K.Bigelow, kurios filmas buvo nominuotas aštuoniose kategorijose, sekmadienį atsiėmė šešis BAFTA apdovanojimus ir tapo pirmąja moterimi, pelniusia „Auksinę kaukę“ už geriausią režisūrą.
„Išminuotojų būrys“ vaizduoja elitinių JAV išminuotojų grupę, šalinančią sprogmenis Bagdado gatvėse ir patiriančią milžinišką psichologinį spaudimą.
Atsiimdama apdovanojimą už geriausią filmą ir JAV aktoriaus Dustino Hoffmanorankų, K.Bigelow sakė, kad ši sėkmė „pranoksta mūsų labiausiai pašėlusius įsivaizdavimus“.
„Tai taip neįtikėtina – mes tiesiog jaučiamės labai pagerbti ir susikuklinę“, – režisierė sakė Londone vykusioje apdovanojimų teikimo ceremonijoje.
„Išminuotojų būrys“ taip pat pelnė apdovanojimus už geriausią originalų scenarijų, kinematografiją, montažą ir įgarsinimą.
Apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo daug žvaigždžių, tarp jų aktorės Uma Thurman (Uma Turman) ir Kate Winslet (Keit Vinslet) bei aktorius Colinas Firthas (Kolinas Fertas).
Filmas apie karą Irake pranoko J.Camerono trimatę kompiuterinių efektų kupiną mokslinės fantastikos dramą „Įsikūnijimas“ (Avatar) ir susišlavė svarbiausius apdovanojimus, nors jie abu buvo nominuoti geriausio filmo ir režisūros kategorijose.
Daugiausiai pasaulyje už parduotus bilietus uždirbęs „Įsikūnijimas“ pelnė tik du BAFTA apdovanojimus iš aštuonių nominacijų: už specialiuosius vaizdo efektus ir geriausią meno režisierių.
BAFTA apdovanojimai įteikti likus dviem savaitėms iki prestižinės „Oskarų“ teikimo ceremonijos, kurioje pagrindiniais varžovais taip pat taps „Įsikūnijimas“ ir „Išminuotojų būrys“ – abu šie filmai buvo nominuoti devyniose kategorijose.
Iškilminga kasmetinė BAFTA apdovanojimų teikimo ceremonija yra vienas iš labiausiai laukiamų kino pasaulio renginių. Tūkstančiai gerbėjų susirinko prie Londono centre esančios arenos „Covent Garden“, tikėdamiesi bent akies krašteliu pamatyti atvykstančias didžiausias garsenybes.
C.Firthas pelnė BAFTA apdovanojimą geriausio aktoriaus kategoriją už sielvartą mėginančio įveikti gėjaus mokslininko vaidmenį filme „Vienišas vyras“ (A Single Man).
„(Režisierius) Tomas Fordas dar nežino, jog mano elektroninio pašto išsiunčiamų laiškų dėžutėje yra žinutė, kurioje sakoma, kad man niekaip nepavyks“ pelnyti šio apdovanojimo, sakė C.Firthas.
„Ketinau ją išsiųsti, tačiau meistras atėjo taisyti mano šaldytuvo... Aš nežinau, ko esu vertas, todėl norėčiau padėkoti šaldytuvų meistrui“, – pridūrė jis.
Carey Mulligan (Keri Maligan) buvo pripažinta geriausia aktore už vaidmenį filme „Auklėjimas“ (An Education), pasakojančiame apie nelengvą žengimą į suaugusiųjų pasaulį. Šio filmo veiksmas vyksta praėjusio amžiaus 7–ojo dešimtmečio Londone.
„Oskarui“ nominuota 24 metų aktorė tapo viena iš geidžiamiausių Holivude, nors ji nebuvo priimta į tris dramos mokyklas.
Geriausiu filmu ne anglų kalba pripažintas prancūzų režisieriaus Jacqueso Audiardo (Žako Odiaro) kalėjimo dramai „Pranašas“ (Un prophete).
BAFTA apdovanojimas geriausiam antrojo plano aktoriui atiteko austrui Christophui Waltzui, suvaidinusiam nacį Quentino Tarantino filme „Negarbingi šunsnukiai“ (Inglourious Basterds). Geriausia antrojo plano aktore pripažinta Mo'Nique (Monik) už vaidmenį filme „Brangioji“ (Precious).
Sekmadienį taip pat buvo paskelbta, kad Didžiosios Britanijos princas Williamas (Viljamas) taps Britų kino ir televizijos meno akademijos 5–uoju prezidentu, taip pasekdamas savo seneliu.
27 metų aristokratas, kuris šiame poste pakeis legendinį dokumentinių filmų režisierių Richardą Attenborough (Ričardą Atenborou), buvo džiaugsmingai pasveikintas minios, kai atvyko į BAFTA apdovanojimų teikimo ceremoniją.
Britų aktorė Vanessa Redgrave (Vanesa Redgreiv) buvo pasveikinta atsistojusių žiūrovų ovacijų, kai jai buvo įteiktas prestižinis „BAFTA Fellowship“ apdovanojimas už pasiekimus kinematografijoje.
Anksčiau šį apdovanojimą yra pelniusios tokios garsenybės kaip Charlie Chaplinas, Alfredas Hitchcokas (Alfredas Hičkokas) ir Stevenas Spielbergas .