Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaune prasideda jaunimo festivalis „Per_kūnija“: vyks diskusijos, renginiai, ekskursijos

Liepos 2–4 dienomis vyks vienas iš didžiųjų „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ renginių – bendrakūrystės jaunimo festivalis „Per_kūnija“, pradėjęs griaudėti gerokai iki jo pradžios. Festivalis siekia tyrinėti identiteto, psichologinės gerovės, komunikacijos neverbaliniais būdais, tvarumo ir kitas jaunimo auditorijai aktualias temas.
Liepos 2–4 dienomis vyks „Kaunas 2022“ jaunimo festivalis „Per_kūnija“
Liepos 2–4 dienomis vyks „Kaunas 2022“ jaunimo festivalis „Per_kūnija“ / Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

Praėjusią savaitę viešoje erdvėje iškėlus klausimą dėl diskusijos „Su laiku. Ar pavyks sukurti LGBT+ draugišką kultūrą“, festivalio organizatoriai „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ pranešė, kad leidimas iš Kauno miesto savivaldybės gautas ir pokalbis šia tema vyks ten, kur ir buvo numatyta – Vienybės aikštėje liepos 3 dieną 13.30 val.

Bendrakūrystės festivalis „Per_kūnija“ yra viena „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ Jaunimo programos dalių. Tai – įžanginis renginys Šiuolaikinio miesto festivaliui „Audra“, kuris vyks 2022-aisiais.

Šiemet tris dienas vyksiančio festivalio programoje numatyta kelios dešimtys renginių: diskusijų, susitikimų, ekskursijų, muzikinių pasirodymų, kūrybinių dirbtuvių, parodų.

Jaunieji dizaineriai pristatys mados kolekcijas

Pirmą kartą rengiamo festivalio turinį kuria jaunuoliai, o jiems padeda kultūros profesionalai.

„Šis festivalis yra platforma mums patiems tyrinėti aktualias temas, kurios iškilo tikslinėje festivalio auditorijoje, tarp 16–29 metų amžiaus jaunimo. Bendrakūrystė ir jaunimo įsitraukimas yra nuolatinis: nuo idėjos ieškojimo iki jos įgyvendinimo,“ – sakė festivalio kuratorė, pedagogikos studentė Greta Vainauskaitė.

Svarbiausia festivalio tematinė linija yra bendrakūrystė ir identitetas, o pagrindinių renginio akcentų, analizuojančių šią temą – „Kauno iššūkio“ programos alumnų projekto „Komoda“ kuriamas madų šou „Pamatai“.

Jo metu bus pristatomos šešių jaunų talentingų dizainerių kolekcijos, atliepiančios identiteto ir tvarumo tematiką.

„Mes norime, kad žmonės domėtųsi mada ir pažvelgtų, kas darė įtaką madai. Taip pat norime, kad kuo daugiau žmonių turėtų galimybę parodyti savo kūrinius“, – sakė „Komodos“ atstovė Eglė Aštrauskaitė.

Šiam festivaliui kuriančių dizainerių buvo prašoma atliepti tvarumo temą – kuriant kolekcijas naudoti jau turimas medžiagas ir nepirkti naujų.

Martyno Plepio nuotr./Liepos 2–4 dienomis vyks „Kaunas 2022“ jaunimo festivalis „Per_kūnija“
Martyno Plepio nuotr./Liepos 2–4 dienomis vyks „Kaunas 2022“ jaunimo festivalis „Per_kūnija“

Psichoaktyvios medžiagos – kultūra ar jos paribys?

Liepos 3 dieną nuo 15 iki 16 valandos Vienybės aikštėje „Jauna Banga“ kviečia į diskusiją „Jaunimo identitetas + psichoaktyvios medžiagos – kultūra ar jos paribys?“.

Viešosios įstaigos „Jauna Banga“ atstovė ir diskusijos moderatorė Milda, kalbėdama apie tokio pokalbio poreikį, sako, kad žmonių sąmoningumas ir supratimas auga: „Jie supranta, kad problemos sprendžiamos kalbant apie jas, o ne apsimetant, kad tokių problemų nėra ir užsidengiant akis. Žmonės drąsesni ir nori kalbėti.“

Kaip sakė pašnekovė, per pastaruosius metus labai išaugo narkotikų vartojimas – tad tema yra aktuali, ir ypač – jaunimui.

