„Jauna, talentinga ir juoda“: Nina Simone kovos keliu
N.Simone dainas girdėjo daugelis, tačiau mažai kas žino, jog vien dainininkės talentu ji neapsiribojo. Džiazo, soul, folk ir pop melodijos neretai slepia kur kas gilesnę – kovos už lygias teises – prasmę.
Ryškūs atlikėjos muzikiniai gabumai atsiskleidė dar vaikystėje. Būdama trejų iš klausos pradėjo groti pianinu, o dešimties surengė debiutinį koncertą. Būtent čia mažoji Nina parodė kovingą charakterį: kai jos tėvai buvo paprašyti pasitraukti į salės galą ir priekines eiles užleisti baltaodžiams, dainininkė atsisakė groti iki tol, kol jos šeimos nariai buvo sugrąžinti į savo vietas.
Pamažu N.Simone tapo judėjimo už lygias teises balsu. 1963-aisiais, kai Kukluksklano nariai susprogdino baptistų bažnyčią Alabamoje, atlikėja keturių žuvusių mergaičių garbei sukūrė dainą „Mississippi Goddam“. Aiškią politinę poziciją išreiškiantis kūrinys, nors ir uždraustas pietinėse valstijose, itin išgarsino dainininkę.
Kita jos daina „To Be Young, Gifted and Black“ tapo neoficialiu judėjimo himnu, įkvepiančiu daugybę jaunų juodaodžių.
Po atlikėjos mirties 2003-aisiais paaiškėjo, jog moteris daug metų sirgo maniakine depresija. Net ir kankinama klastingos ligos ji sugebėjo išleisti 40 albumų ir buvo nominuota 15 „Grammy“ apdovanojimų. O jos indėlio į kovą su segregacija, ko gero, neįmanoma įvertinti jokiais medaliais ar statulėlėmis.