„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Berlyno kino festivalyje – apdovanojimas Lietuvos kūrėjams

Šių metų tarptautiniame Berlyno kino festivalyje įvyko Latvijos bei Lietuvos bendros gamybos filmo „Marijos tyla“ (rež. Davis Simanis) premjera. Filmas buvo atrinktas į „Forum“ programą, kurioje didelis dėmesys skiriamas socialinio-meninio diskurso filmams ir ypatingam estetikos pojūčiui. Šeštadienį jis buvo apdovanotas Ecumenical Jury apdovanojimu, kuris skiriamas filmams, keliantiems klausimus apie dvasines, humanistines ir socialines vertybes.
„Marijos tyla“ (rež. Davis Simanis)
„Marijos tyla“ (rež. Davis Simanis) / Kadras iš filmo

„Marijos tyla“ – įtaigi istorinė drama, paremta žinomos aktorės Marijos Leiko gyvenimu. Į stalinistinę Rusiją apgaulės būdu išviliotos aktorės idealizuotą pasaulį palaipsniui įsiskverbia režimo paslaptys ir siaubingos represijos, o ji pati yra priversta rinktis tarp savo įsitikinimų ir melu persunktos sistemos.

Tai meistriškai surežisuota drama, kruopščiai sukurianti dusinančią ir gluminančią atmosferą, būdingą bet kuriai diktatūrai. Kartu filmas kaip veidrodis atspindi dabartinės Rusijos vykdomus nusikaltimus ir požiūrį į žmogų.

„Aš sukūriau daug istorinių filmų ir visada galvoju apie juos kaip apie priminimus. Mes turime prisiminti istoriją ir įvykusias katastrofas, kad daugiau nekartotume tų pačių klaidų. Bet tada sukuri filmą, o realiame pasaulyje viskas lieka taip pat. Mane tai slegia,“ – sakė režisierius Davis Simanis.

Režisieriui antrino ir Lietuvos prodiuseriai. „Galėti filmą pristatyti tarptautiniame Berlyno kino festivalyje yra didelė garbė. Ypač kai kartu buvo ir dalis Lietuvos ir Latvijos kūrybinės komandos. Tai nuostabus jausmas. Visgi, kaip premjeros dieną sakė režisierius Davis Simanis, ši kiek daugiau nei pusantros valandos trunkanti kino kelionė nebus labai maloni. Filmas nėra skirtas pramogai. Jis kaip nuplėštas pleistras atveria ne tik makabriškus istorijos įvykius, bet ir dar kartą primena dabarties kontekstą, kuriame netrūksta nei žiaurumo, nei stingdančio siaubo,“ – teigia J.Michailinaitė ir K.Drazdauskas. „Pavasarį šį filmą kviesime pažiūrėti ir Lietuvos kino žiūrovus,“ – priduria jie.

Kino gamybos įmonė Latvijoje – Mistrus Media. Lietuvoje filmą kūrė prodiuseriai Justė Michailinaitė ir Kęstutis Drazdauskas, montažo režisierė Ieva Veiverytė, kompozitoriai Paulius Kilbauskas ir Justinas Štaras, garso režisieriai Jonas Maksvytis ir Saulius Urbanavičius. Dalis šio filmo taip pat filmuota Lietuvoje.

Lietuvoje filmo gamybą parėmė Lietuvos kino centras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“