Dėl laureato vardo konkurse kovojo 42 dalyviai iš 26 pasaulio šalių. Ignas sėkmingai pasirodė I-ame ture ir kartu su 8 dalyviais pateko į konkurso finalą. Po finalistų pasirodymo, Ignas buvo paskelbtas vienu iš keturių konkurso laureatų.
Pirmą kartą šio garsaus konkurso istorijoje laureatu tapo lietuvis.
Pirmą kartą šio garsaus konkurso istorijoje laureatu tapo lietuvis.
Paskelbus laureatus, Ignas davė trumpą interviu, kurį vakaro žiniose transliavo „TV Enschede.“
Įspūdingoje Wilmersberg Zaal, Muziekcentrum Enschede salėje vyko nugalėtojų koncertas, po kurio buvo įteikti laureatų prizai. Visas konkursas ir koncertas buvo tiesiogiai transliuojami internetu (www.pianocompetition.com).
Prieš prasidedant apdovanojimų ceremonijai žodį tarė konkursą stebėjęs garsiojo Alink-Argerich Fondo prezidentas p. Gustav Alink. Jis pasveikino Igną po pirmojo konkurso turo ir po pasirodymo finale. Beje, prieš konkursą Olandijoje, Ignui teko garbė susipažinti su M. Argerich, viena žymiausių šių laikų fortepijono virtuozių, Alink-Argerich fondo įkūrėja ir globėja, kuri tuo metu koncertavo Vilniuje.
Ignas Maknickas – Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos dešimtokas.
Ignas laimėjo trečiąjį konkurso prizą, kurį pasidalino su atstove iš Vokietijos Clara Isabella Siegle. Pirmąjį prizą laimėjo Zagrebo muzikos akademijos studentas Ivan Krpan, antrąjį – Mozarteum universiteto studentas iš Kinijos Ziming Ren.
Laureatų apdovanojimo ceremonijos pabaigoje buvo paskelbtas šio konkurso Publikos prizo nugalėtojas, kurį išrinko į laureatų koncertą Wilmersberg Zaal susirinkę žiūrovai. Pianistų konkurso vedėjas priminė, kad šitoje profesijoje Publikos prizas yra bene svarbiausias įvertinimas.
Konkurso Publikos prizą gavo Ignas, koncerte pagrojęs F. Šopeno noktiurną op. 27 Nr. 2 Des-dur.
Šią konkursinę lietuvio kelionę parėmė p. Gediminas Kuprevičius ir Lietuvos kultūros taryba.
Ignas Maknickas – Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos dešimtokas. Jis pelnė pirmąsias premijas tarptautiniuose konkursuose, tarp jų – XIX F. Šopeno jaunųjų pianistų konkurse Šafarnėje, Lenkijoje ir XX pianistų konkurse „Young Virtuoso“ Zagrebe, Kroatijoje. 2013 m. Ignas atstovavo Lietuvą koncerte Luvro rūmuose Paryžiuje bei Šlėzvigo-Holšteino festivalyje.
Grojo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Klaipėdos kameriniu ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos orkestrais, dalyvavo Piano Pic (Prancūzija), M. K. Čiurlionio, Vilniaus fortepijono muzikos ir Kristupo festivaliuose. Koncertavo Vokietijoje, Danijoje, Prancūzijoje. Ignas periodiškai dalyvauja prof. Mūzos Rubackytės meistriškumo kursuose, taip pat dalyvavo prof. D. Bashkirov, prof. J. Lowenthal, prof. N. Seriogina, A. Žlabio, A. Gryniuk ir kt. meistriškumo pamokose.
M. Rostropovičiaus paramos ir labdaros fondas Igną globoja nuo 2009 m., G. Kuprevičiaus fondas „Gerasis ruonis“ – nuo 2013 m., Vilniaus Šv. Kristoforo Rotary klubas – nuo 2014 m. Už muzikinius pasiekimus Ignas Maknickas apdovanotas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštu.