„Šio projekto tikslas – paskatinti žmones nepriimti dalykų vienareikšmiškai. Norisi, kad jie matytų ne tik tai, kas yra tiesiai prieš jų akis, bet ir alternatyvas, kurios galėjo nutikti, o gal ir nutiko“, – pasakojo E. Demetrios.
Anot jo, vienas akivaizdžiausių įrodymų, kad įvairūs dalykai mums tampa matomi, net jei jų iš tiesų šiame pasaulyje nėra, yra žmogaus potyris skaitant knygą.
„Nors prieš save matai tik raides, žodžių ir sakinių jūrą, tačiau skaitydamas tekstą jo iš tiesų nepastebi, nes galvoje atsiranda vaizdas. Ne veltui sakoma, kad knygos skaitymas yra tarsi filmo žiūrėjimas, tačiau toks, kurį sukūrei pats“, – pavyzdį pateikė Kcymaerxthaere pasaulio geografu ir žemėlapių sudarinėtoju save vadinantis amerikietis.
Pasak jo, Vilniui skirta pasakojimo dalis tiesioginės sąsajos su Lietuvos sostine neturi.
„Tiesą sakant, šis istorijos fragmentas buvo sukurtas jau prieš kurį laiką, bet vis nerasdavau jam tinkamos vietos. O kai sulaukiau pasiūlymo iš Vilniaus ir šiek tiek patyrinėjau – supratau, kad tai ta vieta, kurios ieškojau“, – prisiminė E. Demetrios ir pridūrė, kad jam ypač patinka tai, jog skaitantieji lentoje užrašytą istoriją kiek pakėlę akis matys tekančią upę. Anot menininko, vandens tėkmė skatina žmogų pasijusti ypatingai ir užsimiršti, o to reikia, kad būtų lengviau įsijausti į kito pasaulio realybę.
Tuo tarpu Užupio meno inkubatoriaus rezidentė ir atstovė Solveiga Gutautė sakė, kad vienos iš Kcymaerxthaere istorijos dalies atsiradimas Užupyje yra labai džiuginantis. Ypač todėl, kad puikiai atitinka šios erdvės koncepciją.
„Užupyje renkasi įvairūs, margi ir daugialypiai žmonės, kurių kiekvienas turi savo idėjas ir požiūrį į pasaulį. Mano supratimu, E. Demetrios ir siekia, kad kiekvienas iš mūsų kuo dažniau pasaulį vertintų nešabloniškai. Juk tiesų ir realybių gali būti daug – visi jas kuriamės individualiai“, – tikino S. Gutautė.
Projektą į Lietuvą atvedusios asociacijos „TEDxVilnius“ atstovė Rūta Kruliauskaitė pasakojo, kad su Eames Demetrios pažintis buvo užmegzta viešint JAV, „TEDActive“ konferencijoje.
„Labai džiaugiamės, kad Eames susidomėjo mūsų pasiūlymu ir jau po pusmečio atkeliavo į Lietuvą bei atsivežė už Atlanto pagamintą bronzinę plokštę. Tai puiki dovana, kuria, tikiu, džiaugsis tiek miesto gyventojai, tiek ir svečiai. Be to, tai – nemokama reklama šaliai ir Vilniui. Dabar jis ne tik šio, bet ir paralelinio pasaulio žemėlapyje“, – akcentavo „TEDxVilnius“ atstovė ir paskatino apsilankyti tinklalapyje www.kcymaerxthaere.com.
Apie „TEDxVilnius“
„TEDxVilnius“ – asociacija, kurios tikslas Lietuvoje populiarinti TED formato konferencijas. Jų metu pasakojamos įkvepiančios istorijos, atskleidžiami įdomūs faktai ir pristatomos naujausios idėjos. Be to, asociacijos komanda siekia atrasti dar nematytus, negirdėtus, gabius ir įdomius žmones bei suteikti jiems galimybę papasakoti pasauliui savo mintis ar parodyti savo darbus.