„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2012 11 15

Į Lietuvą atkeliauja operatoriaus Ramūno Greičiaus filmuota rusų kino juosta „Sėkmės džentelmenai“

Į Lietuvos kino teatrus atkeliauja naujoji rusų kriminalinė komedija „Sėkmės džentelmenai“ (rus. „Džentelmeny, udači!“), kurią prodiusavo ne tik tėvynėje, bet ir Holivude puikiai pažįstamas Rusijos kino kūrėjas Timuras Bekmambetovas. Dirbdamas prieš šios juostos, filmų „Nakties sargyba“, „Dienos sargyba“ ir „Eglutės“ autorius į komandą pakvietė vieną garsiausių lietuvių operatorių – Ramūną Greičių, patikėjęs jam pagrindinio operatoriaus darbą.
Filmas „Sėkmės džentelmenai“
Filmas „Sėkmės džentelmenai“ / Kadras iš filmo

Rusijos kino grandų ir žinomo Lietuvos kino meistro bendradarbiavimo rezultatą žiūrovai išvys per patį žiemos švenčių įkarštį – „Sėkmės džentelmenai“ gerą nuotaiką kino teatruose skleisti pradės gruodžio 28 dieną.

Naujoji juosta „Sėkmės džentelmenai“ tapo nemenku iššūkiu filmą „Tadas Blinda. Pradžia“ filmavusiam R.Greičiui, mat šis jo vaidybinis filmas – pirmasis filmuotas Rusijoje. Anot operatoriaus, labiausiai jį patraukė nuotaikingas „Sėkmės džentelmenų“ scenarijus.

Nuo pat pirmųjų paskelbimo apie projektą dienų internete pasklido nuomonė, kad šis filmas bus tarsi legendinių 1971-ųjų „Sėkmės džentelmenų“ (rus. „Džentelmeny udači“) perkūriniu, tačiau taip anaiptol nėra. Pasak filmo režisierių Aleksandro Baranovo ir Dmitrijaus Kiseliovo bei prodiuserio T.Bekmambetovo, „Sėkmės džentelmenai“, kuriuose pagrindinį vaidmenį atlieka puikus rusų aktorius ir komikas Sergejus Bezrukovas, yra ne perkūrinys, o visiškai naujas žvilgsnis į prieš keturis dešimtmečius matytą istoriją.

„Pradinė mintis buvo kurti Amerikos rinkai skirtą projektą anglų kalba, kuriame vaidintų amerikiečių aktoriai. Ilgą laiką taip manėme, kol užgimė idėja, sudominti šiuo filmu šiuolaikinį Rusijos ir kitų šalių žiūrovą. Atlikome apklausas ir išsiaiškinome, kad žmonės iki 15 metų apskritai praktiškai nežino, kas yra 1971-ųjų „Sėkmės džentelmenai“, o jei ir žino, filmas jiems neįdomus. Identiškas perkūrinys nebūtų aktualus, tad visus dialogus, situacijas, juokus perrašėmė šiuolaikiškai“, – Kinopoisk.ru sakė vienas režisierių D.Kiseliovas.

„Gyvenimas, žmonės, jų poelgiai per daug pasikeitė, kad būtų įmanoma filmuoti žodis žodin perkurtą filmą, tad mums teko sušiuolaikinti pažįstamą istoriją“, – sakė „Sėkmės džentelmenų“ režisierius A.Baranovas.

„Sėkmės džentelmenų“ filmavimo darbai vasarą vyko Sankt Peterburge, vėliau dalis scenų įamžinta Afrikoje.

Filmo istorija

Jaunas vaikų centro animatorius Lioša Trioškinas – kiek vaikiško būdo, gyvenimo džiaugsmu trykštantis „hipsteris“. Paaiškėja, kad jis it du vandens lašai panašus į pavojingą vagį ir žudiką Smailiką (šią pravardę jis gavo už tai, kad auką prieš nužudydamas apdovanoja šypsena).

Piktadarys iš Sankt Peterburgo pavagia tautinį Kazachstano simbolį – Auksinio riterio šarvus. Jauna ir žavinga policijos leitenantė Irina Slavina suranda Liošą Trioškiną ir priverčia jį pagelbėti tyrimui. Pasirinkimo jis neturi, kitaip pačiam teks apsilankyti kalėjimo kameroje.

Šitaip Lioša atsiranda Egipte, kur kali du Smailiko bendrai – jaunas vagišius, optimistas Mucha ir grėsmingas Šatunas. Prasideda beprotiški nuotykiai – pabėgimas iš kalėjimo prisidengiant smėlio audra, lėkimas sunkvežimiais, persirenginėjimas... Netikėtai vėjavaikis Trioškinas supranta, kad iš atsakomybės neturinčio silpno žmogaus virsta tokiu, nuo kurio priklauso kitų gyvybė ir laisvė. Tačiau pasirodžius tikrajam Smailikui Liošai tenka kovoti už savo ir naujų draugų gyvybes ir, žinoma, už savo meilę.

„Sėkmės džentelmenų“ premjera Lietuvoje įvyks gruodžio 28 dieną.

VIDEO: Фильм "Джентльмены удачи" 2012 (Безруков) - Смотреть Тизер

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“