„Siekėme, kad žiūrovai savęs paklaustų, kodėl rūpinamės ir kenčiame dėl daugybės nereikšmingų smulkmenų, esame susaistyti kvailų įsitikinimų, prietarų, įsipareigojimų, baimių, pykčių, nors ir suvokiame, kad tai nėra esminiai dalykai, – apie filmą pasakoja jauni jo kūrėjai Mikas Žukauskas ir Gintarė Valevičiūtė. – Ar būtina atsidurti prie kraštutinės ribos, kad ne tik egzistuotume, bet gyventume ir pastebėtume paprastus dalykus?“
Filmo autoriai tikisi, kad žiūrovai bent akimirkai bus priversti stabtelėti, pažvelgti į save ir pasaulį kitomis akimis.
Jaunos, charizmatiškos filmo herojės – vaikų darželyje dirbanti Aida (30 m.) ir farmacininkė Roberta (25 m.) gyvena įprastą gyvenimą. Iš kitų jas išskiria vienintelė aplinkybė – jos serga retomis onkologinėmis ligomis. Tačiau, balansuodamos ant būties ir nebūties ribos, herojės apie savo ligą kalba netikėtai: Roberta ją vadina dovana, o Aida saviškę, kaip ir sūnelio Pijaus mirtį nuo vėžio, vadina atradimu. Filmo autoriai nesigilina nei į herojų ligos priežastis, nei į pačią ligą, bet kartu su herojėmis, per jų aplinką ir kasdienes situacijas, tyrinėja žmogaus būtį.
Pasak ROLLD atstovės Jurgos Kanišauskaitės, tai filmas, kurį peržiūrėjus lengvai paneigiamas mitas, kad filmai sunkiomis temomis yra slegiantys.
„Onkologinių ligų tema daug kalbama žiniasklaidoje, vykdomos įvairios akcijos, socialiniai projektai, leidžiamos knygos, kuriami filmai ir spektakliai, tačiau labai dažnai pasitelkiamos sensacijos, tema nagrinėjama paviršutiniškai ir dažnai negatyviai, – pastebi J. Kanišauskaitė. – Šiame filme likimo paženklintos herojės netikėtai pastebi tokias gyvenimo puses, kurių anksčiau nematė ar nė neįtarė esant.“
Jos teigimu, filmą „Dievas sukūrė viską, išskyrus kilimą“ pravartu pažiūrėti net tik onkologiniams ligoniams, jų artimiesiems, gydytojams, psichologams, visiems, su šia sritimi susijusiems žmonėms, bet ir tiems, kurie neįvertina didelės dovanos būti čia ir dabar – tiesiog gyventi.
Apie filmo autorius: Mikas Žukauskas, baigęs TV ir kino režisūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, šiuo metu yra vaizdo montažo magistrantas. 2008 m. sukūrė dokumentinį filmą „Trapus, yrantis pasaulis – Lietuvos medinė architektūra“, 2009 m. – trumpametražį filmą „Ana geraširdė“ (rodytas „Kino pavasaryje“). Gintarė Valevičiūtė, baigusi tapybos ir animacijos bakalauro studijas bei fotografijos ir medijų meno magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje (VDA), šiuo metu kuria įvairius tarpdisciplininio meno kūrinius, dalyvauja parodose, projektuose, dėsto animacijos meną VDA.
2009 m. įkurta Retomis onkologinėmis ligomis sergančių ligonių (ROLLD) draugija vienija ligonius ir jų artimuosius, teikia psichologinę paramą, informaciją apie šias ligas, naujausius gydymo būdus, siekia ugdyti savanorystės onkologijoje idėją ir visuomenės raštingumą sveikatos išsaugojimo klausimais.
Filmo seansai festivalyje "Kino pavasaris“:
2012-03-17 17:00 — Vilnius - k/c „Forum Cinemas Vingis”, 7 salė
2012-03-23 17:00 — Vilnius - k/c „Skalvija”
2012-03-27 16:45 — Vilnius - k/c „Forum Cinemas“ Vingis”, 9 salė
2012-04-01 15:30 — Kaunas - k/c „Forum Cinemas”, 3 salė