2019 03 24

Apdovanotas Lenkų kino akademijos prizu už gyvenimo kūrybą K.Zanussis atvyksta į Vilnių

Garsus Lenkijos intelektualas, kino režisierius, scenaristas, pedagogas ir knygų autorius Krzysztofas Zanussis pakoregavo Vilniaus tarptautinio festivalio „Kino pavasario“ programą ir kūrybos gerbėjų planus. Jo naujausio vaidybinio filmo „Eteris“, sukurto dalyvaujant ir Lietuvos kūrėjams, premjera pirmadienį, kovo 25 d., vyks be pačio režisieriaus. Tuo metu K. Zanussis dalyvaus jubiliejinėje, 20-ojoje, Lenkų kino akademijos apdovanojimų ceremonijoje. Su „Kino pavasario“ žiūrovais Vilniuje režisierius susitiks ir filmą pristatys sekmadienį – kovo 31 d.
Kadrai iš filmo „Eteris“
Kadrai iš filmo „Eteris“ / M.Szczęśniak nuotr.

Iškilmingo vakaro metu kino akademijos nariai kolegos kinematografininkai, įteiks K. Zanussiui apdovanojimą už gyvenimo kūrybą. Šis prizas papildys garbingiausių režisieriaus apdovanojimų lentyną, kurioje – „Polonia Restituta“ ordino kavalieriaus kryžius, Prancūzijos meno ir literatūros ordino kavalieriaus vardas, Italijos David di Donatello apdovanojimas, Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didysis kryžius, Ukrainos prezidento įteiktas Kunigaikščio Jaroslavo Išmintingojo ordinas.

Kino juostos „Eteris“ premjera įvyko pernai Romoje. Šiuo filmu atidarytas Tarptautinis Romos kino festivalis.

VIDEO: Eteris | Kino Pavasaris 2019

Režisieriaus kūriniai pelnė jam ,,moralinio nerimo“ kino autoriteto vardą bei atnešė tarptautinį pripažinimą. K. Zanussis, kurdamas naujausią savo filmą, išlieka ištikimas savo idėjoms. Etinės ir moralinės dilemos, sudėtingi žmogaus būties ir pasirinkimo klausimai plėtojami garsiausiuose jo filmuose ,,Kristalo struktūra“, ,,Šeimos gyvenimas“, „Iliuminacija“, ,,Apsauginės spalvos“, ,,Spiralė“ ir kt.

Naujausiame savo kūrinyje K. Zanussis lieka ištikimas savo tematikai. „Eterio“ veiksmas vyksta carinės Rusijos pakraštyje XX a. pradžioje. Karo gydytojas, norėdamas pavergti žavią merginą, apsvaigina ją eteriu – stipriu anestetiku ir narkotiku. Mergina miršta, o vyras, pabėgęs iš įvykio vietos, prieglobstį randa Austrijos – Vengrijos tvirtovėje. Pasisamdęs padėjėją ir netrikdomas pašalinių akių, gydytojas tęsia eksperimentus su eteriu. Jį užvaldo troškimas ne tik malšinti pacientų skausmą, bet ir jais manipuliuoti. Filmą režisierius vadina Fausto mito interpretacija.

Filmo gamyboje dalyvavo Lenkijos, Ukrainos, Vengrijos ir Lietuvos (,,Uljanos Kim studija“) kinematografininkai. Kino filmo garso takelis įrašytas Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos garso studijoje. Muzika atlieka „Vilniaus Sinfonietta“. Muzikos įrašo kūrybinis vadovas Lietuvoje – Kipras Mašanauskas, įrašo asistentai Artūras Pugačiauskas ir Iveta Macevičiūtė. Filme vaidina lietuvių aktorius Artūras Dubaka.

Filmą iš dalies parėmė Lietuvos kino centras. Nespėjusiems filmo pamatyti „Kino pavasaryje“, kviečiame jį žiūrėti visuose Lietuvos kino teatruose nuo balandžio 12 dienos.

Filmo seansai festivalyje „Kino pavasaris“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų