„Filmu „Koriolanas“ aktorius Ralphas Fiennesas debiutuoja kaip režisierius. Jam pavyko ne tik į šiuolaikinius laikus perkelti Williamo Shakespeare'o pjesę, išlaikant šio didžio britų rašytojo kūrybai būdingą nuotaiką, bet ir sukurti stiprų kovinį trilerį. Todėl, esu tikras, filmas patiks tiek klasikos mėgėjams, tiek ir nesusipažinusiems su garsiojo anglų poeto ir dramaturgo kūryba. Ne veltui kritikai šį filmą jau dabar lygina su „Oskarą“ ir dar devynis kino apdovanojimus laimėjusiu režisieriaus ir aktoriaus Keneto Brano darbu „Henrikas V“, – sako kino centro „Multikino“ rinkodaros vadovas Raimundas Bilinskas.
Romos, kurioje plėtojasi šekspyriškos politinės intrigos ir kova dėl valdžios, prototipu režisierius pasirinko Belgradą. Filmuodamas juostą mieste, nukentėjusiame nuo NATO bombardavimo, R. Fiennesas siužetui suteikė dar vieną prasmę – žiūrovai susiduria su naujausios istorijos įvykiais. Tuo tarpu filmo scenarijaus autorius Johnas Loganas, už „Aviatoriaus“ ir Gladiatoriaus“ scenarijus nominuotas „Oskarams“, pasistengė maksimaliai sutrumpinti originalius Shakespeare'o tragedijos tekstus, jie taip pat buvo papildyti šiuolaikiniu kariniu ir politiniu leksikonu.
Filmas „Koriolanas“ pelnė septynis apdovanojimus, iš kurių trys už juostoje sukurtą pagrindinio herojaus Koriolano motinos Volumnijos vaidmenį atiteko „Oskaro“ laimėtojai Vanesai Redgreiv, kiti trys – už jo mylimosios Virgilijos – šių metų „Auksinio gaublio“ dominantei Jessicai Chastain Koriolano vaidmenį filme kuria pats filmo režisierius Ralphas Fiennesas, jo geriausio draugo Menenijaus – iš filmų „Troja“ ir „Narsioji širdis“ atpažįstamas aktorius Brianas Coxas. Tuo tarpu Koriolano priešą Tulą Aufidijų, su kurio juodu filme suvienija jėgas, įkūnijo Gerardas Butleris, pagrindinių vaidmenų filmuose „Operos Fantomas“ ir „Rokenrola“ atlikėjas.