„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2023 03 08

Ko šiam keistuoliui prancūzų filosofui prireikė Ukrainoje? Jis kuria filmus

Savo naujajame dokumentiniame filme „Slava Ukraini“ Bernardas-Henri Lévy, garsiausias Prancūzijos viešasis intelektualas, išsisukinėja nuo Rusijos snaiperio ugnies Ukrainoje, nerūpestingai vilkėdamas chaki spalvos neperšaunamą liemenę ant prašmatnaus pagal užsakymą pasiūto kostiumo.
B.H.Lévy
B.H.Lévy / „The New York Times“/Clement Pascal nuotr.

Jis užlipa ant Ukrainos karinio jūrų laivyno laivo Odesoje, kuris Juodojoje jūroje šluoja Rusijos minas, o jo žilų plaukų karčiai švelniai plevena vėjyje.

Jis apžiūrinėja susprogdintus daugiabučius Kyjive, leidžiasi į apkasus su Ukrainos kariais Slovjanske ir guodžia mamą, kurios mažametis sūnus taip traumuotas karo, kad nustojo kalbėti.

Gali kilti pagunda numoti ranka į B.H.Lévy – daugelis tai ir daro – kaip į 74 metų lengvabūdį karo turistą, žaidžiantį veiksmo filmų herojų, kai Rusijos raketos sminga į Kyjivą, Charkivą ir Mariupolį.

Tačiau užuot praleidęs pastaruosius 12 mėnesių savo meno kūrinių pilnuose namuose dešiniajame Paryžiaus krante ar išėjęs į pensiją savo XVIII amžiaus rūmuose Marakeše, B.H.Lévy atlaikė Rusijos karinius išpuolius, galvos svaigimą ir tai, ką jis vadina natūraliu polinkiu į melancholiją, kad sukurtų savo filmą apie Ukrainą.

Anot jo, palaikyti Ukrainą konflikte, kurį jis laiko ne kuo kitu, o kova už Europos ateitį, globalų liberalizmą ir Vakarų civilizaciją, jį paskatino „širdies šauksmas“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“