Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Sugrįžtančios Laimės dienos tikslas – daugiau prieinamumo visiems visiems

Praėjusiais metais pirmąkart Kaune ir Kauno rajone minėta Tarptautinė laimės diena bus švenčiama ir šiemet. „Laimė – tai galimybė be jokių barjerų būti ir dalintis geromis emocijomis visiems kartu: nepaisant įvairovės, gebėjimų, poreikių, kultūros, socialinės padėties, amžiaus ar lyties“, – sakoma „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ išplatintame kvietime organizacijoms ir bendruomenėms jungtis į šventę, kuri vyks kovo 20-ąją.
Kaune buvo švenčiama Tarptautinė laimės diena
Kaune buvo švenčiama Tarptautinė laimės diena / Martyno Plepio nuotr.

„Kiekvienas muziejus, biblioteka, mokykla, darželis, būrelis, klubas, senelių namai, kavinė ar turgus, kiemas, laiptinė ar namų bendruomenė – visi esate itin laukiami dalyviai“, – tikina „Kaunas 2022“ atstovai.

Komanda primena, kad pernai Laimės dienos veiksmą suorganizuoti padėjo daugiau nei 70 organizacijų ir iniciatyvų, o šventės renginiuose apsilankė daugiau kaip 2 500 žmonių. Kurtinančiai laimę paminėjo ir 15 000 krepšinio gerbėjų, „Žalgirio“ arenoje matavusių laimės decibelus.

Martyno Plepio nuotr./Kaune Tarptautinė laimės diena pirmą kartą švęsta 2018 metais.
Martyno Plepio nuotr./Kaune Tarptautinė laimės diena pirmą kartą švęsta 2018 metais.

Ką galima padaryti, kad šiemet dalyvių būtų dar daugiau, ir visi tie, kurie nori, turėtų galimybę tapti Laimės dienos dalimi? „Kaunas 2022“ kviečia šios datos proga suteikti daugiau prieinamumo tiems, kam mūsų visuomenėje sunkiau pasiekti kultūrinį miesto ir rajono gyvenimą, meno šventoves, viešąsias erdves, transporto priemones, prekybos centrus ir kitas vietas.

„Norime, kad mūsų miesto ir rajono aplinka bent vieną dieną (ir ilgainiui – kasdien) taptų prieinama šeimoms, vaikams, senjorams, žmonėms su negalia ar skirtingais poreikiais, įvairių kultūrų atstovams, artimiems ir nepažįstamiems – visiems“, – sako šventės organizatoriai.

Anot jų, būdų ir galimybių dalyvauti šventėje yra įvairių, tereikia atpalaiduoti vaizduotę ir nepamiršti pagalvoti apie prieinamumą.

„Skirkite dėmesio tiems, kuriems jo trūksta, suorganizuokite įvykį ir pasirūpinkite jo vertimu į gestų kalbą, surenkite sporto treniruotę ar šokių pamoką, kuri būtų tinkama įvairioms amžiaus grupėms, atverkite kavinės ar restorano duris lankytojams su augintiniais, pasirūpinkite, kad į jūsų renginį ir erdvę būtų galima pakliūti su vežimėliais – duokite laimei kelią!“ – raginame atvirame kvietime.

Martyno Plepio nuotr./Kaune Tarptautinė laimės diena pirmą kartą švęsta 2018 metais.
Martyno Plepio nuotr./Kaune Tarptautinė laimės diena pirmą kartą švęsta 2018 metais.

Visi, prisijungsiantys prie Laimės dienos programos, taip pat tie, kurie aktyviai į veiklas neįsitrauks, bet palaikys šventės idėją, šiemet kviečiami pasipuošti specialiu Laimės dienos simboliu – laimo vaisiumi, dar kitaip vadinamu žaliąja citrina. Šis rūgštus, bet aromatingas ir labai sveikas vaisius žaismingai panašus į žodį „laimė“. Tegu šis simbolis kovo 20 d. būna matomas visur Kaune ir Kauno rajone ir signalizuoja, kurgi ieškoti laimės ar ja dalintis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos