Šis nekomercinis projektas yra finansuojamas iš viešojo sektoriaus ir nori įrodyti, jog „įdomios idėjos gimsta nebūtinai vien Berlyne, Londone ar Paryžiuje“.
Pastatas, kuriame įsikurs šis centras, yra suprojektuotas architekto Andriaus Ambraso ir maždaug už mėnesio bus galutinai pasiruošęs priimti kūrėjus į savo patalpas. Čia aštuoni-dešimt „mąstytojų“, kaip juos vadina direktorius J.de Nieves, dalyvaus įvairiuose mokymuose, kuriuos ves menininkai ir ekspertai.
Po mokymų tikimasis sulaukti rezultato – kūrybinių projektų. Rezidencijos programos dalyviai – profesionalūs menininkai – galės čia apsistoti mažiausiai keturiems mėnesiams, o projekto pabaigoje turės pristatyti kūrybinio darbo rezultatą. Tikėtina, kad dauguma dalyvių bus lietuviai, tačiau durys neuždaromos ir užsieniečams. J.de Nieves tikisi, kad netrukus čia bus ir ispanų.
Paklaustas, kaip atsidūrė Lietuvoje, meno istoriją Santiago de Compostela universitete baigęs J.de Nieves sakė, kad po kelių metų, praleistų Londone, pradėjo galvoti apie panašų projektą, kurio, jo manymu, trūksta Ispanijoje. „Tačiau tuo pat metu pamačiau, kad skelbiamas konkursas „Rupert“ direktoriaus pareigoms užimti, sudalyvavau jame ir štai aš čia“, – kalbėjo ispanas.