„Eksperimentuoja dažniausiai jauni žmonės. Mes galvojame, kad svarbu yra kalbėti su jaunimu ir apšviesti. Nes mes negalime jiems uždrausti – tai neveikia. Jie vis tiek eksperimentuos, eis į vakarėlius. Ką mes galime padaryti? Šviesti ir teikti informaciją, kad jie taptų sąmoningi, kad žinotų, ką daro – mūsų tikslas yra toks.

Apie reikia kalbėti atvirai ir nebijant, nes baimė išlikus nuo draudimo politikos, kuri per 70 metų tik pablogino situaciją ir visiškai neveikia. Taip pat kalbėtis svarbu įdomiai ir kaip lygus su lygiu. Tada jaunimas priima informaciją visiškai kitaip ir klauso“, – sakė pašnekovė.

Diskusijoje dalyvaus žmonės, kurie dirba jaunimo susibūrimo vietose, festivaliuose, renginiuose ir iš arti mato tokių renginių bei vietų realybę bei kultūrą.

Diskusijos dalyviai: Deividas Jaroška (techno, dance music atlikėjas), Rokas Grajauskas (,,Jama“ atlikėjas), Mantas Pakeltis (Vienas iš „Lizdo“ įkūrėjų), Audrius Kurgonas („Aranyo“ atlikėjas, dj, psy-trance).

Martyno Plepio nuotr./Liepos 2–4 dienomis vyks „Kaunas 2022“ jaunimo festivalis „Per_kūnija“
Martyno Plepio nuotr./Liepos 2–4 dienomis vyks „Kaunas 2022“ jaunimo festivalis „Per_kūnija“

Skatina pamilti ir pažinti poeziją

Liepos 3 dieną nuo 18 iki 21 val. kavinėje „Kultūra“ skambės poezija – Kauno iššūkio alumnų projektas „Puota“ čia pristatys pirmąjį kūrybinį žurnalą – ziną, kurį sukūrė kartu su 35 poetais ir 39 iliustratoriais.

„Mes jau trejus metus iš eilės kuriame projektą „Puota“. Lengvai sakant, tai yra viskas apie poeziją, o jei tariant poetiškai – mes skatiname žmones pažinti ir pamilti poeziją kuo įvairesniais būdais“, – kalbėjo „Puotos“ atstovė Austėja Balutytė ir pasidžiaugė, kad poeziją Kaune atrado ir savo vietą, ir savo mylėtojų būrį.

„Poezija vieniems yra būdas garsiai kalbėti apie problemas ir kelti jas, kitiems – dalintis savo kūryba. Mes savo veikla ir norime užsiimti kūryba, skleisti grožį ir gėrį. Išsipasakoti, leisti jaunimui iškalbėti savo emocijas“, – sakė A.Balutytė.

Po žurnalo pristatymo kavinėje „Kultūra“ vyks „Loro Parquette“ koncertas bei bus kviečiama savo kūrybines jėgas išbandyti poezijos poen mic’e.

Kalbėdama apie pirmąjį Kaune rengiamą jaunimo festivalį „Per_kūnija“, A.Balutytė akcentavo, kad tokie renginiai yra reikalingi: „Dalis Kauno jaunimo yra daug siekiantys, bet dalis yra tokių, kuriems aplinka nesuteikia labai daug galimybių. Festivalio renginiai yra nemokami ir jaunimas turi galimybę praleisti visą savaitgalį mieste, dalyvaudamas įvairiuose renginiuose, atrasti, kas jiems patinka. Tai svarbu ir tai padeda žmonėms, kurie yra nutolę nuo kultūros.“


Šių metų festivalio programa pasiūlys platų spektrą renginių nuo diskusijų iki rytinių sporto užsiėmimų, nuo tatuiruočių dirbtuvių iki naktinės tapybos, nuo dizainerių darbų pristatymų iki muzikinių programų ar naktinių ekskursijų.

Festivalio programa:

Liepos 2 d., penktadienis

12–13 val. Vienybės aikštė. VDUSA diskusija apie fizinį kūną ir psichologinę gerovę „Body Positivity: kaip aš pradėjau mylėti savo (ne)tobulą kūną?“.

