Nacionalinę premiją gavusi B.Komskienė: šokio teatro sukūrimui prireikė gyvenimo

Nacionalinę kultūros ir meno premiją gavusi šokėja, choreografė Birutė Letukaitė (Birūta Komskienė) sako, kad sukurti šokio teatrą „Aura“ jai prireikė viso gyvenimo, ir pridūrė besitikinti, kad sulaukus apdovanojimo jame apsilankys daugiau žmonių.
Vygintas Skaraitis nuotr.
Birūta Komskienė (dešinėje)

„Jeigu čia yra aukščiausias įvertinimas menininkui iš valstybės, Kultūros ministerijos pusės, tai ačiū už jį, nes aš savo, kaip sakant, gyvenimą visą įdėjau į tai – ne dėl tos premijos, be abejo, bet dėl to, kad iš nieko ant tuščios vietos (teko – BNS) sukurti teatrą, išauginti šokėjus, pasiekti tarptautinį pripažinimą, sukurti spektaklius, kurie rodomi visame pasaulyje ir kad šitas šiuolaikinis šokis taptų lygiavertis tarp visų kitų menų“, – antradienį BNS sakė kūrėja.

„Tam man prireikė gyvenimo, visi buvo antroje vietoje – „Aura“ buvo pirmoje vietoje. Nei vaikai, nei vyrai, nei visi kiti reikalai. Taip vaikai ir sako – mama, „Aura“ tavo vaikas mylimiausias, viskas“, – kalbėjo B.Komskienė.

Nacionalinė premija jai skirta už išskirtinius nuopelnus Lietuvos šiuolaikiniam šokiui – jo sklaidos formatų kūrimą ir atlikėjų ugdymą.

Choreografė kalbėjo besitikinti, kad pelnius premiją jos šokio teatras taps populiaresnis.

„Aš matau didžiulį žmonių potencialą, kurie visi žino „Aurą“, bet niekas nematė „Auros“. Kai paklausiu, kodėl, tai jie patys susimąsto. (...) O aš žinau, kodėl – todėl, kad visą savo gyvenimą, tą veiklą, kurią vysčiau iki dabar, mes neturėjome jokio namo, teatro, į kurį eina, kaip eina į dramos teatrą, muzikinį teatrą“, – sakė B.Komskienė.

71 metų B.Komskienė moderniojo šokio studiją „Aura“ įkūrė 1980 metais. Po devynerių metų ji surengė pirmąjį modernaus šokio festivalį Lietuvoje.

Kūrėja dešimtmetį dėstė Vytauto Didžiojo universitete, vėliau – Kauno valstybinio dramos teatro Aukštojoje teatro mokykloje, Lietuvos kūno kultūros akademijoje.

2008 metais B.Komskienė buvo apdovanota Vyriausybės kultūros ir meno premija, 2013 metais gavo Auksinį scenos kryžių.

Nacionalinėmis premijomis įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius septynerius metus, taip pat kūriniai kaip ilgametis kūrėjo indėlis į kultūrą ir meną.

Kasmet skiriamos premijos yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžio, šiuo metu tai sudaro 44 tūkst. eurų.

Paprastai premijos teikiamos Prezidentūroje Vasario 16-osios proga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis