Jau trečius metus apie kultūros svarbą diskutuoti kviečiantį forumą gegužės 20–22 d. rengia „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“. Šiemet forumas keliasi į virtualią erdvę – diskusijas nuo šiandien iki penktadienio bus galima gyvai stebėti portale 15min.
Akivaizdu, kad kultūros sektorius, mūsų dalyvavimo kultūroje įpročiai ir socialinis gyvenimas neišvengiamai pasikeis, tačiau ar iš tiesų ir kaip? Kaip kultūros ir meno kūrėjams pasiruošti ateities keliamiems iššūkiams? Kokius įgūdžius ir inovacijas tam pasitelkti?
Organizuojamas kartu su „Kūrybiškos Europos“ biuru Lietuvoje, Forumas kviečia Europos menininkus, kultūros kūrėjus, privatųjį ir viešąjį sektorius aptarti kultūros lauko iššūkius, pokyčius, inovacijas krizės akivaizdoje ir ateitį postpandeminiame pasaulyje.
Pirmoji forumo diskusija apie tai, pavadinta „Kultūros vaidmuo įveikiant krizę” – jau šiandien nuo 15 val. Dalyvauja Rytis Zemkauskas, François Matarasso, Else Christensen-Redzepovic, Algirdas Ramaška, Pier Luigi Sacco, Pete Kercher.
„Šių metų forume bus aptariama daug neatidėliotinų klausimų apie tai, kodėl pandemija iš esmės keičia viską, kaip ji veikia kultūros ir meno situaciją ir raidą. Pirmosios Forumo dienos, įžanginėje, sesijoje kalbėsimės su kultūros lauko tyrėjais ir organizatoriais apie tai, koks vaidmuo tenka kultūrai ekstremalioje situacijoje, kodėl pasaulinės pandemijos ir krizės akivaizdoje turime kalbėti apie menininkus ir kultūrinę veiklą, kuo kultūros kūrėjai gali prisidėti įveikiant pandemijos padarinius“, – pasakoja „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ tarptautinių ryšių vadovė ir diskusijos moderatorė Ana Čižauskienė.
Ji tikisi, kad dalyviai pasiūlys savo įžvalgas apie kultūros sektoriaus reakciją į pasaulinius įvykius, palies ir tokias temas kaip tarptautinio bendradarbiavimo išsaugojimas, kultūros lauko ateities prognozės, kurios bus giliau gvildenami vėlesnėse Forumo sesijose.
Diskusiją galėsite stebėti čia:
Portale 15min taip pat stebėkite ir kitas forumo diskusijas:
Gegužės 21 d.
10 val. Kultūra ekonominės krizės valdymo priemonėse
- Moderuoja: Dileta Nenėnė
- Dalyviai: Mindaugas Bundza, Eugenijus Kaminskis, Eglė Deltuvaitė, Agata Mankeliūnienė.
15 val. Kultūros tarptautiškumo rėmėjų forumas
- Moderuoja: Dileta Nenėnė
- Dalyviai: Barbara Gessler, Anupama Sekhar, Alfiero Zanotto, Philipp Dietachmair.
Gegužės 22 d.
10 val. Ar COVID-19 meta iššūkį globalios kultūros idėjai?
- Moderuoja: 15min žurnalistė Monika Gimbutaitė
- Dalyviai: Ana Čižauskienė, Giuseppe Porcaro, Mick ter Reehorst, Aušrinė Žilinskienė, Paulina Maloy.
15 val. Postpandeminės ateities kultūros. Persiorientavimas
- Moderuoja: Jūratė Tutlytė
- Dalyviai: Rugilė Barzdžiukaitė, Julijonas Urbonas, Anne Boysen, Aideen Barry, Giuseppe Porcaro, Pier Luigi Sacco.
„Tęsiame dar metų pradžioje išsikeltą sau ilgalaikį tikslą – bendradarbiauti su nacionalinės svarbos kultūros projektais. 15min tapo Tarptautinio trumpametražių filmų vestivalio rėmėjais, didžiausios Baltijos šalyse Knygų mugės, taip pat ir Nacionalinio Kauno dramos teatro partneriais, ilgamečiais „Kino pavasario“ bei „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” žiniasklaidos partneriais. Savo skaitytojams kasdien pasiūlome vis daugiau straipsnių kultūros temomis, o svarbiausia – ir virtualių diskusijų, forumų, spektaklių, filmų ir koncertų, – pasakoja 15min rinkodaros vadovė Rima Olberkytė-Stankus. – Džiaugiuosi, kad mūsų pavasario sezoną vainikuos net trijų dienų virtualus tarptautinis forumas, kuris diskusijai įtrauks Europos menininkus, kultūros kūrėjus, privatųjį ir viešąjį sektorius aptarti kultūros iššukių ir galimybių. Turtingą kultūra programą savo skaitytojams ruošiame ir 15min vasaros bei rudens sezoną.“
Per kelis karantino mėnesius portalas 15min tapo nuolatine kultūros projektų sklaidos platforma, tiesiogiai transliuojančia koncertus, spektaklius, pokalbius su teatro ir kino aktoriais, režisieriais, kultūros politikos formuotojais.