Kultūros ministerija perka galimybių studiją kovoti su piratavimu internete

Kultūros ministerija perka galimybių studiją sukurti technologinį sprendimą, ribojantį prieigą prie nelegalaus turinio internete.
Piratavimas internete
Piratavimas internete / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Rinkos konsultacija atskleidė, kad tokio technologinio sprendimo modeliai gali būti įvairūs, pavyzdžiui, išmanaus įskiepio įdiegimas, galimybė prisijungti prie integruotos legalaus turinio platformos, dirbtinio intelekto įgalinimas, tačiau ne visi šie modeliai gali būti vienodai efektyvūs juos įgyvendint Lietuvos audiovizualinio turinio rinkoje. Atsižvelgiant į tai, reikalinga galimybių studija, kurioje būtų išanalizuoti galimi sprendimai pagal jų naudą rinkai ir efektyvumą vartotojui“, – teigiama ketvirtadienį išplatintame pranešime spaudai.

Siekiama, kad įgyvendinus nelegalaus turinio identifikavimo ir ribojimo internete technologinį sprendimą, vartotojas būtų įspėjamas apie jo naudojamą nelegalų turinį ir nukreipiamas į legalią prieigą.

Kultūros ministerijos teigimu, vartotoją nukreipti į legalias svetaines reikia, nes, kaip paaiškėjo, maždaug 10–20 proc. žmonių nelegalų turinį vartoja to nesuprasdami.

„Praktikoje neretai susiduriama su atvejais, kai piratinės interneto svetainės stengiasi pateikti save kaip legalaus turinio platintojus, be to, apgaulės būdu renka įmokas iš vartotojų, taip dar labiau padidindamos vartotojų įsitikinimą, kad platinamas turinys yra legalus. Susiklosto situacija, kai dėl nežinojimo piratinį audiovizualinį turinį vartoja ir tie naudotojai, kurie sutiktų sumokėti už legalų turinį, jei turėtų reikiamos informacijos“, – nurodo ministerija.

Anot jos, įdiegus naująjį technologinį sprendimą, būtų ne tik keliamas vartotojo sąmoningumas, bet ir įvedama aiškesnė skirtis tarp legalaus ir nelegalaus turinio, palengvėtų valstybės institucijų bendradarbiavimas, kovojant su piratavimu.

Be to, tai prisidėtų prie legalaus turinio vartojimo kultūros puoselėjimo, leistų sumažinti piratinio turinio vartojimo mastus, didintų legalaus audiovizualinio turinio plėtrą.

Viešojo pirkimo pasiūlymų laukiama iki sausio 26 dienos.

Europos Sąjungos (ES) intelektinės nuosavybės tarnybos 2021 metų tyrimo duomenimis, pagal nelegalaus autorių teisių turėtojų teises pažeidžiančio turinio vartojimą Lietuva užėmė trečią vietą Bendrijoje.

Vidutiniškai interneto vartotojas Lietuvoje prie nelegalaus turinio jungėsi apie 12 kartų per mėnesį, tuo metu ES vidurkis siekė 5,9 karto.

Lietuvos intelektinės nuosavybės apsaugos centro duomenims, per metus Lietuvos kūrėjams dėl piratavimo žalos padaroma už 360 mln. eurų. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis