Literatūra / Nuo M.Bulgakovo iki S.Žadano
Viena iš knygų, kuri formavo ir augino poetę, yra Michailo Bulgakovo „Meistras ir Margarita“:
„Myliu ją už prasmių talpumą, kūrybiškumą, daugiasluoksniškumą ir pasakojimo stilių. Ši knyga vis dar saugo mano miegą. Žymiosios pasaulinės literatūros distopijos supurtė, paskatino giliau ir nuodugniau permąstyti įvairius dalykus.“
Iš pastaraisiais metais skaitytų knygų ji išskirtų Hanya Yanagihara „Mažą gyvenimą“ – „už puikią vyro susidūrimo su trauma išsklaidą, o kartu – santykio, draugystės svarbą, mažas šviesos properšas“.
„Taip pat patiko Marieke Lucas Rijneveld „Vakaro nejauka“ – alsuojantis tamsa, rodantis trapią gyvasties ir mirties svarstyklių pusiausvyrą, stebinantis poetiškumu, makabriškumu. Įspūdį man paliko ir Alexo Schulmano „Išlikusieji“ – dėl įtaigiai vaizduojamos apleisties, traumų veikimo, šeiminių ryšių komplikuotumo ir netikėtos pabaigos. Dar paminėsiu Narine Abgaryan romaną „Iš dangaus nukrito trys obuoliai“ – už vykusią tikrovės, mito, pasakos, magijos sąjungą. Dabar antrą kartą skaitau Serhijaus Žadano „Internatą“, kuri yra itin aktuali, stingdanti, reikalinga knyga“, – pasakojo.
Iš lietuvių autorių jai labiausiai patinka Ričardo Gavelio „Vilniaus pokeris“.
Filmas / nuo L.von Triero iki I.Huppert
„Man didelę įtaką padarė Larso von Triero filmai. Ir „Šokėja tamsoje“, ir „Melancholija“, ir „Laužant bangas“. Už tamsą, už pasaulio pabaigas, už paveikų sutirštinimą, už įtaigų, reikalingą kūno, psichikos, savasties erzinimą.
Stengiuosi kasmet pažiūrėti išsirinktus „Scanoramos“ ir „Kino pavasario“ filmus. Dabar iš atminties iššoka Andrejaus Zviagincevo „Nemeilė“. Mėgstu šį režisierių už aktualumą, visuomenės kritiką, trūkinėjančio santykio atskleidimą. Taip pat patiko Floriano Zellero „Tėvas“ – dėl reikalingos, aktualios temos ir gero aktorių darbo. Taip pat man labai įdomūs filmai su puikiąja Isabelle Huppert, ypač „Ji“ ir „Pianistė“, – kalbėjo L.Buividavičiūtė.
Spektaklis / Nuo O.Koršunovo iki G.Varno
Poetė 15min išryškino įspūdį palikusius Oskaro Koršunovo režisuotus spektaklius, o ypač ankstesniuosius. Anot jos, „tai tiesiog buvo kitoks teatras, kitokios prieigos“:
„Minėtini „Meistras ir Margarita“, „Shopping and fucking“, „Dugne“, „Žuvėdra“, „Paskutinė Krepo juosta“, „Vestuvės“, „Išvarymas“, „Katedra“. Dabar noriu pamatyti „Miegančius“. Gintaro Varno spektaklyje „Puikus naujas pasaulis“ buvo įdomu stebėti, kaip interpretuos mano mėgstamą distopiją. Aktuali knyga ir spektaklis, be to, patiko jo interaktyvumas.“
Muzika / „Depeche Mode“
„Mane augino ir sunkiu metu guodė „Depeche Mode“ muzika. Pradėjau nuo jų „Exciter“. Dėl to vidinio atpažįstamumo, seksualumo, atspindėtos tamsos, o kartu kažkokios neapibrėžtos vilties pažado.“
Paroda / „Deivės ir kariai“
Pastarąjį kartą labai patiko paroda „Deivės ir kariai“, teigė L.Buividavičiūtė. „Apie ją rašiau, tikrai paliko įspūdį – ir pati paroda, ir Marijos Gimbutienės asmenybė. Daug svarsčiau apie materialinės ir patriarchalinės kultūrų skirtumus, sąveikas, aktualumą šiems laikams.“