Menininkė Evelina Šimkutė, „Kaunas 2022“ komandos narė sako, kad prie idėjos prisijungti kviečiami ne tik pavieniai žmonės, tačiau ir grupės: įmonės, organizacijos, mokyklos ar bendraminčių bei draugų grupės.
Mokymai nerti vąšeliu dažnai yra integruojami į jau vykstančius renginius bei susitikimus, kuriuos organizuoja projekto „Kaunas – Europos kultūros centras“ kuratoriai.
Projektas „Antklodė Europai“ inicijuotas Leeuwardene, Nyderlandų karalystės mieste, kuris 2018 m. taps Europos kultūros sostine. Lietuvoje šį projektą kuruoja „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ komanda, į kurią, kviesdama prisijungti prie rekordo siekimo, kreipėsi „Antklodės Europai“ iniciatorė Esmeralda de Vries.
Kiek iš tų 10 tūkstančių antklodžių bus lietuviškos, sunku pasakyti ir net nedrįsčiau spėlioti.
Projekto finalas – ne mažiau nei dešimt tūkstančių antklodžių, kuriomis bus nuklota Leeuwardeno aikštė, o vėliau jos bus išdalintos nepasiturintiems žmonėms bei labdaros organizacijoms.
„Kiek iš tų 10 tūkstančių antklodžių bus lietuviškos, sunku pasakyti ir net nedrįsčiau spėlioti. Projektas tęsis iki kovo mėnesio, tad laiko nunerti antklodes dar tikrai pakankamai“, – sakė E. Šimkutė.
Neriamoms antklodėms taikomi dydžių reikalavimai – pradėti reikia nuo 10 centimetrų kraštinių kvadrato, vėliau juos jungiant į 20 centimetrų kvadratus, o galutinės antklodės kraštinės turi būti 140 ir 200 centimetrų.
Jokių spalvinių reikalavimų nėra, taip pat į neriamas antklodes galima įpinti ir įvairius Lietuvos tautinius motyvus.
„Ieškome ir žmonių, kurie neria vąšeliu, kviesdami juos prisijungti prie projekto. Tikrai žinome, kad Lietuvoje jų yra ne vienas ir tie žmonės – įdomūs.
O tie, kurie dar tik nori išmokti ar prisiminti nėrimo įgūdžius kviečiami ateiti į mūsų renginius, kur vyksta mokymai. Keli tokie renginiai jau įvyko. Pastebėjome, kad nėrimu vąšeliu susidomi ne tik moterys, bet ir vyrai“, – sakė E.Šimkutė.
Pasak E.Šimkutės, idėja „Antklodė Europai“ nėra tik nėrimas vąšeliu – taip žmonės skatinami jungtis į bendruomenes ir daugiau laiko praleisti kartu.
Prieš iškeliaujant į Nyderlandus Lietuvoje nunertos antklodės bus pristatytos ir parodos Kaune metu.
Projektas „Antklodė Europai“ taps rekordiniu ir tai bus didžiausia Europoje nunerta antklodė.
Nunertas antklodes iki kovo 15 dienos žmonės turėtų atnešti į Tautos namus Kaune.
Projektas „Antklodė Europai“ taps rekordiniu ir tai bus didžiausia Europoje nunerta antklodė.
Projekto organizatoriai savo idėją pristato ne tik kaip rekordo siekimą, tačiau visiems europiečiams siunčia ir kitą žinutę: šildykim vieni kitus dėmesiu ir bendravimu.
„Tai pokalbis, ryšys, žinutė, pagalba, emocija, vienijanti, ir kviečianti kiekvieną pasijusti kažko didesnio dalimi“, – rašoma iš Nyderlandų į Kauną atkeliavusiame kvietime.
Anot projekto autorės E.de Vries, svarbu kalbėti apie visame pasaulyje egzistuojančią vienišumo problemą, skatinti žmones burtis, veikti ir kurti kartu.
Antklodės kūrimas svarbus ne tik dėl galutinio rezultato, bet ir dėl kartu praleisto laiko, pokalbių, neriant prisimintų istorijų. Projekto kuratoriai laukia ne tik pačių antklodžių, bet ir kuo išsamesnių jų sukūrimo pristatymų.
Pasak E.Šimkutės, projektu susidomėjo ne tik kauniečiai – jau sulaukta iniciatyvų ir iš kitų miestų.
„Labai kviečiame jungtis ir kitų miestų žmones, bendruomenes, mokyklas ir visus tuos, kurie nori prisidėti prie rekordo siekimo ir savo nunertomis antklodėmis sušildyti tuos, kam jų reikia“, – sakė E.Šimkutė.