, mėgsta juos piešti. Atkreipkite dėmesį į mažų vaikų kūrybą.“
Pasak jo, pačių gyvūnų paveiksluose atvaizduoti broliai nesistengia, tačiau katės buvimas šalia veikia raminančiai: „Ši įtaka nėra tokia tiesioginė. Sugrįžus namo norisi ją paimti į rankas paglostyti ar panešioti. Susirgus prigula šalia. Augintinių elgesys tiesiog teigiamai veikia žmogų.“