Planuojama, kad netolimoje ateityje pastate, kuriame anksčiau veikė teatras, įsikurs keturi „Kaunas 2022“ kultūros tempo akademijos fakultetai: jaunimo, kultūros profesionalų, bendruomenių ir savanorių.
„Šią programą laikome gera proga sustiprinti miesto kultūros sektorių, jį atverti platesnėms auditorijoms, plėsti tarptautines partnerystes“, – apie jau prasidėjusią akademijos ir jos fakultetų veiklą pasakojo viena „Kaunas 2022“ komandos narių Ana Čižauskienė.
Anot kultūros specialistės, šie mokymai ateityje padės spręsti didžiausius Europos kultūros sostinės programos įgyvendinimo iššūkius. Šiuo metu kultūros profesionalai gilinasi į auditorijų plėtros galimybes, aktyvų miestiečių įsitraukimą užtikrins savo įgūdžius akademijoje lavinantys bendruomenių laboratorijų „Fluxus Labas!“ atstovai, jaunimas po „Kauno iššūkio“ vėliava strateguoja savo bendraamžiams skirtą „Kaunas 2022“ programą, o geriausiems būsimųjų Kauno svečių įspūdžiams kurti jau buriami savanoriai.
Pirmieji jaunimo programos „Kauno iššūkis“ alumnai jau pristatė savo iniciatyvą „eNDė“, kuri bendradarbiavimo metodu skatina smalsumą ir lavinimąsi. Daugiau apie šią programą netrukus bus galima sužinoti „Tempo akademijoje“. Lapkričio 22 d. nuo 19 val. čia vyks „MindFAQ“ vakaras, kurio dalyviams teks tapti detektyvais, pasukti smegenis ir išsiaiškinti kuo daugiau painių istorijų. „Įsivaizduokite – moteris nusipirko aukštakulnius, nuėjo į darbą ir numirė – detektyvų vakaro metu išgirsto uždavinio tikslas yra išsiaiškinti, kokia jos mirties priežastis“, – intrigavo jauniausi „Kaunas 2022“ šeimos atstovai.
Bendruomenių fakulteto kvietimu naujojoje erdvėje lapkričio 22 d. svečiuosis Lenkijos menininkė Iza Rutkowska. Dizainerės, edukatorės ir kultūros vadybininkės veiklomis sėkmingai žongliruojanti moteris skaitys paskaitą apie tai, kaip į meno procesą įtraukiant bendruomenes generuojami socialiniai pokyčiai. „Kalbėsiu apie nepatogius dalykus – apie meną tarp tokių žmonių, kurie nesilanko meno galerijose“, – prieš kelionę į Kauną pasakojo socialinio meno projektus tiek gimtojoje Lenkijoje, tiek tokiose šalyse, kaip Brazilija ir Indonezija, vystanti I.Rutkowska.
„Tempo akademija“ – jau antroji erdvė Kaune, kurią naujam gyvenimui prikėlė „Kaunas 2022“ komanda.
„Mūsų komandos biuras ir toliau veiks Laisvės alėjoje – kaip tik šiuo metu tariamės dėl galimybės plėstis ir į antrąjį pastato aukštą, o erdvė senamiestyje, planuojame, taps atviru kultūros hub’u jaunimui ir bendruomenių iniciatyvoms – norime, kad žmonėms, norintiems susitikti, nereikėtų pirkti kavos, geriau tegul jie ją išsiverda patys“, – pasakojo „Kaunas 2022“ vadovė Virginija Vitkienė.
Pasak jos, tokių neformalių kultūros erdvių poreikis mieste išlieka – bent penkių atsiradimas numatytas ir Kauno jaunimo strategijoje, galiojančioje iki 2022-ų metų.
„Svarbu, kad kultūrai atvirų erdvių būtų ne tik centre ir senamiestyje, bet ir kiekviename Kauno mikrorajone – dalyje jų bendruomenės jau turi kur susitikti ir kurti, o kituose skatiname tuščių objektų pritaikymą meno ir kultūros poreikiams – pavyzdžiui, kodėl gi šiuolaikinis cirkas negali būti kuriamas buvusioje mokykloje?“ – retoriškai klausė V.Vitkienė.
Anot jos, „Kaunas 2022“ šiuo atveju veikia kaip laidininkas – operuoti atnaujintomis erdvėmis, suteikti joms ilgalaikę viziją bei palaikyti kultūros tempo ekologiją turi pačios bendruomenės.