2019 07 07 /2019 07 08

Po sunkios ligos mirė Kernavės veidą pakeitęs Saulius Vadišis

Pralaimėjęs kovą su sunkia liga mirė Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcijos direktorius, naujų laikų pirmos Lietuvos sostinės vadovas, įrašęs Kernavę į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, Saulius Vadišis. Apie netektį socialiniame tinkle pranešė jo sūnus žurnalistas, keliautojas Mykolas Vadišis, pasidalijęs ir brangiomis akimirkomis su tėvu.
Saulius Vadišis
Saulius Vadišis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Po greitos ir sunkios kovos su plaučių vėžiu šiandien Anapilin iškeliavo mano tėtis. Tik dėl jo sprendimo persikelti į Kernavę aš užaugau fantastiškame gamtos kampelyje – Kernavėje. Džiaugiuosi, kad mus su broliu jis išauklėjo dorais žmonėmis. O Kernavė jam buvo viskas – darbas, gyvenimas, aistra...

Mano akyse, tėtis, tai naujų laikų pirmos Lietuvos sostinės vadovas, kuris įrašė Kernavę į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, pakeitė jos veidą, pradėjo organizuoti eksperimentinės archeologijos dienas. Šiandien kaip tik baigėsi jau XX archeologijos šventė. Kartu su ja iškeliavo ir tėtis. Didžiuojuosi tavim! Ir džiaugiuosi, kad tarp kelionių ir darbų turėjau laiko palaikyti Tave tavo paskutinėje kovoje“, – rašė M.Vadišis.

Anot Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato pranešimo, S.Vadišis savo gyvenimą paskyrė kultūros paveldo administravimui, apsaugai ir populiarinimui.

S.Vadišis Valstybiniam Kernavės kultūriniam rezervatui vadovavo nuo 2003 metų. Prieš tai jis buvo Valstybinio Kernavės archeologijos ir istorijos muziejaus direktoriaus pavaduotojas, direktorius.

1978 metais baigęs Vilniaus dailės akademiją, kur įgijo architekto-restauratoriaus kvalifikaciją, S.Vadišis dirbo Telšių taikomosios dailės technikumo dėstytoju, Vilniaus „Komprojekto“ architektu.

Dirbti Kernavėje jis pradėjo 1990 metais.

„Sauliui vadovaujant, sukurta ir atidaryta moderni Kernavės archeologinės vietovės muziejaus ekspozicija, Kernavės kultūrinis rezervatas parengtas nominacijai ir įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo objektų sąrašą (2004), objektas pritaikytas pažintiniam kultūriniam turizmui ir lankytojų poreikiams, organizuota ir vykdoma intensyvi muziejinė ir švietėjiška veikla, užtikrinta kultūros paveldo vertybių ir kultūrinio kraštovaizdžio apsauga“, – teigiama Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato pranešime.

S.Vadišis taip pat aktyviai dalyvavo valstybinių, visuomeninių ir profesinių organizacijų veikloje. Jis buvo Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) narys, Kultūros ministerijos Muziejų ekspertų komisijos narys, dvi kadencijas dirbo Valstybinėje kultūros paveldo komisijoje.

„Jam vadovaujant, parengtas ir nuosekliai įgyvendinamas strateginis Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato apsaugos, tyrimų, populiarinimo ir pritaikymo lankymui planas. 2012 metais parengtas ir pradėtas įgyvendinti projektas „Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato viešosios turizmo infrastruktūros sukūrimas“. Šio projekto tikslas – pritaikyti Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato teritoriją pažintiniam kultūriniam turizmui ir lankytojų poreikiams, sudaryti prielaidas intensyviai muziejinei ir švietėjiškai veiklai, kultūrinių renginių organizavimui, tuo pačiu užtikrinant kultūros paveldo vertybių ir kultūrinio kraštovaizdžio apsaugą“, – 2015 metais apie S.Vadišio darbą rašė Kultūros ministerija, apdovanojusį jį ministerijos ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

2003 metais S. Vadišis apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai