Ne vienas žiūrovas po filmo užsiminė, kad tai be galo jautrus pasakojimas apie žmogų, kurio iki šiol skausmingai trūksta visiems, kurie jį pažinojo, augo ir gyveno su jo dainomis.
Maestro bičiulis, vienas iš filmo rėmėjų, Saugos tarnybos „Ekskomisarai“ buvęs kriminalistas ir politikas Alvydas Sadeckas sakė, kad šio pasakojimo, kuris primintų, koks svarbus ir reikšmingas V.Kernagis buvo visiems – labai reikėjo.
„Matyt, daugeliui bus be galo įdomu sužinoti apie Vytauto gyvenimą, kuris jam gyvam esant, buvo mažai žinomas. Buvo daug kalbama apie jo kūrybą, dainas, o apie tai, kuo jis gyveno, dėl ko jam skaudėjo, kaip jis tvarkėsi ne tik su šlove, bet ir jam tekusiais išbandymais – ne. Tai šis filmas, pasakojantis apie V.Kernagio gyvenimą jo paties lūpomis – nepaprastai įdomi studija žmogaus, kurį galiu įvardinti kaip vieną padoriausių, patriotiškiausių ir sąžiningiausių mano sutiktų žmonių,“ – sako A.Sadeckas.
Prezidentas Valdas Adamkus, V.Kernagį daugelį metų vadinęs savo bičiuliu, prieš filmo premjerą prisiminė, kaip pirmą kartą sutikęs V.Kernagį pajuto šiam talentingam, kūrybiškumam ir ypatingai draugiškam žmogui, didžiulę simpatiją.
„Atsimenu V.Kernagio vieną pirmųjų koncertų JAV, Čikagoje, lietuvių namuose. Salė lūžo ir ošė. Vytautas savo dainomis sukėlė visus ant kojų. Tai man paliko didžiulį įspūdį. Vėliau dažnai susitikdavome Lietuvoje. Lankydavausi jo koncertuose. Man buvo be galo malonu su juo bendrauti, jausti jo nuoširdumą ir žmogišką artumą. Tai imponavo ne tik man, bet visiems, kuriems teko laimė jį pažinti. Ir šiandien labai dažnai jį prisimenu. Tai kelia pasididžiavimo jausmą, kad turėjau galimybę su juo bendrauti ne vieną ar du kartus, ir ne iš tolo,“ – pasakojo prezidentas Valdas Adamkus.
Režisierius Andrius Lekavičius, pristatydamas filmą sakė, kad galimybę sukurti pirmą kino pasakojimą apie maestro Vytautą Kernagį, jis laiko didžiule jam tekusia dovana.
„Man tai buvo ypatinga kelionė per žmogaus, kuriam, matyt, nėra abejingų, gyvenimą. Galimybė jį pažinti per jo ir jo bičiulių nufilmuotus archyvinius kadrus. Norėjosi ne pastatyti paminklą V. Kernagiui, bet nutapyti jo portretą, kuriame atsiranda ir nematytų spalvų,“ – sako filmo režisierius A.Lekavičius.
Dokumentiniame filme „Kernagis“ žiūrovai pirmą kartą išvys maestro V.Kernagio gyvenimo akimirkas, įamžintas video ir kino juostose, kurios ilgą laiką buvo saugomos šeimos archyvuose. Jo paties ir bičiulių video kamera užfiksuoti nematyti kadrai, kino ir televizijos kulisų fragmentai – kuriuose nepaprastai gerai pažįstamas, nepakeičiamas ir kartu nematytas V.Kernagis.
Filmas „Kernagis“ Lietuvos kino teatro žiūrovus pasieks vasario 18 dieną.