Negalvojo apie dainavimą
Y. Muta, gimusi Japonijoje, nusprendė baigti mokyklą Jungtinėje Karalystėje. Iš Japonijos ji išvyko vedama smalsumo sužinoti, kas vyksta pasaulyje, tačiau tikrai neplanavo muzikuoti.
„Kai išvykau mokytis į Jungtinę Karalystę, apie dainavimą tikrai negalvojau, tačiau netikėtai pradėjau lankyti mokyklos chorą. Dainavimas man labai patiko“, – tikina dainininkė. Paklausta, kaip tapo soliste, Y. Muta kukliai atsakė, kad jos talentą pastebėjo dėstytoja, kuri ir pasiūlė padainuoti solo.
„Klasikinio dainavimo nelengva išmokti, reikia daug dirbti. Turėdama daug talentingų dėstytojų išmokau lavinti balsą, dainuojant suteikti veidui išraiškingą mimiką“, – pasakoja Y. Muta. Tačiau japonei patirties, įgytos vien Jungtinėje Karalystėje, neužteko – jos talentą netruko pastebėti ir muzikinio lavinimo dėstytojai iš Kanados. Y. Muta buvo pakviesta vasaros stažuotei kur, kaip ji tikina, dainavimą pamilo dar labiau.
„Išvykus į Kanadą, mano sceninis įvaizdis įgavo profesionalumo. Išmokau dar labiau save atskleisti scenoje. Dabar į mano koncertus susirenka šimtai žmonių, tikiuosi, kad ateityje jų bus tūkstančiai“, – sako solistė.
Nuo kanklių iki elektroninės muzikos
J. A.Jeffries jau būdama trejų metų pradėjo skambinti pianinu. Besimokydama mokykloje Japonijoje ji dažnai koncertuodavo, akompanuodavo mokyklos chorui ir dalyvaudavo fortepijoniniuose rečitaliuose. Be to, mokykloje ji vadovavo koto – tradicinio japonų instrumento panašaus į lietuviškas kankles ansambliui. Dabar muzikantė akompanuoja savo kolegei Y. Muta, su kuria susipažino Jungtinėje Karalystėje.
„Aš taip pat išvykau studijuoti į Jungtinę Karalystę, kur susipažinau su Y. Muta“, – pasakoja fortepijonistė. „Turbūt mus suvedė savo šalies ilgesys, todėl ir pradėjome iš pradžių tik bendrauti, o paskui ir muzikuoti drauge“, – linksmai pasakoja abi pašnekovės. J. A. Jeffries gyvenimas svetur buvo vaisingas. Ji tapo Nortfildo, Birmingemo ir Lemingtono muzikos festivalių nugalėtoja, o sulaukusi pripažinimo, įstojo į Birmingemo konservatoriją, kur įgijo pianistės muzikos bakalauro diplomą. Tačiau pianistės norai tuo nesibaigė. Studijų metais J. A. Jeffries itin susidomėjo šiuolaikine – elektronine muzika.
„Universitete buvo tiek daug instrumentų, norėjau išbandyti juos visus. Labiausiai patiko šiuolaikišką, elektroninį garsą skleidžiantys instrumentai“, – pasakoja ji. Akivaizdu, kad muzikantę tai sudomino, nes šiais metais ji dalyvaus elektroninės muzikos rečitalyje, kur pati atliks gyvos elektroninės muzikos kūrinius. „Kol kas studijos Jungtinėje Karalystėje yra mano didžiausias pasiekimas, ten daug koncertavau, tačiau būnant Europoje tikiuosi pakoncertuoti ir kitose šalyse, tarp jų – dar bent kartą Lietuvoje“, – sako muzikantė.
Maistas gardesnis nei Didžiojoje Britanijoje
J. A. Jeffries Lietuvoje lankosi pirmą kartą, o Y. Muta – jau antrą. „Lietuvoje mums patinka, Šiauliai yra labai mažas ir jaukus miestas. Čia visur galima nueiti pėsčiomis. Tai labai stebina“, – pasakoja merginos. Paklaustos, kas dar jas stebina Lietuvoje, muzikantės tvirtai atsako, kad šaltas pavasaris ir, kaip jos sako – rožinė sriuba (šaltibarščiai).
„Čia labai šalta, bet maistas Lietuvoje tikrai gardus. Daug visko išragavome, čia tikrai viskas gardžiau nei Britanijoje“, – tikina jos. Japonės jau išvyko atgal į Jungtinę Karalystę, tačiau pažadėjo Šiauliuose apsilankyti kitų metų „Resurrexit“ festivalyje.