„Menininkų pasiūlymo organizuoti kūrybinį konkursą sulaukėme vos tik pradėję vykdyti teismo nutartį. Pritariu šiai idėjai, kadangi ji padės atskleisti problemos mastą. Neįtikėtina, jog neringiškių statiniai, iškilę, gavus visus būtinus statybos darbų leidimus ir juos suderinus su miesto ir kitomis valdžios institucijomis, po kelerių metų, teismo nutarimu, pripažinti nelegaliais ir privalo būti nugriauti“, – teigia griaunamą statinį valdančios bendrovės „Verslo investicijų projektų centras“ vadovas Darijus Vilčinskas.
Naujas meno projektas neriboja dalyvių kūrybinės laisvės – pretenduoti į geriausios meninės instaliacijos autorius gali kiekvienas menininkas, užpildęs dalyvio registracijos formą svetainėje www.absurduivalio.lt bei pateikęs savo originalaus kūrinio projektą, skirtą įamžinti biurokratijos absurdą.
Menininkai savo darbus konkursui galės teikti mėnesį. Jo nugalėtojui atiteks 1 tūkst. Lt vertės piniginė premija. Projekto organizatoriai taip pat įsipareigoja apmokėti konkursui pateikto projekto kūrimo kaštus, jei jie neviršys 3,5 tūkst. Lt.
Planuojama, jog galimybę įvertinti konkursantų darbus turės ir politikai, dėl kurių neatsakingų veiksmų Neringoje savo nekilnojamąjį turtą privalo griauti ne vienas savininkas. Pasak konkurso organizatorių, valdininkams, susijusiems su griovimo darbų procesu bei „nelegalių“ statybų istorija, bus išsiųsti atskiri kvietimai prisijungti prie projekto vertinimo komisijos, kadangi jie yra kompetentingi įvertinti savo darbą bei menininkų kūrybą, kuri jį atspindi.
Finansų ir nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec Resolution“ projektų vadovės Sonatos Puškovaitės teigimu, konkurso metu iliustruotos biurokratinės pinklės žmonėms padės geriau suprasti, su kokiais keblumais susidūrė Neringos nekilnojamojo turto plėtotojai.
„Manau, jog kūrybinis konkursas yra geriausia priemonė, kurios galėjo imtis nekilnojamojo turto plėtotojai Neringoje. Tai alternatyvus požiūris į iškilusią problemą, kuris netradiciškai supažindins gyventojus bei pačius politikus su neringiškių patirta žala“, – sako S. Puškovaitė.
Kovo pradžioje imto griauti žuvies restorano vietoje menininkai yra kviečiami sukurti skulptūrą, kuri iliustruos Lietuvos biurokratinį absurdą. Projekto iniciatorių teigimu, ši iniciatyva padės atkreipti visuomenės dėmesį į paradoksalų Lietuvos administracinio aparato veikimą, kuomet dėl ydingos skirtingų institucijų komunikacijos ir bendradarbiavimo galiausiai nukenčia gyventojai.