„Geros mergaitės“ virusas pasiekė Lietuvą: rekordinis išankstinių seansų skaičius ir ugningi atsiliepimai

„Kas būtų, jei šį filmą būtų sukūręs vyras? Ar vyras galėtų sukurti tokį filmą? Kaip jis apskritai buvo sukurtas?“, – tokie klausimai kyla žiūrovams visame pasaulyje, pamačiusiems filmą „Gera mergaitė“ (Babygirl), rašoma „Kino pavasaris distribution“ pranešime žiniasklaidai.
„Gera mergaitė“
„Gera mergaitė“ / Organizatorių nuotr.

Iš pašaknų suvirpinęs kalėdinių filmų tradiciją Jungtinėse Amerikos valstijose, erotinis trileris su Nicole Kidman, Harris Dickinson ir Antonio Banderas iškart po Naujųjų startuoja ir Europoje.

Išankstiniai seansai – išparduoti

Olandų režisierės Halinos Reijn „Gera mergaitė“, tyrinėjanti santykių dinamiką bei seksualumo ribas, visos Lietuvos kino teatruose oficialiai pradedamas rodyti penktadienį, sausio 10 d., tačiau visą šią savaitę nekantriausieji turi progą apsilankyti išankstiniuose nepriklausomos JAV kino studijos „A24“ pristatomo filmo seansuose – jei tik gaus bilietų.

Organizatorių nuotr./„Gera mergaitė“
Organizatorių nuotr./„Gera mergaitė“

„Įprastai palydėdami filmą į kino teatrus organizuojame 4-5 tokius seansus, o dėl didelio susidomėjimo „Gera mergaite“ šįkart jų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje jau daugiau nei 50“, – išankstiniais rezultatais dalinasi su „A24“ filmus nuolat pristatančių „Kino Pavasaris Distribution“ ir „Kino pavasario“ vykdomasis direktorius Konradas Kazlauskas.

Moteriška erotika ir sutrikę vyrai

„Gera mergaitė“ – tai asmeniškas ir šiuolaikiškas moters režisierės požiūris į dabartiniu požiūriu jau kiek senamadiškus, bet klasika tapusius erotinius filmus kaip „9 su puse savaitės“ (9½ Weeks), „Pavojingoji“ (Damage) „Fatališkas potraukis“ (Fatal Attraction).

Pagrindinį darbe daug pasiekusios, bet šeimoje nelaimingos bosės Romy, kuri patenka į jauno praktikanto žabangas, vaidmenį sukūrusi Nicole Kidman už jį apdovanota Venecijos kino festivalyje. Šiuo metu vykstančiame Palm Springso festivalyje ji įvertinta „International Star“ apdovanojimu, kurį dedikavo savo tėvams, o „Auksiniuose gaubliuose“ džiaugėsi geriausios aktorės nominacija.

Anot aktorės, žiūrovų ir kritikų reakcijos į „Gerą mergaitę“ tikrai labai įvairios, ir tai žavinga: „Žmonės sako ne tiesiog „patiko“, juos sujaudino, sutrikdė, ir tai beprotiška, nes neįmanoma išvesti vidurkio, kiekvienas reaguoja kitaip ir labai kūniškai. Sakyčiau, tai šiuolaikiška. Beje, atrodo, kad šį filmą supranta ir jį jaučia tikrai daug jaunų žmonių.“

Su vyriškumu ir jį apipynusiais stereotipais eksperimentuojančio Romy meilužio Samuelio vaidmenį filme sukūrė jaunosios kartos britų žvaigždė Harris Dickinson. „Atrodo, jį patį trikdo jo vidinė tamsa“, – neslepia aktorius. „Iš tiesų, jauni vyrai dažnai sutrikę, tai akivaizdu, ir buvo svarbu tai parodyti filme“, – teigia režisierė H.Reijn.

„Laikas turėtų būti skaičiuojamas iki „Geros mergaitės“ ir po jos“, – rašo „Letterboxd“ vartotoja ziwe. „Personažai čia nenuspėjami – jie patys nesupranta, į ką veliasi, ir patys save stebina, kai peržengia ribas“, – pastebi iana. „Tikroji gera mergaitė šiame filme yra Antonio Banderas“, – Holivudo veterano rolę įvertina mina. „Du botagus, oi, tai yra, bokalus, pieno, prašau“ – prideda eddyburback, o ką jis norėjo pasakyti, Lietuvos žiūrovai supras jau šią savaitę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų