2021 metų lapkritį nukėlus daugiau nei 60 metų miesto centre skvere stovėjusį paminklą jis saugotas savivaldybės įmonės „Grinda“ teritorijoje.
Galimybė nukelti paminklą atsirado 2021 metų vasarą ekspertams išbraukus jį iš kultūros vertybių registro, tam pritarė ir sostinės taryba.
Iš pradžių šį paminklą, kaip ir Žaliojo tilto skulptūras, patikėjimo teise norėta perduoti Lietuvos nacionaliniam muziejui. Šiam atsisakius priimti, kreiptasi į Grūto parką ir sutarta skulptūrą perduoti viešajai įstaigai „Hesono klubas“, valdančiai sovietinių skulptūrų parką šalia Druskininkų.
Šiemet pradėjus taikyti vadinamąjį desovietizacijos įstatymą, draudžiantį viešose erdvėse naudoti totalitarinių, autoritarinių režimų ir jų ideologijų propagavimo simbolius, jau priimti pirmieji sprendimai, kad P.Cvirkos vardo naudojimas neatitinka šio įstatymo normų.
Speciali ekspertų komisija yra pripažinusi, kad P.Cvirka buvo aktyvus okupacinės valdžios organizuoto rinkimų farso aktyvistas, Lietuvos komunistų partijos narys ir suklastotų rinkimų rezultatų pagrindu išrinktas Liaudies Seimo deputatas, jo prezidiumo sekretorius (1940 metų birželį – liepą).
Jis nuo pat 1940-ųjų, pirmosios sovietų okupacijos, palaikė ją, šlovino sovietinę valdžią, kariuomenę, jos lyderį Josifą Staliną, iki mirties 1947-aisiais išliko Sovietų Sąjungos Aukščiausiosios Tarybos prezidiumo nariu, be politinių pareigų 1945–1947 metais buvo ir Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas.