„Meilės sala“ pasakoja apie Sarajevo rokerį ir jo žmoną, išvykusius nerūpestingai praleisti laiką į Adrijos kurortą. Tačiau idiliškomis turėjusios būti atostogos tampa linksmu santuokos išbandymu, kuriame vietos atsiranda ir roko grupės „Scorpions“ gerbėjams, ir legendinio italų aktoriaus Franco Neri suvaidintam donžuanui, ir laisvai meilei.
„Tai yra pirmoji mano režisuota komedija. Visada mėgau žiūrėti šio žanro filmus, dėl to džiaugiuosi pati tokį sukūrusi. Tikiuosi, žiūrovams patiks“, – prieš seansą kalbėjo J. Žbanič.
Atidarymo vakarą vedė „Kito kampo“ improvizacijų meistrai Audrius Bružas ir Kirilas Glušajevas, kurie buvo paruošę specialią programą kino tema. Viena iš programos dalių – žiūrovai iš publikos sakė bet kokius žodžius, o jie kūrė filmo siužetą čia pat visų svečių akivaizdoje.
Komedijos skatina pažinti kultūras
„Šiemet Lietuva mini 25-ąjį laisvės gimtadienį, o „Kino pavasaris“ – 20-ąjį jubiliejų. Festivalis labai prisidėjo prie vidinio mūsų visų laisvėjimo, o juokas yra viena aukščiausių laisvės išraiškų. „Viasat“ labai didžiuojasi, kad padėdama „Kino pavasariui“ atvežti į Lietuvą komedijas iš viso pasaulio, prisidėjo prie tolerancijos skatinimo, kultūrų pažinimo ir, žinoma, mokėjimo juoktis iš visos širdies“, – atidarymo metu sakė „Viasat“ viešųjų ryšių vadovas Gediminas Galkauskas.
„Viasat“ yra partneriai, kurie leidžia mums įgyvendinti svajones ir atvežti tokius stiprius filmus. Šiemet komedijų bus 10 ir pažiūrėti verta jas visas. Matyti laimingus žmones išeinant iš kino salės yra be galo gera“, – programos atidaryme kalbėjo „Kino pavasario“ vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška.
Žiūrovų laukia komedijos iš viso pasaulio
Iš viso į „Viasat“ komedijų programą įtraukta 10 filmų. Jų geografija yra įspūdinga – žiūrovai galės susipažinti su humoru iš tokių skirtingų šalių kaip Peru, Naujoji Zelandija, Islandija.
Programą puošia „Fargo“, „Reklamos vilkų“, „Daktaro Hauso“ ir kitų serialų serijas režisavusio amerikiečio Matto Shakmano naujausias darbas „Dievo užmiršta skylė“ („Cut Bank“), tarp kurio aktorių yra ir Johnas Malkovichius. Bilietus jau sunku gauti į „Oskarui“ nominuotą argentinietišką juostą „Šiuolaikiniai žvėrys“ („Wild Tales“), tarp kurios prodiuserių – kino meistras Pedro Almodovaras.
Netikėtai į programą pateko du filmai apie senukus iš skirtingų pasaulio kraštų: su Islandija supažindins „Senukai ir geizeriai“ („Land Ho!“), su Peru – „Šaunūs senukai“ („Good Old Boys“). Intriguoja ir puikių tarptautinių atsiliepimų sulaukusi Naujosios Zelandijos juosta apie vampyrus – „Ką mes veikiame šešėliuose“ („What We Do in the Shadows“).
„Kino pavasario“ komedijos imasi netikėtų temų – tokių, apie kurias įprastai nejuokaujama. Kunigai ir duobkasiai dainuos brazilų miuzikle apie kapines „Nekropolio simfonija“ („Necropolis Symphony“), akademikai gamins narkotikus itališkame „Kai norėsiu – mesiu“ („I Can Quit Whenever I Want“), apie seksą nevulgariai juokaus australų „Mažoji mirtis“ („The Little Death“). Programoje atsiras vietos ir klasikinei meilės istorijai – filme prancūziškoji „Džema Boveri“ („Gemma Bovery“).
Ketvirtadienį prasidėjęs „Kino pavasaris“ tęsis dvi savaites iki balandžio 2 d. Festivalio filmai rodomi penkiuose didžiuosiuose šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje (visas dvi savaites) bei Šiauliuose ir Panevėžyje (kovo 27–29 d.)