Karo nuniokotą zoną puošia kačiukų atvaizdai
Izraelio gyventojai Gazos ruože stūksančią sieną vadina gynybine, o palestiniečiai – fiziniu apartheido simboliu. Mūrai jau nuo pastatymo pradžios tapo drobe Palestinos kovotojams, o pagrindinis pilką sieną puošiantis motyvas čia – basas berniukas Handala, laikantis rankas už nugaros. Dar aštuntajame dešimtmetyje jį sukūrė palestiniečių žurnalistas Naji al-Ali kaip taikaus pasipriešinimo simbolį, o vėliau karikatūrą paskelbė savo neoficialiu parašu.
Atsakiau norįs pasauliui parodyti Gazos tragediją, tačiau žmonės internete nori matyti tik katinus, – sakė Banksy.
Nors piešiniai sieną dengė jau nuo pat jos statymo pradžios 1994-aisiais, pasaulis dėmesį atkreipė tik praėjus dešimtmečiui, kai čia apsilankė bene žymiausias šių laikų grafiti meistras Banksy. Anonimiškai dirbantis dailininkas vėliau savo internetiniame puslapyje pasakojo: „Kai prie manęs, griuvėsiuose piešiančio žaidžiantį kačiuką, priėjo palestinietis ir paklausė, kodėl taip darau, atsakiau norįs pasauliui parodyti Gazos tragediją, tačiau žmonės internete nori matyti tik katinus.“
Grįžęs Banksy įspūdžius apie Palestiną perteikė šiek tiek kitokia forma. Sukūrė kelionių agentūrų reklamas parodijuojantį filmuką, kuriame kviečia atrasti naują atostogų kryptį. Kaip pasakojo vaizdo medžiagoje, „vietiniams čia taip patinka, jog niekada neišvažiuoja. Na, nes nėra išleidžiami.“