2013 08 19

Filmo „Laiškai Sofijai“ peržiūros Londone ir Čikagoje užsieniečius sužavėjo Lietuvos kultūra

Lietuvos kino teatrus jau rugpjūčio 30 dieną pasieks jausminga romantinė-biografinė drama „Laiškai Sofijai“, kurioje žiūrovai išvys kitokią, itin žmogišką vieno garsiausių Lietuvos menininkų – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio – gyvenimo pusę. Filmo režisierius, daug metų BBC dokumentikos Rytų šalių kūrėjų komandoje dirbęs britas Robertas Mullanas tikino iš kai kurių ankstyvųjų juostos „Laiškai Sofijai“ peržiūrų Londone ir Čikagoje dalyvių sulaukęs itin šiltų atsiliepimų.
Kadras iš filmo „Laiškai Sofijai“
Kadras iš filmo „Laiškai Sofijai“ / „ACME Film“ archyvo nuotr.

„Žiūrėti šį filmą buvo tikras malonumas. Jutau pasididžiavimą jį stebėdama. Juosta mane taip sujaudino, kad peržiūrai pasibaigus, turėjau stengtis nulaikyti ašaras. Mano nuostabai tokios būsenos buvau ne aš viena. Labiausiai man patiko stiprios lietuvių figūros, herojų tvirtumas. Mane itin sužavėjo Sofija – ji tokia stipri ir nepriklausoma, visiška priešingybė pagrindinei herojei populiariame 2008-ųjų filme „Hercogienė“. Man patiko R.Mullano perteiktas intymus M.K.Čiurlionio ir jo žmonos ryšys, gilų įspūdį paliko Lietuvos kultūra“, – rašė peržiūros Londone dalyvė. Kitas žiūrovas kaip vieną įdomiausių momentų akcentavo menininko kovą su jį kankinusiais vidiniais demonais.

Itin įdomų atsiliepimą paliko vienas peržiūros Čikagoje dalyvis – amerikietis patikino, kad būtent „Laiškai Sofijai“ paskatino jį domėtis M.K.Čiurlioniu ir jo kūryba.

„Peržiūros metu publika buvo gyva – mes šypsojomės, aikčiojome ir dūsavome. Gavome progą ne tik susipažinti su daugeliui negirdėtu, tačiau nuostabiu dailininku ir kompozitoriumi, bet ir Lietuvos kultūra bei vaizdais. Nebūčiau pamatęs šio filmo, jei ne lietuvių kilmės draugas, pakvietęs keliauti į peržiūrą kartu. Mėgstu biografinius filmus apie menininkus, tad buvau sužavėtas šios istorijos, jos įtaigumo, jausmingumo ir dramatiškumo. Pamatęs „Laiškus Sofijai“ supratau, kad noriu sužinoti apie M.K.Čiurlionį dar daugiau, pamatyti jo paveikslus savo akimis ir savo ausimis išgirsti jo muziką. Gailiuosi tik vieno – kad apie šį nuostabų žmogų nesužinojau anksčiau. Jo kūryboje netrūko mistikos, simbolių, mitologijos ir paslėptos reikšmės, įkvėptas šio filmo pasistengsiu įsigilinti į jo darbus“, – laiške tikino vyras.

Beje, filmo kūrėjas R.Mullanas akcentuoja, jog „Laiškai Sofijai“ yra meninis, o ne dokumentinis filmas, tad jame netrūksta improvizacijos bei režisieriaus interpretuotų įvykių, išgalvotų jausmingų M.K.Čiurlionio bei jo mylimosios Sofijos Kymantaitės gyvenimo akimirkų.

Gilus jausmų pasaulis, ugningos kalbos, nepriklausomos Lietuvos troškimas ir iki šiol nepažinta vieno žinomiausių šalies kūrėjų – M.K. Čiurlionio – asmenybė jau nuo rugpjūčio 30 dienos atsiskleis Lietuvos žiūrovams britų kino kūrėjo R.Mullano romantinėje-biografinėje dramoje „Laiškai Sofijai“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų