„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2021 02 21

Filmas „Gladiatorius“ – istorijos prievartavimas, tenkinant masių poreikius

Plačiosios masės 2000 m. Ridley Scott filme „Gladiatorius“ galų gale išvydo, kodėl istorikai svaigsta dėl Romos imperijos didybės.
Russellas Crowe filme „Gladiatorius“
Russellas Crowe filme „Gladiatorius“ / Vida Press nuotr.

Režisierius išprievartavo istoriją, kad užmaskuotų pjautynių filmą. Su istoriniais veikėjais filme elgiamasi kaip su lėlėmis, kurios priverstos kautis kardais pagal menininko įnorius. Kovos yra iš tiesų įspūdingos, klausimas, kiek jos primena realybę. Kita vertus, filmas vertingas tuo, kad atskleidžiama, kuo vadovaujasi populistai, priimdami sprendimus.

Juosta atkartoja atgimimo, išsivadavimo iš zombio būsenos mito struktūrą. Tamsi jėga kliudo herojų ir jį paralyžiuoja. Veikėjas tampa izoliuotu. Košmaro fazėje veikėjas ima suvokti, kaip jį vertina kiti žmonės. Populiarumas išvaduoja veikėją iš izoliacijos.

Istorinės užuominos— tik prabangus kovų įpakavimas

Filmo scenaristas Davidas Franzoni daro viską, kad žudynėmis besigrožintis žiūrovas pasijustų tauriu žmogumi. Konfliktai mus traukia ir iš to galima pasipelnyti. Joks investuotojas į pramogų verslą neleistų šimto milijonų dolerių vien tam, kad atkurtų autentišką istorinę atmosferą.

Kai režisierius R.Scottas pamatė tikrąjį koliziejų, pareiškė, kad jis yra per mažas ir sukonstravo „didingesnį“, kurį teko pripildyti ne tik dviem tūkstančiais statistų, bet ir figūromis iš kartono.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“