12–18 val. Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia (Nepriklausomybės a. 14) – fontanas. Fotografijos dirbtuvės kartu su „Kadrų Kadras“: „Juostiniai Kauno praeivių dialogai“. Dalyviai galės gauti vienkartinius juostinius fotoaparatus ir fiksuoti Kauno miesto detales. Festivalio pabaigoje nuotraukos bus ryškinamos ir pateikiamos jų autoriams bei kuriamos atvirutės.

13.30–14.30 val. Vienybės aikštė. VDUSA diskusija „Savirealizacija: Kaip išdrįsti keisti ir keistis?“.

13.0019.00 val. Kauno Menininkų namai, V. Putvinskio g. 56. Zinų dirbtuvės „Nemiegantis Kaunas“: savadarbių žurnalų, kurių turinys gali susidėti iš tekstų, piešinių, koliažų ir kitų medžiagų, dirbtuvės.

15.0016.00 val. Vienybės aikštė. Asociacijos Lietuvos skeptiškas jaunimas diskusija „Kaunas Skeptics in the Pub“. Pokalbiai su kvapų, skonio ir muzikos ekspertais, analizuojamas skeptikų identitetas skirtingose pasaulio visuomenėse.

15.00–17.00 val. Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, kavinė „Folkas“, L. Zamenhofo g. 12. Kauno iššūkio projektas „Žaidžiam Kauną?!” kviečia bendrauti žaidžiant stalo žaidimus: „Premjera: Kauno įkvėptas žaidimas!”

18.0002.00 val. baras „Godo“, Laisvės al. 89-1D. Taruiruočių dirbtuvės „Tattoo Identity“. Penktadienį išsirinkę tatuiruočių vizualus, žmonės bus kviečiami jas pasidaryti šeštadienį „Tattoo Chamber“ tatuiruočių salone.

19.00–21.30 val. M. Žilinsko dailės galerijos prieigos, Nepriklausomybės a. 12. Kauno Iššūkio projekto „Komoda“ mados renginys – jaunųjų dizainerių mados šou „Pamatai“. Naujų kolekcijų identiteto ir tvarumo tema pristatymai.

21.30–23.00 val. Vienybės aikštė. „Pusės Dainos Festivalio (PDF)“ muzikinė diskusija su lietuviškojo trepo veikėjais apie meilę muzikai bei jos emocinę paklausą klausytojui „Treparatai“. Renginio metu dalį savo naujo repertuaro pristatys 2020 metų PDF nugalėtojas Andrius Ordas – Sneezu.

00.00–01:00 val. Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemas (Romuvos kino centro vasaros kino erdvė), Vytauto pr. 52. „Banguoja: Naktinė perklausa“. Audioturinio klausymas, pasitelkiant „Silent disco“ ausines. Subtitrų projektavimas ant lauko kino ekrano.

Liepos 3 d., šeštadienis

11.00–17.30 val. „Tempo“ erdvė, M. Daukšos g. 34. „Saviugdos praktikos su Greta Gudauskaite“: terapinių meno dirbtuvių sesijose bus skatinama ne tik išlaisvinti savo meninę sielą, bet ir išbandyti jogą, diskutuoti.

12 val. „Kaunas 2022“ biuras, Laisvės al. 36. Diskusija „Kaip mes kuriame miestą, ir kaip miestas – mus?“. Moderatorė Dominyka Ginelevičiūtė kartu su pašnekovais gvildens idėją apie aktyvų miestietį – kaip mes prisidedame prie kultūros pokyčių mieste, taip pat kaip miestas mums suteikia galimybę jį keisti?

13.30–14.30 val. Vienybės aikštė. Diskusija: „Su laiku“. Ar jaunimui pavyks sukurti LGBT+ draugišką kultūrą? Diskusiją moderuoja Denisas Kolomyckis.

15.00–16.00 val. Vienybės aikštė. VšĮ „Jauna Banga“ diskusija „Jaunimo identitetas + psichoaktyvios medžiagos – kultūra ar jos paribys?“. Diskusijos dalyviai: Deividas Jaroška (techno, dance music atlikėjas), Rokas Grajauskas (,,Jama” atlikėjas), Mantas Pakeltis (Vienas iš “Lizdas” įkūrėjų), Audrius Kurgonas („Aranyo“ atlikėjas, dj, psy-trance).

