Kaip teigia „Kaunas 2022“ vadovė Virginija Vitkienė, šiųmetės Laimės dienos idėja yra apie rimtus ar netgi skaudžius dalykus diskutuoti šventiškame kontekste ir taip patraukti visuomenės dėmesį į labai aktualias, tačiau dažnai nepelnytai primirštas temas.
„Šiųmetis Laimės dienos šūkis „Duok laimei kelią“ atkreipia dėmesį, kad dažnai kultūrinis miesto gyvenimas, o ir viešosios erdvės prieinamos tik jaunam, sveikam žmogui, tačiau tam tikrai visuomenės daliai sunkiai ar visai nepasiekiamas“, – sako V.Vitkienė.
Jos teigimu, „Kaunas 2022“ komanda šiemet pakvietė mieste ir rajone veikiančias organizacijas ar bendruomenes bent vienai dienai plačiau duris atverti visiems, o ypač pagalvoti apie, tuos, kuriems sunkiau įveikti laiptus, slenksčius, kurie negirdi pasakojimų ar nemato paveikslų.
„Labai džiaugiamės, kad sulaukėme per 100 iniciatyvų, kurios išsiskleis, minint Tarptautinę laimės dieną kovo 20 d. Kaune ir Kauno rajone“, – sako „Kaunas 2022“ vadovė.
Seminare pranešėjai iš užsienio ir kaimyninės gatvės
„Kaunas 2022“ programos „Dizainas laimei“ komanda Tarptautinės laimės dienos proga rengia seminarą „Prieinamumo kultūra ir menas prieiti: laimės vertos patirtys“, kuriame pranešimus skaitys ir diskutuos meno terapeutai ir kultūros operatoriai iš Italijos, Lenkijos, Olandijos ar kaimyninės gatvės.
„Pavyzdžių, kaip kultūrą padaryti prieinamesne ar geriau pasiekiama, toli ieškoti nereikia. Pasidalinti savo gerosiomis praktikomis kvies Kauno menininkų namų direktorė Rūta Stepanovaitė, taip pat kolegos iš Lenkijos, kuriems pavyko suorganizuoti didelį muzikos festivalį, pritaikytą žmonėms, turintiems specialių poreikių bei literatūros skaitymo naktis kurtiesiems“, – sako „Dizainas laimei“ kuratorė Jūratė Tutlytė.
Anot jos, seminaras, vyksiantis Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje, turėtų patraukti tiek kultūros operatorių ir organizatorių dėmesį, tiek ir specialistų bei šeimų, kurios susiduria su Alzheimerio liga ar demencija, nes renginyje svečias iš Italijos dr. Ivo Cilesi pasakos apie meno terapijų taikymą pažeidžiamų žmonių ir jų šeimų gydimui.
„Norime atkreipti dėmesį į fizinius ir vidinius barjerus, su kuriais visi susiduriame kasdienybėje: gatvėje, mokykloje, muziejuje, bet dar labiau norime kalbėti apie tai, kaip įveikti atskirtį, kad prieinamumas taptų kasdienybės norma. Juk kartu mes esame laimingesni“, – sako J. Tutlytė.
Stotyje – „tylieji“ koncertai
Laimės dieną Kaune ir Kauno rajone vainikuos vakarinis koncertas Kauno geležinkelio stotyje – čia vienu metu gros trys atlikėjai – Manfredas, Paulius Kilbauskas ir grupė „Flash Voyage“.
Susimaišyti skirtingoms melodijoms neleis net 400 ausinių skirtų susirinkusiai publikai. Per jas kiekvienas galės klausytis sau labiausiai patinkančio atlikėjo.
„Stotis kovo 20 d. vakarą nušvis sodriai žalia – žaliosios citrinos – laimo spalva. Vaisiaus, kuris yra mūsų šiųmetės šventės simbolis.
Geležinkelio stoties erdvėse lauks skirtingos pramogos, čia bus galima vaišintis laimų limonadu ar tiesiog ilsėtis išsitiesus ant specialiai renginiui patiestos pievos, mėgautis Kauno botanikos sodo augalų žaluma“, – intriguoja Laimės dienos organizatorė Irutė Tumaitė.