Vilniaus apygardos teismas tokį sprendimą gruodžio 23 dieną priėmė už akių, nes R.Škikas laiku nepateikė atsiliepimo į ieškinį ir nenurodė teismui priežasčių.
Lietuvos kino studijos bankroto administratorius teismui nurodė, kad bendrovei vadovavęs R.Škikas apie savo įsiskolinimą neabejotinai žino, tačiau vengia įvykdyti savo prievolę ir padengti įsiskolinimą – savo įsipareigojus ji vengia vykdyti jau nuo 2009-ųjų rugsėjo 30 dienos.
Kadangi teismo sprendimas buvo priimtas už akių, R.Škikas jo negali skųsti, tačiau per 20 dienų turi teisę prašyti peržiūrėti sprendimą už akių.
R.Škikas BNS teigė sprendimo nekomentuosiantis ir pabrėžė, jog teisminiai ginčiai kol kas dar nėra baigti.
Lietuvos kino studiją bendrovė „Hermis Capital“ per antrinę bendrovę „Telivesta“ už maždaug 4 mln. eurų privatizavo 2004-aisiais. 2005 metais studija prisijungė „Telivestą“, o kino studijai Antakalnyje priklausantys pastatai ir žemės sklypai, kuriuos buvo perėmusi su „Hermis Capital“ susijusi bendrovė „Timidus“, 2006-ųjų pabaigoje buvo perleisti koncerno „MG Baltic“ holdingui „MG Valda“.
Žiniasklaidos teigimu, daugiau kaip 70 proc. Lietuvos kino studijos kreditorinių reikalavimų priklauso buvusio „Hermis capital“ akcininko Tito Sereikos kontroliuojamoms bendrovėms „Financeline“ ir „Hermis Fund Management“. Likusios studijos skolos Valstybinei mokesčių inspekcijai, „Sodrai“ ir kitiems kreditoriams viršija pusę milijono eurų.
Nurodoma, kad bendra studijos bankroto bylą nagrinėjančio teismo patvirtinta įmonės kreditorių suma viršija 4,4 mln. eurų, dėl dar 1,9 mln. Eur kreditorių pareikštų reikalavimų vyksta teisminiai ginčai.
Lietuvos kino studija įkurta 1948 metais ir padėjo įgyvendinti apie 2 tūkst. kūrybinių projektų – vaidybinių kino filmų, televizijos filmų, animacinių filmų ir serialų, dokumentinių filmų bei kino kronikų.