15.00–19.00 „Tempo“ erdvė, M. Daukšos g. 34. Kauno iššūkio alumni projektas „Lempa“. Kaunas 2022“ Jaunimo programos projektas „Lempa“ pradeda renginių ciklą „Praleistos Šventės“ ir festivalio metu kviečia švęsti Helovyną – ne tik skaptuoti arbūzus, bet ir dalyvauti ieškoti saldainių.

15.00–03.00 val. „Tempo“ erdvė, M. Daukšos g. 34. Kauno iššūkio alumnų projekto „Lempa“ naktinė kavinė – visai nakčiai atveriama kavinė, kuri veiks nuo saulėlydžio iki saulėtekio, kvies jaunimą užeiti, bendrauti bei atrasti kitų netikėtumų.

16.00–19.00 val. Nacionalinio Kauno dramos teatro prieigos, Laisvės al. 71. LRT OPUS: „Pokalbių laidos“/ „Rapsodija“/ „LRT OPUS klubas“.

16.30–17.30 val. Vienybės aikštė. Asociacijos „Lietuvos skeptiškas jaunimas“ diskusija „Kas yra skeptikas?“ apie skeptikų identitetą skirtingose pasaulio visuomenėse.

18.00–21.00 val. Kavinė „Kultūra“, K. Donelaičio g. 16. Kauno iššūkio alumnų projektas „Puota“. Pirmojo kūrybinio žurnalo – zino – kurto kartu su 35 poetais ir net 39 iliustratoriais pristatymas. Po pristatymo vyks „Loro Parquette“ koncertas bei bus kviečiama savo kūrybines jėgas išbandyti poezijos poen mic’e.

17.30–20.30 val. Vienybės aikštė. Kauno iššūkio alumnų projektas „Serija-F“ . Tai – trumpus ir šmaikščius vaizdo įrašus kuriantis kanalas, siekiantis lavinti jaunų žmonių finansinį raštingumą. Jaunimo sezono metu „Serija-F“ kvies diskutuoti, kaip finansinė padėtis yra susijusi su psichologine gerove, siūlys įsitraukti į simuliaciją apie investavimą bei išbandyti savo kūrybiškumą verslumo open mic’e.

20.00–00.00 val. Vytauto Didžiojo karo muziejaus prieigos, K. Donelaičio g. 64 . LRT OPUS: „Mėlynas tonas“/ „Rapsodija“/ „Baltijos Čempionai“/ „LRT OPUS Klubas“. Muzikiniai įvykiai – kviestiniai atlikėjai iš skirtingų LRT OPUS laidų.

21.00–22.30 val. A. Žmuidzinavičiaus memorialinių namų ir Velnių muziejaus vidinis kiemelis, V. Putvinskio g. 64. Kauno iššūkio alumnų projektas „Randai“: „Suteikti formą“. Renginio metu lankytojai bus kviečiami prisidėti prie bendros diskusijos apie jausmus bei tuo pat metu juos išlaisvinti per kūrybą – molio lipdymą. Jaukią atmosferą kurs jaunasis dainuojamosios poezijos atlikėjas Ignas Lapienis.

23.00–00.00 val. prie Kauno Fotografijos Galerijos, Vilniaus g. 2. „Kintantis miesto veidas: Žurnalo „Į“ projekcijų vakaras“. Bus kviečiama prisiminti išleistus žurnalo numerius ir prisidėti prie paskutiniojo numerio kūrimo apie Kauno vizijas – teikti pasiūlymus idėjoms.

21.00–23.00 val. „Tempo“ erdvė, M. Daukšos g. 34. Kauno iššūkio alumni projektas „Atspindžiai“: „Naktiniai Pokalbiai“. Naujos pažintys bus mezgamos užrištomis akimis.

22.30–00.30 val. „Tempo“ erdvė, M. Daukšos g. 34. Kauno iššūkio alumnų projektas „Miegdolas“: „Kurkim videožaidimą kartu“. Bus kviečiama tapti videožaidimo bendraautoriais ir pirmose kūrybinėse dirbtuvėse ne tik kurti žaidimo dizaino idėjas, bet ir įrašinėti garso efektus.

