Dėl to popiet Bažnytinio paveldo muziejuje Vilniuje rengiama spaudos konferencija.
Joje dalyvaus Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, Vilniaus arkivyskupijos ekonomas Mykolas Juozapavičius, Bažnytinio paveldo muziejaus direktorė Rita Pauliukevičiūtė, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius Vydas Dolinskas, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Archeologijos ir architektūros tyrimų skyriaus vedėjas Gintautas Striška.
V.Dolinskas 15min teigė, jog nekalbama apie palaikus.
„Palaidojimai yra Šv. Kazimiero koplyčioje, visada buvo – jokių problemų nėra. Bet daugiau informacijos bus tik 15 val., komentarai – tik Bažnytinio paveldo muziejaus“, – sakė jis.
Tuo metu A.Nikžentaitis spėja, jog kalbama apie archeologo Vytauto Urbanavičiaus atrasto sovietmečiu slėpto katedros lobio likusią dalį, bet ne valdovų įkapes ar palaikus.
„Siūlėme praėjusiais metais Arkivyskupijos kurijai patikrinti kai kurias vietas. Pamenate – sovietmečiu buvo rasta įvairūs katedros indai, bet buvo liudininkų, kurie tvirtino, kad ne visi buvo rasti. Buvo vos ne detektyvas, buvo lenkai kurį laiką leisti – jie ieškojo labai trumpai, bet ieškojo ne toje vietoje.
Tad greičiausiai kalbama apie 1939 metais slėptą katedros inventorių, kuris buvo, berods, Urbanavičiaus rastas sovietmečio pabaigoje. Įtariu, kad čia greičiausiai tai (...). Tai galėtų būti sovietmečiu rasto katedros lobio antroji dalis“, – svarstė A.Nikžentaitis.
Jis pabrėžė, jog tyrimai greičiausiai vykdyti išanalizavus planus su pažymėtomis vietomis katedroje, kur lenkai 1939-aisiais nuo sovietų paslėpė minėtas insignijas.
Insignijos yra valdžios, aukštų pareigų, visuomeninės padėties, luomo ženklai. Valdovų insignijos – tai karūna, mantija, porfyra (purpurinė skraistė), skeptras, sostas, vadinamasis karališkasis obuolys.
Insignijos įprastai būna pagamintos iš įvairių vertingų medžiagų – tauriųjų metalų, dramblio kaulo, brangmedžio, brangių audinių, jos puošiamos brangakmeniais, emaliais, siuviniais.