00.00–01.30 val. Vienybės aikštė. Gatvės šokių studija „Gamers“: šokių kovos tarp „Gamers“ gatvės šokių stiliaus šokėjų.

00.00–02.00 val. Ekskursijos pradžios taškas – Kauno meninkų namai. Kauno menininkų namų naktinė ekskursija „Nemigos salono ekskursija (II dublis)“. Kauno menininkų namai kartu su „Ekskurso“ komanda kviečia į naktinę ekskursiją, kurios metu bus galima sužinoti, kur ir kaip linksminosi jaunimas 10-ajame dešimtmetyje Kauno mieste; ko buvo daugiau Kaune tuo metu: reiverių ar forsų? Naktinėje ekskursijoje po buvusias 10-ojo dešimtmečio Kauno reivo (ir ne tik) vakarėlių vietas vedžios 10-ojo dešimtmečio vakarėlių dalyviai.

00.00–02.00 val. Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, kavinė „Folkas“, L. Zamenhofo g. 12. „Žaidžiam Kauną“ : „Premjera: Kauno įkvėptas žaidimas!”. Kauno iššūkio projektas „Žaidžiam Kauną?!”, skatina kauniečius atsitraukti nuo ekranų ir bendrauti žaidžiant stalo žaidimus.

03.00–05.00 val. „Tempo“ erdvė, M. Daukšos g. 34. „Kauno iššūkio“ projekto „Lempa“ naktinė tapyba su menininke Raimonda Kielaite.

Liepos 4 d., sekmadienis

5.00–6.00 val., Vytauto parkas. Joga. Visą savaitgalį tyrinėjusieji miestą, miesto bendruomenes ir save jose kviečiami sinergizuoti gautą informaciją sugrįžtant į save.

5.00–6.00 val., Vytauto parkas. Rytinis bėgimas. Pasitikime saulę, sugrįžkime į savo mintis bėgant.

6.30–7.30 val., Vytauto parkas. Zumba. Sportas šokio ritmu.

Viso festivalio metu:

„Sąmoninga kelionė per Laisvės alėją“. Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia – Švč. Sakramento (studentų) rektoratas. Pristatomas meditacinis audiogidas, skirtas tyrinėti miestą per visus penkis pojūčius ir pastebėti mažas jo detales. Audioturas bus viešinimas Pauzės programėlėje. Lankymas – individualus.

„Skulptūros rengiasi“. 3 Kauno skulptūros bus papuoštos unikaliais akcentais, kurių idėjos bus kuriamos kartu su Kauno miestiečiais, o įgyvendintos Kauno Kolegijos studentų. Ketinamos rengti statulos, „Nežiopsok“, J.Vileišis, D.Dolskis.

Liepos 2–4 d. 10.00–18.00 val. Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejus, kino salė, Laisvės al. 106. „Ajahuaska – kosminė kelionė“. Menininkas Jan Kounen pristato psichodelinę patirtį, perteiktą virtualiojoje realybėje. Šis virtualus įvykis suteikia galimybę patirti dvasinius išgyvenimus, kuriuos sukelia ayahuasca žolelė, vartojama Amazonės miškuose išvalyti sielai. Šalia VR patirties įsikurs ir paroda iš šamanų giesmių, interviu ir dokumendinių klipų.

Virtualūs renginiai

Liepos 1–2 d. 9.00–12.30 val., ir liepos 2 d. 13.00–16.00 val. „Lygių galimybių dirbtuvės“, liepos 3 d. 13.00–17.00 val. VšĮ „Stebėk teises“ dviejų dienų mokymai / „Lygių galimybių dirbtuvės“ / „Žmogaus teisių seminaras“.

Liepos 2–31 d. Virtuali paroda „Čia irgi aš“ www.irgigalerija.lt „IrgiGalerijoje” bus pristatoma virtuali paroda „Čia irgi aš”. Tai – „Kaunas 2022” jaunimo programos „Kauno iššūkis“ alumnų projekto „Randai“ pristatoma fotografijų ir audioistorijų paroda. Projekto tikslas – skatinti dalintis emociniais bei fiziniais randais ir kalbėti apie juos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas